Haydi herkes lisans çıkartmaya...

gunerli

Üye
Tepki
66
Sevgili Arkadaşlar,

Bugün bir hışımla gaza geldim ve işin gücün arasında son bir kaç haftadır forumumuzun çeşitli sayfalarında adı sıkça geçmeye başlayan, "LİSANS, ve nasıl çıkarılacağına dair" fikir alış-verişlerinden sonra, Yaklaşık 11.000 üyeye yaklaşmış olan camiamızın(forumumuzun üye sayısı yaklaşık bu kadarmış) hepsinin ferdi veya kulüp lisansına sahip olmasının, ülkemizde Bisiklete ve bisikletli yaşama geçişte, ister yerel yönetimler olsun ister Ülke yönetimindeki ilgili mercilerde taleplerimizin ciddiye alınmasında acep ne boyutlarda katkıları olur diye düşünmeye, "mutlaka mevcut durumdan daha iyi olacağına kanaat getirdikten sonra" ara vererek, gittim yaklaşık 1-2 dakika içerisinde başvurumu yaptım ve haftaya nasip olursa Ferdi Lisanslı Bisiklet Sporcusu olarak ortalarda cirit atmaya başlayacağım, inşaalah...:D

İşin lâtifesi bir tarafa, Lisans çıkartmak inanılmaz derecede kolay bir işlem arkadaşlar.Yapmanız gereken işlemlerin büyük bir çoğunluğunu siz yapıyorsunuz, hazırlamış olduğunuz evrakları Alsancak stadının altındaki İzmir GSİM'de 1.kat sağ taraftaki Lisans Sicil işlemleri bölümüne teslim ederek olayı tamamlıyorsunuz.

Gereken evrakları -ki bunlar Tescil belgesi,Sağlık izin belgesidir- izmir-gsim.gov.tr sitesinden, lisans işlemlerine girerek bilgisayarda doldurarak birer çıktısını yazıcıdan alıp, Sağlık raporu için bağlı bulunduğunuz en yakın, eski adıyla sağlık ocağına yeni adıyla ASM'ye (ASM:aile sağlığı merkezi) gidip doktorunuzdan, elinizde bilgilerinizin bulunduğu sağlık izin belgesini onaylatarak(yaklaşık 1 dakika), Nüfus cüzdanınızın 1 adet fotokopisini ve 2 adet fotoğrafınızı da yanınıza alarak(aslında fotoğrafınızın bir tanesini yazıcıdan bilgilerinizi doldurarak çıkartmış olduğunuz, Tescil belgesine yapıştırırsanız daha iyi olur), GSİM ne giderek ve müracatımızı yaparak, resmi olarak, yani gerçek anlamda büyümeye ve genişlemeye başlar, her ortamda daha fazla ses getirebilecek bir topluluk yada yazımın başlarında da söylediğim gibi gerçek bir camiâ olma yolunda üzerimize düşeni, yapmış oluruz.

Aksi takdirde, sorunlarımızı sürekli olarak sanal ortamlarda tartışıp, birbirimizi teselli eder yada körler, sağırlar birbirini ağırlar misali hayatımızı sürdürmeye devam ederiz.

Misâl; herhangi bir bisiklet derneğinin, İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne, bisiklet yolları hakkındaki şikâyet, dilek veya yapılması gereken hernevarsayla ilgili gittiğinde, söze "biz xyz derneği olarak ..." diyerek başlaması mı? Yoksa, "İzmir'imizde yaşamakta olan şukadar resmi bisiklet sporcusunun, kullanıcısının temsilcisi olan xyz derneği olarak" diyerek başlaması mı? fazla mı ajite ettim bilemiyorum, lâkin ikincisi daha bir içi dolu gibi oldu geldi bana.:)

Dostlar netice itibarıyle, yaz sezonu nedeniyle tüm resmi dairelerin sinek avladıkları şu günlerde zaten çok kısa olan bu işlemler için hiç beklemeden olayımızı halledebilirsiniz.Gelin bitirelim şu işi, inanın böyle daha çok ses getiririz, daha ciddiye alınırız zannımca...
Kalın sağlıcakla.

Scudo

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende istiyorum fakat Çağrı'nın dediği gibi Burhan Felek spor salonundan hariç başka bir yer alınmıyorsa orası bana uzak hafta içi tam gün izin almam gerekecek.

• Beğen
Tepkiler: ali karagönlü

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Benden tam destek, ne kadar lisanslı sporcumuz olursa sözümüz o kadar geçer, kaldıki bisiklet üzerinde herhangi bir sorun yaşadığımızda lisansınız olmasının sayısız faydası var. Haydi herkes lisanslanmaya, ülkemizde bisikletin gelişmesi için...

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
@hızlı

taksimde nereden alınıyor ? oraya giderken daha önceden bir çıktı doldurmak mı gerekiyor ?

• Beğen

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
@sinto

Taksim meydanına bir kaç dakika yürüme mesafesinde, sıraselvilerde diye hatırlıyorum, internetten indirdiğimiz formu doldurup print ediyoruz, veya daha zor olarak ordan alacağımız kartonu daktilo etmek gerekiyor...

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
Gerekli durumlarda önerilen laboratuar tetkikleri : Biyokimyasal, hematolojik(kan sayımı, demir demirbaglama
kapasitesi), idrar, radyolojik, kardiyoloji (eforlu EKG, EKO vb.), psikolojik testler, diger (odyo, MR vs.),
performans testleri (ölçme-degerlendirme)

bende Antalya GSIM den indirdim şimdi belgeleri

bunlar hangi durumlarda isteniyor?

burdaki doktorlar sürekli istiyorlarmış bu evrakları...

İzmirde istanbulda da sürekli isteniyor mu?

• Beğen

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sıraselviler'in neresinde. Mesela orada Alman Hastanesi var, ilk yardım hastanesi var onların neresinde. Orada böyle lisanla ilgili bir yer hiç görmedim. İnternet adresi bilen var özelden atarsa memnun olurum. bu lisansı veren yetkili kurumlar neresi belki bana Taksim'den bile daha da yakın bir yer bulabilirim ve bu civardaki arkadaşlara faydalı olabilirim.

• Beğen

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
@Ercan Bayram

Ben hayatımda duymadım öyle şey, istiyen hastahane herhalde bayaa paraya sıkışmış olmalı :) :D

• Beğen

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
@soneryen

Orda yürüyün gençlik spor u sorun görürsünüz, solda sicil servisi falan yazıyordu hatırladığım...

• Beğen
Tepkiler: sadeceA

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
Ben 2-3 sene önce tenis lisansımı ataköydeki olimpil havuzun orada çıkartmıştım orası hala çalışmıyor mu ?

• Beğen

ahmetdogan

Forum Bağımlısı
Tepki
446
Bisiklet
Marin
ben de bi kaç aydır forumdan edindidiğim bilgilere göre...çıkarttırmayı düşünüyordum..ama bi uyuşukluk bi türlü nasib olamadı..ama ilk fırsatta gidip çıkarttıracağım...:):)

gunerli

Üye
Tepki
66
@Ercan Bayram

Hocam,
Bizim lisans ile ilgili öyle bir şey yok, sen benim yazmış olduğum ilk msj.daki belgeleri bilgisayarda doldurmak suretiyle birer çıktısını al.Tescil belgenin üzerine elindeki 2 adet fotondan birini yapıştır.Sağlık izin belgenide git sağlık ocağından Dr.'a onaylattır.GSİM ne git teslim et.Haydi kolay gelsin...

• Beğen
Tepkiler: sadeceA

gunerli

Üye
Tepki
66
Arkadaşlar resmi olarak sayıca çoğalmak, gerçek anlamda büyümek ve güçlenmek demektir.Forumumuz çok etkili bir yer; insanları cesaretlendirmek ve yönlendirmek için, neticede ben de bu forum sayfalarından aldığım feyzle(gazla yani...:D ) bu işin sanılanın aksine çok kolay olduğunu öğrendikten sonra gidip Lisansımı aldım.Hakikatende kolaymış, gidin alın lisansınızı hep birlikte gerçek anlamda büyüyelim....
Saygılarımla...

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
Anlaşıldı özel hastaneler GSIM ne baskıda bulunuyor yada akraba ilişkileri felan yönlendirme var ki bu şekilde tetkik istiyorlar burda... eğer ki kabul etmez geri çevirirlerse Ispartadan çıkartacağım lisansı... TEşekkür ederim ;)

Özgür!

Forum Bağımlısı
Tepki
539
@çelo

abicim özel mesaj attım görmedin galiba:)
msn adresimi yolladım özelden eklersen bir iki bişey sorucam formla ilgili:)
teşekkürler..

ergin

Forum Demirbaşı
Tepki
61
istanbul anadolu yakasında ümraniye,üsküdar veya kadıköy de nerden lisans çıkarta biliriz?

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
@ergin

Üsküdar Burhan felekte tesislerinde çıkarabilirsiniz (askerlik şubesi yanı) çıkartılan bina aşağıdaki büyük bina..