Her forum ilanına yorum yapan forumdaş

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Forumda her market ilanına yorum yapan ancak forumun konularına ilgi duymayan bir üye var.Tabii ki böyle bir hakkı olabilir.Bundan dolayı konuyu açıp açmamak da tereddütteydim ancak her ilana yaptığı yorumların çok antipatik kaçtığını da söylemeliyim.

Hiç mi üşenmiyorsun mübarek.Amacın ne olaki?

Scudo

anzolot

Forum Demirbaşı
Tepki
1.295
İsim
murat yücedemir
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
bahsettiğiniz kişi şu "anonim" takılıp özellikle km. saati ilanları altına çok pahalı, bu para etmez gibi yorum yapan ezik kişiden mi bahsediyorsunuz? Biz kim olduğunu göremiyoruz ama adminler mutlaka gizli yorum yazan kişilerin kimliklerini görebiliyordur. Sürekli provokasyon nitelikli tacizde bulunan o kişinin forumdan uzaklaştırılması gerekmez mi?

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@anzolot Evet dediğiniz kişi.
-----------------------------------------------
Düşünce hürriyeti olması gerektiğini hepimiz savunuyoruz. Bundan dolayı saygılı olmak koşulu ile tabii ki bazı forum kuralları çerçevesinde herkes istediği yorumu yapabilmeli. Ancak bu "anonim" arkadaş zaman zaman işin taciz boyutuna geçmiş gibi

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
Anonim yazılan yorumların hepsini aynı kişinin yazmış olduğu sonucuna nasıl vardınız?

Taciz boyutuna varmış olan yorum varsa şikayet edin, adminler gerekeni yapsın...

Tepki
155
İsim
serdar
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Anonim nasıl olunuyor? Konu dışı oldu ama öerak ettim

Turisti

Daimi Üye
Tepki
792
İsim
Enes
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
xq.PNG

Markette gördüğünüz ürüne tıklayıp satın alın yanın da değerlendirme kısmına tıklarsanız karşınıza çıkacaktır @bearsoldier

Tepki
155
İsim
serdar
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Yahu aradığım birçok şey belkide bu matkette, ilk defa görüyorum, nasıl daha önce haberim olmadı desem inanırmısınız, çok teşekkürler, ben biraz market gezeyim.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Taciz boyutuna varmış olan yorum varsa şikayet edin, adminler gerekeni yapsın...
Bazen bir durumu, bir olayı veya bir yorumu tek tek değil de bir bütün olarak yorumlamamız gerekebiliyor.Bir yorum tek başına bir anlam ifade etmez iken birden fazla yorum arda arda geldiğinde çok farklı bir anlama gelebiliyor.
Anonim adlı yorumcunun tek bir kişi olduğunu düşünüyorum ve bu kişi devamlı aynı tarz yorumları yapınca tek başına olabilirlik düzeyindeki yorumlar tekrar edilince tacizkar bir duruma dönüşüyor.
Yönetime şikayet ettiğimde ise bu durumu yönetime açıklayamam. Ama sıkıntının var olduğunu bilebiliyorum

İsmail Selçuk

Founder Pelokon Cycling Team on Strava
Tepki
2.527
İsim
İsmail SELÇUK
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bende hep aynı ilanların ısıtılıp ısıtılıp önümüze koyulmasından müzdaribim. Fıstık yeşili dahondan gına gelmişti bir ara.
bir de giant escape 2 2018 vardı satılmış çok şükür :D

Veto8

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Hepsi aynı kişi değil. Benim iki tane anonim yorumum var. Biri Garmin edge 820'ye, biri de bir tane Giro kaska şu an modeli hatırlayamadım. İkisinde de sıfır fiyatı daha makuldu. Bu yorumları yapma amacım, biliçsiz tüketicinin çoğunlukta olması. Anonim yapma sebebim ise, satıcı ile muhatap olmama isteğim. O yorum sadece alıcılar için, başka alternatifler olduğunu bilsinler diye. Yoksa satıcı istediği fiyata satar.

anzolot

Forum Demirbaşı
Tepki
1.295
İsim
murat yücedemir
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Peki sizce burada ilanlara bakan arkadaşlar saf mı? Burada aradıkları bir şeyi bulduktan sonra hiç fiyat araştırması yapmıyorlar mı? Pazarlık etmiyorlar mı? Sapık gibi her mesajın altına "6-7 sene öncesine ait bir cihaz için fazla bir ücret" yazıp yazıp ilanlarda farkındalık yaratma çabasına girişirken işi taciz boyutuna getirdiğinizin farkında mısınız? Bütün bu ilanlarla uğraşan siz değilseniz bunu yapan kişinin kesin bir problemi vardır. Merak etmeyin burada iki kelime yazmasını becerebilen her insan alacağı ürünün fiyatını her türlü araştırıp her türlü karşılaştırıp öldürene kadar pazarlık yapabilecek beceriye de sahiptir. İlanları inceleyip inceleyip tek tek tacizsel yorum yazabilecek kadar mesai harcayan bir arkadaş ya çok boştur işi yoktur yada bir nevi sorunludur.

• Beğen
Tepkiler: serdarunalan

Veto8

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Peki sizce burada ilanlara bakan arkadaşlar saf mı? Burada aradıkları bir şeyi bulduktan sonra hiç fiyat araştırması yapmıyorlar mı? Pazarlık etmiyorlar mı? Sapık gibi her mesajın altına "6-7 sene öncesine ait bir cihaz için fazla bir ücret" yazıp yazıp ilanlarda farkındalık yaratma çabasına girişirken işi taciz boyutuna getirdiğinizin farkında mısınız? Bütün bu ilanlarla uğraşan siz değilseniz bunu yapan kişinin kesin bir problemi vardır. Merak etmeyin burada iki kelime yazmasını becerebilen her insan alacağı ürünün fiyatını her türlü araştırıp her türlü karşılaştırıp öldürene kadar pazarlık yapabilecek beceriye de sahiptir. İlanları inceleyip inceleyip tek tek tacizsel yorum yazabilecek kadar mesai harcayan bir arkadaş ya çok boştur işi yoktur yada bir nevi sorunludur.
"6-7 sene öncesine ait bir cihaz için fazla bir ücret" bunu ben yazmadım. Ben direk ürünün linkini koyuyorum, alternatif görülsün diye. Ama şimdi o ürünü inceledim, ben de katılıyorum yoruma, hatta beğene tıkladım. O fiyat bence de yüksek edge 510 için. Siz istediğiniz fiyata satabilirsiniz, o konuya kimse karışamaz. Ama bu ilanlar yoruma açılmış, özellikle bir kod yazılmış bu ilanlara yorum yapılabilsin diye. Şimdi ilanlara tek tek baktım, gözümden kaçmamıştır inşallah. Ama yorumlar hep ürünler hakkında, bunu nasıl taciz olarak, ya da kendiniz hedef alınmış olarak algıladınız ben anlamadım. Sapık, taciz, problemli... Bu gibi sözlerinizi kesinlikle üstüme alınmadım, zaten ben sadece 2 yorumum var ilanlarda. Ama o kadar yersiz ki, sizin adınıza utandım.

Tepki
71
Her kelimesine katılıyorum. İlanların yoruma açık olması puanlanması vs oldukça garip geldi bana.(Epeydir forumu kullanmıyordum ) Bir tane ilan koydum anında damladılar yok şöyle yok böyle diye hal böyleyken diğer ilanları mı başka platformlara kaydırdım hemen. Oysa isterdim ki burada olsun.Ben fazlalık olanı satıp birilerinin işene yarasın bende eksik malzememi alayım derdindeyim millet beni terbiye etme derdinde. Bununla mı uğraşacak buraya ilan verenler.

anzolot

Forum Demirbaşı
Tepki
1.295
İsim
murat yücedemir
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@vetohan konuyu açan arkadaş sizinde gidip beğen butonuna tıkladığınız kişilerin mesajı üzerine rahatsızlığını dile getirmiş. Benim markette bir ilanım yok fakat bir şeyler arayayım derken her ilanın altına saldırı gibi yorum yapan taciz mesajları ilan sahibi olmadığım halde beni de rahatsız etti, her şeyden önce eski forum üyeleri daha iyi bilir ki bisikletforum üyelerinden beklenmeyecek bir davranış, birininde çıkıp ilanları kontrol edip altına böyle bir misyon belirleyip bu şekilde hareket etmesi kusura bakmayın herkese bir garip geliyor. Evet sizinde belirttiğiniz gibi istediğiniz fiyata istediğiniz ürünü verebilir hatta sayfada bir yerlerde hala dolaşıyordur, bir kaç sene önce açılmış bir başlık vardı oradan isterseniz ekipmanlarınızı ücretsiz verip birilerinin faydalanmasını sağlarsınız o tercih meselesi.
Farkında değilsiniz belki ama o ilanların altına yorum yapma kısmı ürün hakkında bilgi alma, soru sorma yeri olarak değil mi? Genelde pazarlık kısmı özel mesaj ile yapılıyor, ilanların altına mesaj atıp -sende çok istiyorsun kardeşim, çok pahalı ooo bu ne! Demek için açılmış haneler değil diye biliyorum.
@vetohan siz istediğiniz gibi utanmaya devam edebilirsiniz, evet söylediklerimin de arkasındayım. O kadar ilanı dolaşıp altına taciz mesajları yazan kişinin akıl sağlığının çok da yerinde olduğunu düşünmüyorum, kaldı ki sözlerim o mesajları taciz niteliğinde yazan kişi için..

• Beğen
Tepkiler: serdarunalan