Hayal dünyası: dolar 2 yıl önceki kurda olsa hemen sipariş geçeceğiniz ürün ne olurdu?

Dolar 2016 Mayıs'daki (2.80 lira) kurunda olsa hemen sipariş edeceğiniz ürün ne olurdu?

• Toplam katılım
    55

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
Hem dolar hem euro biz bisikletçilerin alım gücünü doğrudan etkiliyor arkadaşlar, çünkü tekstil dışındaki neredeyse her malzeme ithal ve dolar ile alınıyor. Direk olarak dolar ve euro üzerinden fiyatlanıyor.

Bilindik örnek, 2014'te son çıkan ultegra set merlincycles.com'da 1100 liraydı, şu an anda en güncel (link).

Vision team 30 jantın 340 liraya geldiğini hatırlıyorum; (link).

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dolar, eğer Mayıs 2016'daki kurda olsa (2.80 lira) hemen şu an ne sipariş ederdiniz? :islik:
Herkesin kafasında, almayı planladığı bir şeyler vardır sanırım.

Bakalım en çok rağbet gören ürünler neler olacak :)

E4r5G1dnTNSTDmCe0he-rfLNY.jpg

Ben ultagra R8000 alırdım taksitle! :cool: (Gerçi bankalar artık yurt dışı alışverişi taksitlendirmiyor yeni kanunla! Ama o zamanlar taksitlendiriyordu 3 veya 6 taksit) Aşınan parçalarını değiştire değiştire 10 sene kullanırdım valla :D

Anket de gelsin. 3 şıkka kadar seçebilirsiniz :eek:

Benim seçeneklerim;
*Grupset
*Ekipman (Forma,kask,gözlük,ayakkabı gibi giyilebilir tüm malzemeler)
*Diğer ufak geliştirmeler (Daha hafif bir sele, daha hafif gidon, veya aynakol, fren kaliperi vb.)

Scudo

specific

Forum Bağımlısı
Tepki
1.913
İsim
Harun
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bugün, 2 yıl sonranın geçmişi olacağından, o gün geldiğinde keşke dememek için bugün de alabilirsiniz ihtiyaçlarınızı. Nasıl olsa dolar, euro durmayacak. :(