Hepsiburada.com yorumları fake mi ?

MertAG

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Kron
Arkadaşlar merhaba bu hepsiburada.com sitesindeki yorumlar çok ilginç heps pozitif ürün çok iyi aldım çok beğendim böyle ürün görmedim falan tarzında dikkatinizi çekmiştir ben yazmadım sen yazmadın o yazmadı ise kim yazdı arkadaş bu yorumları ??? :eek:

Scudo

Burak_Dingiloglu

Daimi Üye
Tepki
115
Bisiklet
Diğer
O yorumlar yayınlanınca puan alıyorlar hocam,ayık ol. Haliyle o puanlar birikip sana nakit olarak geri dönüyor.

MertAG

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Kron
@Burak_Dingiloglu

Nasıl yani şimdi ben oraya iyi yorum yazarsam para mı ödüyorlar ayıkamadım vallahi ?

tolga akyol

Forum Demirbaşı
Tepki
457
Bisiklet
KTM
@MertAG

Atıyorum 1000 yoruma 1tl gibi.Yorum yaparak, alışveriş yaparak puan toplanıyor ve o puanlar tl ile değişim yapılabiliyor.
Yorum ile puan kasıp çok bi nakde çevirilmese de yapanlar vardır muhakkak.

Gürkan Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
195
Ben satın aldığım ürünlere yorum yapıyorum hepsiburada. Zaten araştırarak memnun kalmış oluyorum zaten.

Tepki
25
Bisiklet
Sedona
Alıp memnun kalmadığım ürünlere yaptığım 1 veya 2 yıldız içerikli yorumlarımı yayınlamayan firmadır. Zaten yorum gönderirken uyarıyor işimize gelmeyeni yayınlamayız diye :)

O nedenle çoğu üründe yorum yada pozitif puan yok dikkat ederseniz, memnun kalınan ürünlerde toplu yorumlar birikiyor ve 3-4-5 yıldızlı çoğunluğu ;)

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
ben bir yorum yazarsam onu takip edebilirsin. ben parasını verir, kazığımı yer, sonra sadece eşe dosta ve bisiklet forumdaki arkadaşlara yorumlarımı yazarım. hepsiburada.com dan birşeyler aldım. öncelikle ürünler söylendiği sürede geldi. fiyatlar da uygun, ancak bazı ürünleri almakta tereddüt ettim. karar anı diye bir kitap okudum. o kitap hislerinize de güvenin diyor. eğer içinize sinmeyen birşey varsa, yorumları abartılı buluyorsanız, ürünü içinize sinen bir yerden içinize sinen modeliyle alın.

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende aldığım ürünlere memnun kalıp kalmadığım hakkında yorumları yazıyorum. Hepsini de yayınladılar şimdiye kadar.;)

Emrah ONAN

Daimi Üye
Tepki
185
Bisiklet
Carraro
ilgili sitede memnun kalmayacağınız fazla ürün olmamakla birlikte, negatif yorumlarım olmuş ve yayınlanmıştır. Bir ürünün yorumlarına bakarken ilk sayfada genel olarak iyi yorumlar yer almakta, diğer yorumlar kısmından kötü yorum var ise görebilmektesiniz. Ama bu demek değildir ki iddia ediyorum her yorumu yayınlıyorlar, sadece gözlemlediklerim içinde negatif yorumlarda mevcut ve negatif yorumlar olmasına rağmen aldığım memnun kaldığım ürünler olmuştur. Bilinçsiz tüketici yorumlarınıda dikkate almamak lazım.

harun t

Daimi Üye
Tepki
101
Bisiklet
Lapierre
dazer 2 kopek kovucu almıştım işe yaramadı olumsuz yorum yazıp geri iade ettim
lakin benim mesaj yayınlanmamış.
buna pekte şaşırmadım çünkü yazılan yorumların bazıları reklam kokuyor
demem o dur ki sadece o yorumlara aldanmayınız yanıltıcı olabilir

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Fakr mi değil mi bilmem ama "Ürünü aldım. On numara ürün. Henüz kargo elime ulaşmadı ama." diye yorum yazacak salakların olduğunu anlamam vesile oldu. Bari bir gün daha bekleyeydin de ürünün şekli şemali hakkında yorum yapaydın. :D

Tepki
25
Bisiklet
Sedona
Onların yanında birde alakasız ürünlere yapılan yorumlar var mesela bir tv yorumunda elektrikli süpürgeden bahsedenler gibi :)

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
Ben online ticaret sitelerindeki yorumlara pek itibar etmiyorum açıkçası.

Yukarıda da bahsedildiği gibi; puan, avantaj kazanmak için haybeden alakasız yapılan yorumların yanı sıra o site adına çalışan personellerin yazdığı şişirilmiş (ancak içi boş) yorumlarda dolu. Yorum bölümüne, alıcının aklını cezbedecek 3-5 özelliği sırala, birazda süslü bir cümle haline getir, bitti gitti. "Olur mu öyle şey canım?" demeyin, zamanında farklı bir sektörde aynısını bende yapmak durumundaydım. İnternet ortamında bazı şeyler ne yazık ki tamamen illüzyon üzerine kurulu.

• Beğen
Tepkiler: Berke ve MertAG

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Neyk!!? Şaka bir tarafa,alınması düşünülen hemen her parça,aksesuar,malzeme. vb.'nin internette forumları oluyor.Kim ne yapsın satış sitesindeki antin kuntin yorumları.Saygılar

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Bi dolu subliminal mesaj var yorumlarda.Parasını amorti etmesi,diziler,fifa,render,anneye kuzene hediye.... :)

• Beğen
Tepkiler: Murat B.

Fatih Çetin

Forum Bağımlısı
Tepki
681
Bisiklet
Focus
Sanal ortamda bazen denk geldiğim cümleyi hatırlattı.

''Okumadım ama güzel''

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.943
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
Nereden olursa olsun bir ürün alacaksam mutlaka Amazon'daki yorumları okur öyle karar veririm. Yorumları -1- numara. Öyle ki Reviews siteleri bile pazarlama kokuyor ciddiye almıyorum.

Burak_Dingiloglu

Daimi Üye
Tepki
115
Bisiklet
Diğer
Hocam olayı şöyle örneklendireyim yorumların doğruluk payını anlaman açısından. Turizm işinde uğraştığım için olabildiğince oteli doldurmaya çalışıyoruz. Artık devir internet devri olduğu için insanlar internette yazılan yorumları okuyup az çok fikir sahibi oluyor.O yüzden bizlerde otelin yorumlarına farklı müşteri profilleri yaratarak olabildiğince oteli öve öve bitiremeyip rezervasyon yaptırmayı düşünen müşterilerin ilgisini çekmeye çalışıyorduk. Benzeri durum alışveriş sitelerinde de geçerli. :mad:

• Beğen
Tepkiler: MertAG ve Sefa

Reahax

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Recep
Bisiklet
Cannondale
O fiyat neymiş öyle :eek: