Help Me!

emreonem

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Corratec
slm..........

sevgili site sakinleri vermiş olduğum rahatsızlıktan ötürü özür dilerim.:eek: .değerli fikirlerinizi benimle paylaşırsanız bahtiyar olucam:) ..daha önce buna benzer bi yazıyı DİĞER MARKALAR da da yazmıştım ama sanırım herkez kendi kullandığı markanın sayfanı takip ettiği için doyurucu bir yorum alamadım.:rolleyes: ..(BuRroM ve hornet arkadaşlarımızdan verdikleri cevaplar için tşk ederim)

arkadaşlar kron xc 4000 ve trek 4500 arasında takıldım kaldım..fikrini aldığım insanlarda ikisi arasında kaldı açıkçası:D

fiyat olarak ikiside aynı.....

donanım olarak trek te deore var ama maşa rock shox
kron ise lx donanımına karşılık maşası xcm
bu işlerde acemi olduğum içinse kadroları karşılaştıramıyorum..

HELP ME!!!!!!!!!!!

Scudo

kalkmazdüşmez

Daimi Üye
Tepki
213
aynakol ve ön ve arka göbeklerde kronda lx mi?

öyle ise krondan şaş ma sonra amartisörü değiştirirsin
bence

emreonem

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Corratec
SLM.......

gördüğüm kadarıyla aynakol ve ön ve arka göbeklerde kronda lx evet

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Kron'un donanımı tamamen LX. Jant göbeğinden fren bacağına kadar...
Trek'in ise donanımı ağırlıklı Deore olmakla beraber ayna kol, ön vites gibi bir kaç parçası Deore değil, daha alt model.
Bu nedenle aradaki fark, sanıldığından daha fazla. Burada doğru seçim Kron XC 4000. Maşayı da değiştirirsen, Trek'e göre ciddi hafif bir bisiklete sahip olursun. Zaten XC 4000'in kadrosu da Trek'in kadrosundan hafif ;).

Bülent ÖZER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.822
Bisiklet
Colnago
yanlız trek kadroların sağlamlığı hepsinin üstünde sonuçta ömür boyu garantisi var.

• Beğen
Tepkiler: Alpay ipekgil

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
@Bülent ÖZER

Tabi ki bu önemli bir faktör. Trek kadro daha ağır olsa da, daha sağlam olduğu aşikar. Özellikle yarışmayacak birisi için daha uzun ömürlü bir kadro.
Ancak malzemelerin arasındaki fark da çok büyük. Bunu da atlamamak gerekir.
Diğer yandan, Kron da kadroları için ömür boyu garanti verdiğini sık sık dile getiriyor. Yeter ki alanı dahilinde kullanılsın.

emreonem

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Corratec
slm................

arkadaşlar dediğim gibi amacım sizler gibi yarışlara katılmak dağbayır atlamak değil:ci: .tek derdim beni uzun yolda üzmesin(yormasın) ve şehir içinde rahat kullanabileyim.:rolleyes: .
birinin rock shox çatalını diğerinin lx donanımıyla eşitleyince elimizde sadece kadrolar kalıyor..:(
sanırım bu durumsa yazdıklarınızdan şunu çıkarmam gerekiyor hafiflikmi sağlamlıkmı????:eek:

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Birin maşasını diğerinin donanımındaki farka eşitleyemessin bence...

Çünkü Rock Shox Dart maşalar 130€ fiyata sahipken Trekin karışık Deore donanımı ile Kronun tamam Lx olan donanımı arasındaki fark 200€nun üstüne çıkabilir rahatlıkla...

Zaten gidon boğaz sele borusu gibi donanımlar aynı seviyede ama donanımlar arasındaki fark görüldüğünden fazla... Benimde tavsiyem o fiyata Kron XC4000 olurdu...

Ama aklınızı karıştırmak gibi olmayacaksa Sedona Sd761 de tamamı Deore (göbekten zincire kadar) donanımı ve Dart kalitesindeki Axon amortisörü ile arada kalan değerlendirilebilir bir tercih olabilir...

emreonem

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Corratec
slm...........

aslında diğer markalar adı altında açtığım başlıktada aynı tavsiyelerle karşılaştım sedona sd761 ortak bi görüş sanırım...
belki çoğu sürücü için pekte dikkate alınmayan renk olayı malesef bende hastalık boyutunda...
siyah veya beyaz ağarlıklı bi renk tamam ama turkuaz!!!!!

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Renkler ve zevkler tartışılmaz tabiki... Ben sadece bi öneri sundum değerlendirmesi size kalmış... ama diğer iki bisiklet arasında benim tercihim Kron olurdu...

emreonem

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Corratec
slm...........

sağol babacan...sanırım ortak görüş bu yönde..
bundan sonra Kron xc4000 alıp sitedende ikinci el temiz bir maşa bulmak kalıyor geriye