Haydi Tekirdağa köfte yemeğe 1 Ocak

Scudo

mustafa akman

Forum Bağımlısı
Tepki
3.632
@RAİF KORKMAZ
durdursun yoksa
bu kıyafetle giderim diyorsun değil mi
zira zaten köftecide yerlerimizi ayırtık:D

(Şaka bi yana dolmuşa binmeyeli yıllar oldu)
hava iyi olursa gel yapalım şu işi de
"yaw adamlar gitti bee" desinler:in:

• Beğen
Tepkiler: Raif Korkmaz

Raif Korkmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.080
@mustafa akman

Bana uyar abi yağmur olmasın yeter, pilavdan dönenin kaşığı kırılsın:D
Ama bu mevsimde trakya biraz soğuk hazır elimiz değmişken sıcak bölgelere göç edelim mesela;

http://img573.imageshack.us/img573/1680/boluda.jpg

http://img690.imageshack.us/img690/7526/antep.jpg

• Beğen
Tepkiler: mustafa akman

Hasip Çehre

Forum Bağımlısı
Tepki
1.611
Arkadaşlar sabah 07:00 gibi yola çıktım hava henüz aydınlanmamıştı herşey çok normal 01 Ocak 2011 taha az trafik olur...
hızlı olan arkadaşlar hava güzel olursa çok zevk alır....
Yol genelde düzgün asfalt fakat sabah erken satte kenarlarda ıslaklık çamurla birleşince jilet gibi kaygan oluyor bu durumda kesinlikle emniyetli sürüşü elden bırakmamak lazım ki benim max tanda anlaşılacağı üzere bende öyle yaptım taki kuru zemin görene kadar...
Floryadan çıknca 4% lik bir eğimle karşı karşıya kalıyoruz ki bu çok fazla uzun bir çıkış değil ikinci ve daha uzun olan 7 - 8 % eğimi bulan Haramidere rampası buraları atlattıktan sonra Silivriye kadar yine hatırlı iniş ve çıkışlar var Kınalıdan sonra inanılmaz rahat ve zevkli aynı zamanda emniyetli bir yol devam ediyor...
Bugünkü hava kesinlikle ağır giyinmeyi gerektirmiyordu BüyükÇekmeceyi geçerken ve Kumburgaz civarında sıcaklık 2 derece birden düşünce biraz üşüme oldu sanıyorum denizden gelen rüzgar soğutuyor buraları rüzgar genelde etkili olmadı fakat son bölümlerde zaman zaman kısa kısa head-wind yani çepheden aldım o günkü tarihte ne olur bilemem...
yoldan aktaracaklarım henüz bukadar fotoları yüklerken aklıma daha başka şeyler gelirse paylaşırım

Teknik verileri aşağıda veriyorum durumu anlayın artık...
CYCLING:
Distance: 120,74km , Time: 04:01:27 (non stop olduğu için her şey dahil total trip time dır ), Average : 30.00km/h , Max Speed: 66,90km/h , Average Cadence: 75rpm , Max Cadence: 98rpm

HEARTRATE:
Average: 141 , Max: 176 , Time zone 1: 00: 48:10 , Time zone 2: 01:24:53 , Time zone 3: 01:39:06 , Calories: 3723

TEMPERATURE:
Min: 8.8C , Max: 18.0C

UPHILL:
Climb: 1087m , Max.Altitude: 273 , Distance:30.40km , Trip time: 01 : 25:48 , Average: 21.28km/h , Avg Incline( eğim ):3% , Max.Incline: 8%

DOWNHILL:
Descend: -1124m , Distance:33.02km , Tirip time: 00:47:35 , Average:41.67km/h , Avg Incline:-2% , Max.Incline: -8%

mustafa akman

Forum Bağımlısı
Tepki
3.632

bisikletin nasıl bişey kardeş
yol?
28 inch?
silik teker?
Kilo?

ortalam hız harika
övünmeden de geri kalmamışsın
3 haftadır binmedim falan

alem konuşur
adam yapar
işte olay bu
tebrikler

Hasip Çehre

Forum Bağımlısı
Tepki
1.611
bisiklet 1,5 Trek 2007 model yol bisikleti
jantlar orginal değil normal piyasa malı 36 telli jantlar set sora...
benim kilo 104kg , boy 184cm , yaş 37
lastik havaları: arka 102psi , ön 95psi
başka bir soru varsa alayım.....

• Beğen
Tepkiler: ali alper uyar

Bahadır ATILGAN

Daimi Üye
Tepki
515
@Hasip Çehre

Bu şekilde 141 ortalama HR yi nasıl tuttruyorsun.
120 Km. Max 176 mıydı?

Benim 150 ortalamadan aşağı inmiyor. Max 180 i buluyor. vs.

Kal .Sağlıcakla

Uğur ŞENCAN

Daimi Üye
Tepki
147
@Goflet

Yazdıklarınız tamamen yanlış... Kimsenin dikkate almamasını öneririm... Tekirdağ yolu silivriden sonra tamamen düz ve çok geniş emniyet şeridi var... Sadece Tekirdağ'ın içinde 7-8 km kadar inişli çıkışlı dik yol var... Dönüşte ise biraz emniyet şeridi sorunu yaşanıyor... Kınalı Silivri arasında zaman zaman sadece beyaz çizgi üzerinden gitmek zorunda kalınıyor, ayrıca silivri-selimpaşa arasında da az bir mesafe böyle... Çok keyifli bir yol diyebilirim... Sacede şu zamanda aynı günde dönemezsiniz...

Uğur Demirtaş

Daimi Üye
Tepki
244
İsim
Uğur Demirtaş
Bisiklet
Salcano
liste ne alemde arkadaşlar.Kalabalık olursa dönüşte sıkıntı yaşanır mı?
Mesela 15 bisikletli İstanbula bilet almaya girince boynumuza sarılacaklarını sanmıyorum.(köfteci hariç)

• Beğen

Goflet

Forum Bağımlısı
Tepki
1.588
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Uğur ŞENCAN

evet ben şaşırtmak ve sabote etmek için yazmıştım..tüh nasılda farkına varmışsınız

• Beğen

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
@Uğur Demirtaş

Tekirdağ ulaşım açısından zorluğu olmayan bir il. Tekirdağdan yaklaşık her yarım saatte veya kış diye 1 saatte bir İstanbul seyahatin seferleri var. Ayrıca gelibolu ve Keşandan gelen otobüsleride göz önüne alırsak aynı otobüse olmasa bile guruplar halinde binebilirsiniz. Kısacası kimse Tekirdağda kalmaz. Yeni bisikletini dene bakalım Tekirdağ yolunda.

Hasip Çehre

Forum Bağımlısı
Tepki
1.611
arkadaşlar bugün yaptım bu rotayı daha her bilgiyi sundum diye biliyorum...
dönüşü İstanbul Seyehat otobüsü ile yaptım Silivriye kadar orada Silivri Yenibosna otobüsüne bindim bisikleti bagaja attım sorun yok Tekirdağdan her yarın saatte bir otobüs var ve diğer firmalar sorun olmaz kaldıki 1 Ocak kalabalık olmaz....
Florya Silivri etabını iki yıldır haftada 1 iki kez yapıyorum...
fotoları yüklemeye uğraşıyorum ama internetim çok kötü her an fotoları yüklerim...

• Beğen

Hasip Çehre

Forum Bağımlısı
Tepki
1.611
@Bahadır ATILGAN

ne demek istediğini anlamamakla beraber....
senin nabzınla benimki aynı olmayabilir...
daha açık yazarsan ne sorduğunu vede ne anlamak istediğini çözebilirsem cevap yazabilirim...

sen kal sağlıcakla...

• Beğen

Ramazan Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
634
yahu dostlar aynı gün gidip dönmek için neden kasıyoruzki.tabii bu herkese uyarmı bilmem ama uygun biryerlerde çadır kurup kamp atarız.artesigünde güleoynaya döneriz.
yok karanlıktı yok otobüstü.hı nedersiniz

• Beğen

Uğur Demirtaş

Daimi Üye
Tepki
244
İsim
Uğur Demirtaş
Bisiklet
Salcano
@Uğur ŞENCAN
Konu oldukça subjektif aslında.Performansı etkileyen bi dolu parametre var.Yolu mtb ile yapan,citibyke ya da yol ile yapandan,rüzgarlı havada yapan sakin havada yapandan,antremanlı olan, olmayandan,karısı ile kavgalı çıkan güle oynaya çıkandan ;)..v.s yolu ile ilgili farklı izlenimler edinecektir.
Ben o hatayı daha önce Orhan abiyi ölçüt kabul etmekle yapmıştım.
"Orhan abi 50 yaşında yapıyosa ben haydi haydi yaparım"şeklinde.
Boyumun ölçüsü 1,78 imiş :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
topiği açan mustafa arkadaşımız bence liste başlatsın...
ve bu topik devam etsin ocak ayından bir hafta sonu hava iyi olduğu vakit gidilsin ayrıca deltanın 9 ocakta ümraniyede yarışları var...
16 ocaktada olabilir hava iyi olursa tabi....
ve hatta geçen sene hatırlıyorum şubat ayında güneşli havalar olmuştu ...yalnız nede olsa soğuk olacağından tedbirler alınır geceye kalınma durumunda fosforlu giysiler gerekecek ve ışıklandırma ...
çoğunluk anladığım kadarıyle otobüse evet der herhalde .....
bu durumda hepinize bol şans dilerim oldum olası sevemedim otobüsü ...
hemen hemen herkes bu forumda birbirinin performansını tanımıştır zannederim
iki grup oluşturulabilinir ve cepten haberleşmece olur .....
önümüzdeki hafta tabi tutarsa paso yağışlar gelmekte takdir edersinizki yağışlı havalarda zor olur...
sonuçta bu topik açık kalsın ve güncel tutulsun eninde sonunda tekirdağa gidilir ....