Hep kötü anıları anlatacak değiliz ya! Biraz da iyilerini anlatalım :)

Faruk ÇUBUKCU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.232
Bisiklet
Mosso
Hemen hemen hepimiz trafikte kötü olaylarla, kişilerle karşılaşıyoruz malesef. Peki hiç iyi olay olmaz mı? Başımızdan geçen iyi olayları beraberce paylaşırsak ve uygularsak bu kötü durumları belki biraz daha iyiye çevirebiliriz. Mesela ben geçen gün başımdan geçen bir olayı anlatayım.

Döner bir kavşakta arabanın birisi kavşağa girdi ve geldiğimi görünce yavaşladı. Ben de buyurun dercesine yol verdim. Karşılıklı gülümseyerek selamlaştık o yoluna devam etti. Görünüşte basit bir olay gibi gözüküyor ama ben bu durumdan gayet memnun oldum. Aklıma bu olay geldiği için şimdilik bu örneği verdim. Umarım buraya güzel örnekleri çoğaltarak yazmaya devam edebilirim :)

Scudo
Tepki
31
ben kısa kısa şahit olduğum ve garip olan iki olayı yazıcam;
1. bir keresinde izmir gaziemirde beni bisiklet üstündeyken aracın birinden videoya çekerlerken farkettim :) gülümsedim utandılar kamerayı indirdiler kapattılar :):)
2. yine bir tura çıkmıştım 70 km lik (sarnıç, gaziemir, çevreyolu üçkuyular, yalı, konak, çankaya, alsancak, liman, yeşildere yolu, karabğlar, gaziemir ve sarnıç) tam çevre yoluna girmek üzereyken bir bisikletçiyle karşılaştım(ismi kemalmiş) yaşı benden oldukça büyüktü. yol kenarında durmuş bisiklete bakıyordu durdum selam verdim yardımcı olacak bir durum varsa ediyim dedim adam bana demesin mi sorun olsa çözcen mi diye hehehehehe :) dedim kusura bakmayın iyi turlar yokkk yaa dedi dur ben böleyim dedi biraz çat pat konuşurum dedi sağol teklifin için dedi. dayı sonra bir açıldı 36 yıllık bisikletçiymiş kupaları var ve gökten geldi sandım :) telefonlarımızı aldık bana bir ilaç bence. hatta herkesin böyle tecrübeli ve değerli bir insana karşı gelmesi bence güzel bir şans. (70 km yi kemal abiyle birlikte pedalladık).

haa birde yolda durdurup yol tarifi isteyen çok oldu :)

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Bana her gün yol verdikleri için sıradan geldi:)
Ama bir gün bisikletin koltuğunu aşırı kaldırmıştım,gidonda poşetler(dengesiz) arkamda kardeşim tabi onunda elinde bir şeyler var,çarşıdan eve gideceğim yolda da 2 3 tane ışıklı yer var...şimdi bisikletle durursam yere basamayacam,kendim için değil kardeşim düşecek birde o kadar poşet var,diğer yandan dursam bile kalkamayacağım yükler dengesiz olduğu için bisiklet dengesiz gidiyor ilk başda..Neyse normal hızda gidiyorum uzaktan ağrıda ara yoldan ana yola çıkacak bir kamyon görüyorum,aha dedim ayvayı yedim kesin durmam gerekecek,bisikleti kenara çekip ayağımı basacak tümsekte yok,bırakın onu bisikleti durdurup kaldırmak istesem oda sakat iş ,neyse kamyon tam yola çıkacakken beni gördü hemen durdu,Valla o kadar bisiklet sürdüm daha bu kadar sevindiğim bir şey olmadı,şu iki lastik üzerinde...

yusuf can

Üye
Tepki
31
geçen haftalarda sarıyerden ümraniyeye dönüyordum. Şile yolunda (otobanda) emniyetten ilerliyordum. Tepeüstü çıkışından karşıya geçmem gerekiyordu ancak çıkış anormal aktif olduğundan 5 metreyi geçmek mümkün değildi. 10-15 dk beklememe rağmen çıkıştan karşıya geçemedim. ta ki çıkışın 30-40 metre gerisinde 60-65 yaşlarındaki bir sürücünün yolu yavaşlatarak karşıya geçmeme izin verene kadar.. heralde 2 saat bekleyecetim geçebilmek için:)

Tepki
12
Biz benzinliğin birinde moladayken adamın biri, " Aha sporcu arkadaşlar da varmış" diye muhabbet açtı. Bisikletlerimiz hakkında sorular filan sordu epeyce konuştuk, sonra "yolda terbiyesizlik yapanlar oluyodur" deyince biz de anlattık bir kaç bişey. "Siz onlara bakmayın, cahil insanlar onlar, anlamazlar bilmezler" dedi. Kamyoncu olduğunu öğrendik sonra, yokuş nasıl çıkılır diye konuştuk :D Bu kamyoncu abiyi buradan onore ediyorum :)

Nuri Kongur

Forum Demirbaşı
Tepki
842
Bisiklet
Ümit
mutluluklar paylaştıkça çoğalır. paylaşımlar için çok teşekkürler. benimde çorbada tuzum olsun. yol verme, arkadan gelirken yavaşlamalar benim hergün karşılaştığım jestler. özellikle kamyon ve tır şöferlerince, arkamdan gelirlerken dar yollarda beni özellikle geçmediklerini ve trafiği yavaşlatarak yardımcı olduklarına çok şahid oldum aynamdan.
benim eklemek istediğim şey sabahları deniz kenerından giderken eskiden sadece 1 tane olan yalı çapkını kuşunun şimdi 2 tane olması. çoğu zaman benden ürküp önümden önümden seğirterek uçuyorlar. bende 2-3 km boyunca onları seyredek pedallama fırsatı yakalıyorum sabah işe başlamadan önce :)
yalı çapkını görmemiş olanlar için aşağıya bir kaç foto ekliyorum...

http://i56.tinypic.com/2rrbiah.jpg

http://www.enteresan.com/files/img/ent/art/1BF/6GD/I7Y/yali-capkininin-midesine-inmek-uzere-olan-balik,2,con.jpg

http://www.fotoplatforma.pl/foto_galeria/3923_Kopia-Kopia-7031.jpg

oleaveagea

Üye
Tepki
6
bizim buralarda motosikletli polis ekibinde yer alan ve aynı zamanda bir bisiklet sevdalısı olan bir arkadaşımız var. Bu arkadaş sağolsun, buralara yolu düşen yabancı bisikletli gezginlerle karşılaştığında onlara elinden geldiğince yardımcı olur. Bir keresinde bir parkın içerisinde dinlenen iki yabancı bisikletli gezgin görünce motosikleti ile hemen o noktaya doğru yönelmiş ancak kendisini görünce adamlarda ne bet kalmış ne beniz. İngilizcesi de çok akıcı olmayan arkadaşımız meramını çat pat da olsa anlatınca bisikletliler derin bir nefes almışlar. Meğer bu arkadaşlar şehre Antalya yönünden gelirken, ara ara narenciye bahçelerine dalıp portakaldı, mandalinaydı allah ne verdiyse aşırmışlar ve karşılarında birden bizim polis arkadaşı görünce eyvah enselendik diye düşünüp paniklemişler...

Msgl

Forum Bağımlısı
Tepki
293
İsim
Musa
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şöferlerin bana yani bisikletçilere yol vermesi (istisnalar tabiki var) gerçekten ok hoş bi durum.

Faruk ÇUBUKCU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.232
Bisiklet
Mosso
Bir keresinde de Konya'dan Ereğli'ye gidiyorduk iki arkadaş. Diğer arkadaşın bisikleti ciddi bir arıza verdiği için 120. km.'de yolda kaldık. Sağolsun yolun kenarında kendi mahsullerini satan köylü bir amca bizi misafir etmişti. Kendisine buradan tekrar çook teşekkür ediyorum :)

Bugsbunny

Daimi Üye
Tepki
725
Bigün, aylardan ya ocak ya haziran, :D , velespit turuna katılmıştım. O turda birini gördüm; şöyle esmer, kavruk, yakışıklı biri. "Anaa!" dedim, "Bu Alberto değil mi? Şu Kontador olan!" Gittim yanına. Baktım türkçe konuşuyor. "Yok yaw!" dedim, "Bu orijinal Contador değilmiş!" Peki ya neymiş? İşte şıklar:

a-) Alberto Orda-dur
b-) Alberto Conta&Door (yani, Alberto conta ve kapı sistemleri :D )
c-) Chaqma Contador
d-) Albert o; contador değil! :D

Doğru cevabı SMS olarak 1234'e atın. Ve bakın sonra hiç bişey olmayacak; görün. :D :D :D

ali karagönlü

Forum Bağımlısı
Tepki
630
@CandanC

Candan Hanım, benim de gördüğüm ve en çok başıma gelen olay bayan sürücülerin nerede olursa olsun yol vermeleri çok bir olay :)

Umarım bu konuyu görürler de sizi hatırlarlar. Yada zaten siz vermişsinizdir sizi de anlatıyor olabilirler :)

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
bi başlıkta (hangisi hatırlamıyorum)... "arabaların yol vermesine, arkamızdan yavaş yavaş gelmesine alışık diiliz, çok tedirgin oluyoruz..." gibi bi sonuca varmıştı arkadaşlar... ben de en son tam gaz üstlerine üstlerine sürmeye karar vermiştim.. :D :D

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
2 ya da 3 ay önce çevre yolunda emniyet şeridinden ilerliyorum eve doğru, yol düz tempoyu tutturmuşum gidiyorum, yolun kenarından eski kasa bir kartal göründü ben göz teması kurana kadar pedal çevirmeyi bıraktım, sonra kafasını yola doğru çevirdi beni görünce durdu ben de elimle selam verdim hızımı arttırdım, daha sonradan aynı araba yanıma geldi camını açtı, iki tane genç insan vardı içerisinde yaşları tahmini 25-30 arası, üsteleri başları çalıştıkları işlerinden dolayı kirliydi, tahminimce inşaat işiyle uğraşıyorlardı, başladık muhabbet etmeye, yolda uygun olunca uzunca bir süre muhabbete devam ettik 3-4 km kadar yan yana gittik. Baya eğlenceli ve zevkli bir muhabbet geçmişti aramızda. Dış görünüşlerine baksan korkutucu gelebilir ama trafikte gördüğüm bir çok kişiden daha saygılı ve bilinçlilerdi.

Faruk ÇUBUKCU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.232
Bisiklet
Mosso
@Bugsbunny

Abi bı konuyu özelden konuşalım. Konu dağılmasın. Ben yine de C diyorum fakat B şıkkı da çok yakın duruyor :)

• Beğen
Tepkiler: Bugsbunny

Faruk ÇUBUKCU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.232
Bisiklet
Mosso
Bir de uzun yolda tır şoförleri karşı şeritten korna yapıp el sallıyorlar o hareket bile bence çok güzel birşey. Bir kere de hususen ben karşı şeritteki bir kamyoncuya el salladım sağolsun karşılıksız bırakmadı. Uzun yola çıktığınız zaman canınız sıkılırsa deneyin tavsiye ederim :)

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Bu yaz ailecek yaptığımız bisiklet turunun her gününde iyi insanlar ile karşılaştık.
Ama Türkiye dışı sayılmaz diyorsanız o başka. :)

• Beğen
Tepkiler: Faruk ÇUBUKCU