Haydi Pedalcılar Tuz Gölü'nde Buluşalım!!!

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında yavuz06 tarafından paylaşıldı.

 1. yavuz06

  yavuz06 Yeni Üye

  Kayıt:
  8 Nisan 2008
  Mesajlar:
  30
  Beğeniler:
  130
  Şehir:
  Ankara
  Seviye:
  Merhaba arkadaşlar!!
  Doğa Derneği ve Atlas Dergisi 20 Eylül'de kuruyup yok olma tehlikesi ile karşı karşıya olan Tuz Gölü'ne dikkatleri çekmek için bir organizasyon düzenliyor. Faaliyetimize bisikletli dostlarımız da özel olarak davet ediliyor. Göle ulaşım için İstanbul ve Ankara'dan otobüsler kaldırılacak. Bizler de bisikletçiler olarak bu organizasyona katılalım ve duyarlılığımızı gösterelim!!! Kar amacı gütmeden düzenlenen organizasyonun detayları aşağıdaki gibidir:


  [​IMG]


  İki Milyon Yaşındaki Tuz Gölü’ne Sadakat Yolculuğu
  9.9.2008  Doğa Derneği ve Atlas Dergisi, yok olmak üzere olan Tuz Gölü’ne dikkat çekmek için "Tuz Gölü’ne Sadakat Yolculuğu" düzenliyor. Kar amacı gütmeden düzenlenen ve 19 Eylül Cuma akşamı İstanbul’dan, 20 Eylül Cumartesi sabahı ise Ankara’dan başlayacak sadakat yolculuğu 20 Eylül gecesi son bulacak. Yolculuğun organizasyonunu Doğa Turizm gerçekleştirecek.

  Suyun yanlış kullanımı nedeniyle son günlerini yaşayan 2 milyon yaşındaki Tuz Gölü gerekli önlemler alınmadığı takdirde tümüyle yok olma tehlikesi altında. Türkiye'nin 305 Önemli Doğa Alanı'ndan biri olan Tuz Gölü, sanılanın aksine küresel ısınma sonucunda değil yanlış su politikaları nedeni ile kuruyor. Öyle ki, Tuz Gölü’nün yer aldığı Konya Kapalı Havzası’nda sulama faaliyetleri nedeniyle her yıl bir Tuz Gölü büyüklüğünde su israf ediliyor. Doğa Derneği ve Atlas Dergisi’nin bu yok oluşa dikkat çekmek üzere organize ettiği Tuz Gölü’ne Sadakat Yolculuğu aynı zamanda çözümün mümkün olduğunu da anlatmayı amaçlıyor.

  Doğa Derneği Genel Müdürü Güven Eken’in de katılarak rehberlik yapacağı Tuz Gölü’ne Sadakat Gezisi’nde, yol güzergâhında yer alan Önemli Doğa Alanları hakkında Doğa Derneği uzmanları sunuşlar yapacak ve İstanbul'dan Tuz Gölü’ne kadar Anadolu doğasının az bilenen özelliklerini yolculara tanıtacak. Konya Havzası, biyolojik çeşitlilik ve Tuz Gölü hakkında da geniş bilgilerin verileceği yolculukta, Tuz Gölü’nde yaşamakta olan canlılar hakkında uzman isimler ayrıntılı bilgiler verecek.


  Katılım için: Esra Girgin
  Telefon: 0216 462 17 31
  E-posta: esra.girgin@dogadernegi.org


  Yolculuk Programı

  19 Eylül Cuma
  İstanbul Avrupa Yakası Hareket: 23.30’da Beşiktaş İnönü Stadyumu önü
  İstanbul Anadolu Yakası Hareket: 24.00’de Kadıköy Evlendirme Dairesi önü
  Ankara Hareket: 06.00’da TCDD Gar’ı önü

  20 Eylül Cumartesi

  Tuz gölüne varış ve gölde fotoğraf çekimi
  18.00: Ankara’ya varış
  24.00: İstanbul’a varış

  Katılım Bedeli
  İstanbul’dan: 99 YTL
  Ankara’dan: 35 YTL

  İstanbul’dan Taksitli Fiyatı: 110 YTL
  Ankara’dan Taksitli Fiyatı: 40 YTL

  NOT: Kar amacı gütmeyen Tuz Gölü’ne Sadakat Gezisi’nin fiyatına ulaşım ve rehberlik ücretleri dahildir. Bunların dışında yapılacak harcamalar katılımcılara aittir.

  Yolculuk Programı

  Doğa Derneği uzmanları rehberliğinde yapacağımız bu yolculukta, Orta Anadolu’nun ve Türkiye’nin kanayan bir yarasını sarmaya gidiyoruz. Yol boyunca, uzmanlar bizlere Anadolu coğrafyası, biyolojik çeşitlilik, kapalı havzalar, sulak alanlar, yaşam türleri ve diğer birçok konuda sunumlar yapıyor ve bizleri Türkiye’nin bilmediğimiz birçok yönüyle tanıştırıyor.

  19 Eylül Cuma
  Saat 23.30’da Beşiktaş İnönü Stadyumu ve saat 24.00’de Kadıköy Evlendirme Dairesi önünde katılımcıları karşılıyoruz. Ankara katılımcıları ise TCDD Gar’ı önünden saat 06.00’da İstanbul grubuna katılıyor.

  20 Eylül Cumartesi
  Ankara’da katılımcıların tamamlanmasıyla beraber hareket ediyor, Konya yoluna giriyor ve iki yüz kilometrelik yolumuza başlıyoruz. Yolda Doğa Derneği Genel Müdürü Güven Eken ve çok sayıda Doğa Derneği uzmanı Konya Havzası, biyolojik çeşitlilik ve Tuz Gölü hakkında bilgi veriyor. Kulu makasında yarım saat vereceğimiz bir molanın ardından yolumuza devam ediyoruz. Tuz Gölü’ne varınca araçlarımızdan iniyoruz. Yaklaşık bir saatlik yürüyüşün ardından gölün kurumuş tabanına varıyoruz ve gelenekselleşmiş sadakat fotoğrafımızı çektiriyoruz. Tuz Gölü’nde yaşayan bitkiler ve canlılar hakkında uzman isimlerden bilgi alıyoruz ve gölün son durumunu öğreniyoruz. Alanda yürüyüş dâhil üç buçuk saat kaldıktan sonra otobüslerimizle geri dönüyoruz. Geri dönüş yolculuğumuzda ise Tuz Gölü için neler yapabileceğimizi tartışıyor ve Tuz Gölü’nü son görenlerin bizler olmaması için müzakereler yapıyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık olarak saat 18.00’de Ankara’da ve saat 24.00’de İstanbul’da sona eriyor.


  Neler Dâhil?

  Otobüsteki çay ve kahve ikramları
  Ulaşım
  Rehberlik

  Neler Dâhil Değil?
  Sabah ve öğle yemekleri

  Katılımcılar için tavsiyeler
  Bu bir sadakat yolculuğu olup dinlenme amaçlı bir gezi niteliği taşımamaktadır. Gidiş – dönüş otobüs yolculukları ve Tuz Gölü’nde yapacağımız yürüyüşler yorucu olabilir.
   
 2. Serkan Taşdelen

  Serkan Taşdelen Onursal Üye

  Kayıt:
  27 Şubat 2006
  Mesajlar:
  2.692
  Beğeniler:
  5.220
  Şehir:
  Türkiye
  Seviye:
  Merhaba Forum Dostlarım,

  Bu anlamlı projede yer almanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Ben burada katılmak için can atıyorum. Son yıllarını yaşayan Tuz Gölünü yanlız bırakmayalım. Sizlerin sayesinde belkide yeniden doğacak. Bilindiği üzre bir ay önce Tuz Gölünün Türkiye'nin 2. büyük gölü ünvanı elinden alındı. Nedeni ise yukarıda belirtilen kuraklık. Bunun küresel ısınma ile hiç bir alakası yok. Elinizi vicdanınıza koyun ve düşünün...

  İsteyen arkadaşlarım Ankara'dan, Konya'dan, Aksaray'dan ve Nevşehir'den pedallayarak ulaşabilirler Tuz Gölüne. Tek isteğimiz, 20 Eylül günü uçaktan çekilecek olan hatıra fotoğrafının içerisinde bisikletleriniz ile yer almanız. Geleceğin ulaşı aracı olan ve doğa ile barışık olan tek taşıtın yani bisikletin bu büyük reklama ihtiyacı var.

  Duy Sesimi; Ankara, İstanbul, Konya, Aksaray, Nevşehir....

  Sevgi ve Saygılarımla...
   
  heisenberg3910 bunu beğendi.
 3. Serkan Taşdelen

  Serkan Taşdelen Onursal Üye

  Kayıt:
  27 Şubat 2006
  Mesajlar:
  2.692
  Beğeniler:
  5.220
  Şehir:
  Türkiye
  Seviye:
  Bir konu ancak bu kadar ilgisiz olur.

  Süper bir Doğa Tutkunuyuz...:(
  Tebrikler...:(
   
  ZekiAlper bunu beğendi.
 4. #4
  yavuz06

  yavuz06 Yeni Üye

  Kayıt:
  8 Nisan 2008
  Mesajlar:
  30
  Beğeniler:
  130
  Şehir:
  Ankara
  Seviye:
  Arkadaşlar Ödeme ve Kayıt İçin Son Tarih 17 Eylül Çarşamba Günü!!!


  Ödeme ve kayıtları yaptırmak için aşağıdaki işlemlerden birini uygulayabilirsiniz:

  1) Dileyen arkadaşlarımız SDS Bisiklet'e veya Doğa Derneği Ankara Şubesi'ne giderek ücretini ve kaydını orada yaptırabilirler.

  2) Aşağıdaki linkten kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz:
  http://www.dogaturkiye.com/icerik.php?bolum=geziye-katil&gezi=22&islem=alt

  3) Havale veya eft yapmak için:

  Anadolu Doğa Turizm Tic. A.Ş.
  Garanti Bankası
  Küçük Esat Şubesi (732)
  YTL 732-6299774
  Dolar 732-9095891
  Euro 732-9095890

  Havale veya eft. leri şubeden yapabileceğiniz gibi internetten veya garanti kartınız olmasa dahi herhangi bir garanti atm. sine gidip "giriş" tuşuna basarak ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Havaleyi yaptıktan sonra 0312 448 09 56 numarasından Özgür Koç'a ulaşarak kayıtlarını teyit ettireceklerdir.

  İstanbul'dan Katılacak arkadaşlar:
  Katılım için: Esra Girgin
  Telefon: 0216 462 17 31
  E-posta: esra.girgin@dogadernegi.org
  adreslerinden iletişime geçebililer

  Not: Arkadaşlar ödeme ve kayıt işlemleri İstanbul ve Ankara'dan otobüsle gelecek arkadaşlar içindir. Kendi imkanı ile gelmek isteyen arkadaşlar direk planı takip ederek Tuz Gölü'nde ekiple buluşabilirler.
   
 5. #5
  yavuz06

  yavuz06 Yeni Üye

  Kayıt:
  8 Nisan 2008
  Mesajlar:
  30
  Beğeniler:
  130
  Şehir:
  Ankara
  Seviye:
  Evet serkancım. Biraz da öz eleştiri yapmak gerekirse haklısın. Çoğu zaman kendimizi haklı görüyruz sesimizin duyrulmadığını söylüyoruz. Fakat sesimizi çıkarmak için fırsatlar doğduğunda, dahası bunun için en uygun ortamlar olduğunda sessiz kalıyoruz. Anlamıyorum doğrusu...
   
  Serkan Taşdelen ve ZekiAlper bunu beğendi.
 6. ZekiAlper

  ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

  Kayıt:
  4 Ekim 2007
  Mesajlar:
  2.911
  Beğeniler:
  1.653
  Şehir:
  Antalya
  Adı:
  Antalya Downhill Özel Antrenör
  Bisiklet:
  Specialized
  Seviye:
  Bu fani dünya dan göçüp gitmeden bisikletlerinizle eylem yapabilmek için ideal bir mekan bence. Yakın şehirlerde bulunan arkadaslarıma sesleniyorum katılsınlar bence hem küresel ısınmanın önüne geçecegimiz bisikletlerin reklamını yaparız hem de mutheşem bir anınız olur:)=?
  Bu kadar sessiz kalınmasın bence:eek:
  Dedigim gibi fani dünya dan sessiz sessiz bu olanlara dur demeden göçüp gitmeden izinizi gelecek nesillere güzel birşekilde bırakmak için ideal bir etkinlik bence:)..
   

İlginizi Çekebilir

1430236840383-6yeuu0vchlq1-630-80.jpg
Her yaş grubuna yönelik güzel tüyolar veren bir Bikeradar makalesi buldum ve elimden geldiğince size iletiyorum :) Bisiklete binmek genç ve dinç kalmanın yollarından biridir. Vücudumuzun yıllara...
upload_2016-8-24_10-50-58.png
Sistemli çalışmak, gelişmek ve yarışlarda iddialı olmak isteyenler için akıl dolu bir site var. Adı Xert Online Xert Online | Login Baron firması bu siteyi hazırlarken aynı zamanda Garmin Edge...
WATSON_00004704-074-630x448.jpg
Bu 11 madde gerçekten onun maddeleri mi bilmiyorum ama, CyclingWeekly böyle demiş :) Orijinal Link, yazının sonunda olacak. [ATTACH] 2016 olimpiyatlarında altın madalyaya giderken Cancellara......