Hep kask diyoruz, peki ya gözlük?

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
@Serkan Eyüpoğlu

Gece için sorun yok, karanlıkta kaşlar görünmüyor. :)

Scudo

serhant

Üye
Tepki
26
Bisiklet
Salcano
Gözlük + kask + eldiven olmadan asla yola çıkılmaması taraftarıyım her zaman! hatta geçen kaptırmış hızlı bir şekilde gidiyordum gözlüğe tıp tıp yapışan bir şeyler gördüm ve gözlük polarize olduğu için rengi seçemedim,sonra baktım ki 5 tane ufak ivez sinek yapışmış.Gözlüğün çok ama çok faydası var.Yani sinek veya böceği geçtim ot,dal parçası vb. yerlerden geçerken bile oldukça yararlı.

• Beğen
Tepkiler: hogutmen
Tepki
9
İsim
Ahmet
Bisiklet
Kron
Bende bir gün yavaş yavaş sürerken bir buyuk sinek gözüme çarptı gozumde çok acı hissettmistim eldivende çok önemli gozlukte kaskta fakat bazı kişiler sırf profesyonel gibi görünmek için takıyor.

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Gozluk-kask-eldiven!
Ozellikle sportif veya uzun mesafeli surus yapiyorsaniz 3'u olmadan cikmamanizi siddetle tavsiye ederim!
Ayrica bahar ve yaz aylarinda arazi MTB surusu yapiyorsaniz su fileli kasklardan edinmenizi de tavsiye ederim.
Kaskına havalandirma deliginden ari giren, sans eseri ve dikkatli+yavas hareketlerle durup kaski cikararak sokulmadan kurtulmus biri olarak soyluyorum bunu :)
Dag basinda kafanizdan veya yuzunuzden sokulmak oldukca tehlikeli olacaktir. Hele ki alerjiniz varsa!
Trafikte veya tasin topragin icinde gozunuze birsey kacmasi da tum kontrolu kaybetmenize neden olabilir. Refleks olarak, acinin siddeti ve/veya gecici korluk nedeni ile yapacaginiz hata cok ciddi sonuclara neden olabilir...