HED Rüzgar Hesap Makinası

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Selçuk Çilek tarafından paylaşıldı.

1. Selçuk Çilek

Selçuk Çilek Forum Bağımlısı

Seviye:
    Teker setimi seçerken seçeneklerim içinde bulunan HED in sitesinde "Gerçek rüzgarı" hesaplamak için bir "Apparent Wind Calculator" linki var.
    Yaklaşık 2 yıldır bu konuyla yakından ilgileniyorum. İlgilenen arkadaşlara yardımcı olabilme ümidimle : http://www.hedcycling.com/aerodynamics_technology/yaw_calculator.asp

Ayrıca Camp/Bora , Zipp ve Hed teker setlerinin rüzgar tüneli verileriyle ilgilenenler için sitede "Aerodynamics&Technology" sayfasının alt kısmında karşılaştırmalı grafik oluşturma seçeneği var.
    Paylaşmak istedim.

Selçuk Çilek

Selçuk Çilek Forum Bağımlısı

Seviye:
    Fazla alınganlık göstermeyiniz ama bu konuyu yol bisikleti bölümünden buraya taşıyan arkadaşın konuyu algılayamadığını düşünüyorum.Verdiğim link belki %20 tekerlek aerosu ile ilgili .Rüzgar makinası hesaplamaları yol bisikletinde veya tek başına rüzgara karşı gidilen TT bölümünde olması gerekir.
    Bunun bir tekerlek imalatçısının sitesinde bulunması bu gerçeği etkilemez.

İlginizi Çekebilir

PicsArt_09-19-07.47.23.jpg
[ATTACH] [ATTACH] [ATTACH] [ATTACH] [ATTACH] [ATTACH] Merhabalar herkeze Bu gün size bu işlerde acemi olan birisi olarak kendi kafama göre yapmış oldugum tarifi anlatmaya çalışıcam ilk defa...
strength-training-program-for-cyclists.jpg
Merhabalar, Forumda zaman zaman sorulan ve tartışılan bir konu olması sebebiyle ve güzel de bir antrenman programı bulmamla birlikte bu konuyu foruma kazandırmak istedim :) Programda 6 temel...
IMG_20160202_215000.jpg
Arkadaşlar benim burnum biraz yamuk ve et var yani çok rahat nefes alamıyorum normalde de şimdi denemek amaçlı bir burun bandı aldım acaba işe yarar mı bir nebze de olsa? Kullananlar vardır diye...