Her bisikleti kolayca elektrikli yapmanın yolu…

Sozenen

Aktif Üye
Tepki
393
Elektrikli bisikletler epey bir süredir piyasada kendine yer edinmeye başladı. Fakat elektronik bisikletlerin satış rakamlarına bakınca yüksek fiyatları nedeniyle normal bisikletlerden geride kaldığı görülüyor. Bir grup girişimci GeoOrbital adı verilen tekerlek ile normal bisikletlilerin elektrikli hale getirilmesini ve elektronik bisiklet meraklılarını büyük bir masraftan kurtarmasını hedefliyor.

http://www.3serit.com/wp-content/uploads/2016/05/181b230090a716164ecc32ab5c1004e3_original.png

Daha önce SpaceX ve Ford için çalışan geliştiricilerin ürettiği bu tekerlek, normal bisiklete takılıyor ve bisikleti elektrikli hale getiriyor. 26 inç, 28 inç ve 29 inç seçeneklerinin bulunduğu tekerleğin 80 kilometre boyunca bisikletin saatte 30 kilometre hızla hareket edebilmesini sağladığı belirtiliyor. USB girişi sayesinde pedal çevrildiğinde ve frene basıldığında cihazların şarj edilmesi mümkün oluyor. Sunduğu bu özelliklerle dikkat çeken GeoOrbital’in bir de eksi yönü bulunuyor. Tekerin üzerindeki mekanizma nedeniyle bisikletin ağırlığı 5 ile 7 kilogram artıyor.

Çeşitli girişimler için fon toplayan Kickstarter sitesinde aradığı desteğe erişen projede tuzunuz bulunsun ve bir adet (link)’e bende sahip olayım derseniz 649 dolar gibi bir destek vermeniz gerekiyor. Ürünün kasım ayında destekçilere ulaştırılacağı belirtiliyor.

(link)

Scudo

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
İlginç tasarım fakat ön tekerleğe fazla yük biniyor.Denge sorunu yoksa fena sayılmaz.Copenhagen wheel setin tasarımını da beğeniyorum.Kendi kendine şarj olabilme en önemli özelliği gözüküyor.Uzun turlarda test etmeyi çok isterdim,cep telefonu şarj edebilme,cep telefondan kontrol edebilme,bağlanma özeliği var.GeoOrbitale göre fiyatı pahalı. (link)

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
kullanım bakımından istisnalar hariç bu projeleri yersiz buluyorum ben. bisikletin ruhuna aykırı.

Hazar Cengiz

Daimi Üye
Tepki
169
İsim
Hazar Cengiz
Bisiklet
Kron
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160623/b8c29516b3a1d9e5006dcdccf1ab5c07.jpg

Bu da benim canavar

ASUS_T00J cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi