Helikopter kazası 5 şehit

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
sevgili dostum sadana kıvırcık Alinin kaza ve ölüm haberini yayınlamış teşekkür ederim hemen arkasından aklıma Ankarada eğitim uçuşunda düşen helikopter kazası ve şehitlerimiz geldi.Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum.

Scudo

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
Ülkemizde insan canı bu kadar ucuz işte hatta bedava! 35 yıllık helikopteri kullandırırlarsa olcağı bu, herşeye tonla vergi ödüyoruz dünyanın en pahalı benzini interneti bizde, adamlara 35 yıllık helikopter veriyolar :boese157:

(link)

nuhcan

Forum Bağımlısı
Tepki
812
İsim
nuh can
@mustafa şükrü yıldırım

güneydoğuda 1972-1976 arası G3'ler elime geçmişti. Asteğmen olmanın avantajını biraz kullanarak elimden geldiğince en yenilerini hem kendime hem de timdeki askerlerime almaya çalışıyordum...

Bu memleketin bütçesinin yarısı (ama aleni ama örtülü olarak) askeriyenin istek ve ihtiyaçlarına gidiyor.

Bu paralar nereye gidiyor? Ordunun evlerine mi, ordunun silahlarına mı?

emre ersoy

Forum Bağımlısı
Tepki
509
İsim
Emre
Şehitlerimizi ve,değerli sanatçımızı aynı anda kaybetmek çok acı oldu.
ALLAH'tan Rahmet yakınlarına Baş Sağlığı diliyorum.
Mekanları Cennet Olsun.

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.319
Duyarlılığın için çok teşekkürler.
Her şey de bir şey aramamız gerekir diye düşünüyorum. Artık değil aslında uzun yıllardır, terörün askeriye'nin içinde olduğunu bizzat yaşayanlar var. Zaten iyice gün ışığına çıkmaya başladı.

Ve bunlar “Uçak kazası” altında eylem yapıyorlar diye düşünüyorum. Ben şahsen kaza olduğuna pek inanmıyorum.

Askeriye bu kadar basit hatalar yapmaz. Eğer yapıyorsa, biz artık kime güveneceğiz?

ALLAHTAN rahmet ailelerine sabır diliyorum.

• Beğen
Tepkiler: Ferhat Köse

Samet Şenel

Forum Bağımlısı
Tepki
782
Bisiklet
Bisan
Bu durumu direk helikoptere bağlamak çok mantıksız olur,bu modeli aktif olarak kullanan onlarca ülke var.. Eh bizim ülkemizde zengin değil maalesef,gitsin son çıkan modelini alsın,doldursun envantere.. Yada daha iyisini kendisi üretsin?
Allah ailelerine sabır versin diyorum,başımız sağ olsun arkadaşlar.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
Mesleğimden dolayı teknik bir bilgi vereyim dostlarım UH 1 evet cok eski bir model Viatnam yıllarından kalma ama buna rağmen istikrarlı uçuşları ile nam yapmıştır.Tüm amerikan ürünleri gibi güvenlik ön plandadır.Yanlız şunuda unutmayalım helikopter uçak gibi değildir yerçekimine ve hava akışına cok aykırı bir araçtır.Bu sebeple kontrolü ve arıza durumlarında düşmesi daha kolaydır.Ne olursa olsun ölenler bizim yetişmiş evlatlarımız canımız cok yanıyor her sebeple ve ne olursa olsun kaybedince.

• Beğen
Tepkiler: Samet Şenel

ahmet tarık ok

Aktif Üye
Tepki
70
Bisiklet
Corratec
Bugün hürriyet gazetesinde yayınlanan şehit annesinin haykırışı ve naaşının ardından koşması; çok acıydı . Umarım annelerimiz böylesi acıları bir daha yaşamazlar.

• Beğen
Tepkiler: Ferhat Köse