Haydi PTT Posta Çeki Hesabı Açtıralım !!!

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
Arkadaşlar, bir çoğumuz elimizdeki kullanmadığımız parçaları satıyor, yada bisikletimize gerekli bir parçayı bir başka arkadaşımızdan satın alıyoruz. Bu alış-veriş sırasında kargo ve havale bize ekstra maliyete neden oluyor. Ptt sayesinde bu maliyetleri oldukça azaltabiliyoruz. Ama neden daha da azaltmayalımki ?

Bu yüzden arkadaşları PTT Posta Çeki Hesabı açtırmaya davet ediyorum. Size maliyeti sadece ve sadece 5 TL. Ki bu hesabı açtırırken yatırdığınız para her daim hesabınızda bulunuyor. Fakat çekemiyorsunuz ;)

Yapmanız gereken ilinizdeki merkerz PTT şubesine giderek Posta çeki Hesap Açma Formu alıp dolduruyorsunuz. Doldurduğunuz formu Nüfus cüzdanınız ve fotokobisiyle beraber Ptt veznesine giderek talepte bulunuyorsunuz. 5 TL ile beraber hesabınız açılıyor. Bir ay içerisinde ise kartınız adresinize postalanıyor.

Bize yararı ne olacak?

0,01 TL'den 500,01 TL'ye kadar 1TL
500,01 TL'den 750,01 TL'ye kadar 2TL
750,01 TL'den 1.000,01 TL'ye kadar 3TL
1000,01 TL'den 5.000,01 TL'ye kadar 4TL
5000,01 TL'den 10.000,01 TL'ye kadar 5TL
10.000,01 TL'den büyük 6TL

Hesabımız olduğunda satacağımız parça, alıcı için daha cazip ve ekonomik olacak. Önceden max. 100 TL havalemiz için ödediğimiz 3.5 TL havale ücretine 1000 TL havale yapıp yanına bir de çikolata alabiliyoruz :)

Özellikle ucuz parça satışında ekstra malyeti düşüreceği bir gerçek.

En kısa zamanda tüm arkadaşları hesap açtırmaya davet ediyorum ;)

(link)

Scudo

Can Sonbay

Forum Bağımlısı
Tepki
315
Bisiklet
Giant
Fikir Güzel.
Fakat kafama takılan şey şu;
Ucuza para havale edebilmem veya alabilmem için alıcının/göndericinin de hesabı olması gerekiyormu?

Eray ADALI

Forum Bağımlısı
Tepki
705
@Can Sonbay

büyük olasılık.. Fakat bir de söyle düsün, biri senin sattıgın parcaları almaya karar verdi, senin ptt hesabın yok.. Sattıgının fiyatı 10TL, 5-6TL havale masrafı istediler etti mi sana 16Tl bir de kargosu var bunun, fiyatın tüm cazipligi gitti..

Bir de PTT Hesabı olan versiyonu; 10TL, havale ücreti 1TL; 11TL.. Hatta abartıp pttkargo ile yolladın 3TL de o 14TL..

Tabi yüksek fiyatlılarda da benzer bir sorun olabiliyor, gecen senelerde arkadasa yolladıgım 160YTL icin 15YTL gibi havale ücreti almıslardı ki aynı bankanın baska sehirdeki subesine havaleydi bu (keske internetten yollasaydım demistim ama cok gecti)..

Ben de yakın zamanda açmayı dusunuyorum, uzundur aklımda ama zaman ayıramadım, kız arkadasım kullanıyor ve gayet güzel bir durum.. Emin degilim ama internet subesi (interaktif ptt bankacılıgı) da hayata gecti..

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
Havaleyi yapacak kişinin hesabı olmasına gerek yok. Ptt şubesinden havale kağıdında gönderen ve alıcı bilgilerinin yanında havaleyi alacak kişinin hesap numarasını eklemesi yeterli ;)

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
Normal isme olan havalede, havale alacak kişi nüfus cüzdanıyla havale yapılan Ptt şubesinden havalesini alabilirdi. Hesabınızla beraber verilecek kart ile istediğiniz ptt şubesinden hesabınıza bakabilir, hesabınızdaki parayı çekebilirsiniz. Hatta otomatik ödeme talimatı ile ev ve cep telefonu faturaları da ödenebiliyormuş...

Burak AŞIK

Forum Bağımlısı
Tepki
392
Bisiklet
Salcano
Babamda sık boğaz edip duruyordu zaten bunu yaptırmam için. Başlıkta tuz,biber oldu. Bende en kısa zamanda gidip başvuracağım...

Owlknife

Forum Bağımlısı
Tepki
380
İsim
Samet Elmacı
Bisiklet
b'Twin
pttde kargo ücretiyle alakalı birşey varmı? 50gramlık şey yollasam kaç tl eder aliexpress paketi gibi zarf içinde?

Tepki
38
İsim
Muhammet Çelik
Bisiklet
Carraro
2009 yılında açılan konu madem hortlatılmış bende yorumumu bırakayım şuraya bi köşeye belki birilerinin işine yarar :) Finansbank Enpara kullanmanızı şiddetle öneririm.

• Beğen
Tepkiler: İbrahim Aslanhan