Hayatla ilgili 170 kanun dün değişti

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında shaq tarafından paylaşıldı.

 1. shaq

  shaq Kıdemli Üye

  Kayıt:
  21 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  339
  Beğeniler:
  163
  Şehir:
  İzmit
  Seviye:
  Hayatla ilgili 170 kanun dün değişti 9 Şubat 2008

  Temel ceza kanunlarına uyum amacıyla 170 kanunda değişiklik öngören, hepimizin hayatlarını yakından etkileyecek yasa, Resmi Gazete’de yayımlanarak dün yürürlüğe girdi.

  Yasanın getirdiği yeniliklerin bazıları şöyle:

  Akarsular üzerinde izinsiz balık üretim tesisi kuranlar, 250 YTL idari para cezasına çarptırılacak.

  Limanlar Kanununa muhalefet edenlere, 500 YTL’den 20 bin YTL’ye kadar idari para cezası verilecek.

  Sahte doktor ve diş hekimlerine 3 yıldan 5 yıla kadar hapis ve 1000 güne kadar adli para cezası verilecek.

  Ruhsatsız ve izinsiz sünnetçilik yapanlar, 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezasına çarptırılacak.

  Ruhsatsız eczane açanlara 3 aydan 1 yıla kadar, diplomasız kimyagerlik veya kimya mühendisliği yapanlara 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası verilecek.

  Paralı yollardan geçiş ücreti ödemeden geçen araç sahiplerine, geçiş ücretinin 10 katı kadar idari para cezası uygulanacak.

  Sınır dışı edildikleri veya Türkiye’yi terk etmesi gerektiği halde ülkeye izinsiz gelen yabancılar, 1 yıla kadar hapis cezasına çarptırılacak.

  SANAT ’HIRSIZINA’ HAPİS

  Bir sanat eserini, hak sahiplerinden izin almadan işleyen, çoğaltan, yayan veya her türlü işaret ses veya görüntü nakline yarayan araçlarla halka iletenlerden, izni alınmamış hak sahipleri, sözleşme yapılmış olması halinde isteyebileceği bedelin veya tespit edilecek rayiç bedelin en çok 3 kat fazlasını isteyebilecek. Kaynak göstermeden alıntı yapanlara 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası verilecek.

  Radyo ve televizyon yayınları yoluyla işlenen suçlardan dolayı sorumluluk; yayını yöneten ve programı yapanla birlikte sorumlu müdüre ait olacak. Üst Kurul, ihlale konu programın yayınını 1 ile 12 kez arasında durduracak. Aykırılığın tekrarı halinde, 250 bin YTL ile 500 bin YTL arasında idari para cezası verilecek.

  HACKERLAR YANDI

  Bilgisayar programlarının hukuka aykırı çoğaltılmasının önüne geçmek amacıyla oluşturulan ilave programları etkisiz kılmaya yönelik program veya teknik donanımları üreten, satışa sunan, satan veya kişisel kullanım amacı dışında elinde bulunduran kişilere, 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası uygulanacak.

  TBMM ana binaları ile Meclis Başkanlığı’nca belirlenen yerlere, mahkeme salonları ile eğitim ve öğretim kurumlarına, siyasi partilerin açık hava ve kapalı yer toplantılarına, toplantı ve gösteri yürüyüşlerine, spor karşılaşma ve yarışmalarının yapıldığı yerlere, grev ve lokavt olan işyerlerine, silahla giren veya buralarda silah taşıyan kişilere, fiilleri daha ağır cezayı gerektiren başka bir suç oluşturmadığı takdirde, 50 günden az olmamak üzere adli para cezası verilecek.
   

İlginizi Çekebilir

upload_2017-2-6_14-58-32.png
Bugüne kadar üzerinde hiç durmadığım bir konudan bahsedeceğim: Antrenman yoğunluğu dağılım modelleri (ingilizce kısaltması TID, yani Training Intensity Distribution). TID nedir, ne işe yarar...
carb-up.jpg
Merhabalar, Bicyling.com'un güzel bir makalesini paylaşıyorum :) Alıntı yapılan metin; 8 Quick Recovery Tricks to Get You Back on the Bike Bisiklet üzerine tekrar çıkmanızı hızlandıracak 8 püf...
20150320_122950-1.jpg
Arkadaşlar bisikletten düştüm köprücük kemiğimi kırdım ..köprücük kemiğini kıran arkadaşlara sorum olucak..özel hastaneye gidiyorum kaynamaz diyor doktor devlete gidiyorum kaynar diyor ben...