Hay Bisiklet Severler Karşılamaya ve Sultanahmet Meydanını Doldurmaya

cemal_007

Daimi Üye
Tepki
284
Değerli bisiklet Severler,

Avrupa Kültür Başkenti olan istanbulumuz çok güzel bir amaç için yola çıkan Simon Wintermans'ı karşılamak ve ona 80 km yol boyunca eşlik edeceğiz. bu anlamlım tura eşlik etmek isteyen arkadaşları aramızda görmek bizleri ve simon'u mutlu edecek.

Buluşma yeri 29.06.2010 salı günü saat 08.00 taksim ATLAS HAN

karşılamaya gelecek arkadaşların bu konuda liste yapmaları ve bana özel mesaj atmaları rica ediyorum (katılımcı sayısına göre Kumanya ve araç ayarlanacak)

buradan araçla gümüşyaka'ya gidilecek ve burada simon karşılanacak burada basın için görüntü alınacak ve yol fotoğrafları çekilecek

tur boyunca bizlere polis ve ambulans eşlik edecek turumuzda yiyecek ve yemek ikramı Avrupa Kültür Ajansı tarafından karşılanacak

29.06.2010 Salı akşamı Sultanahmet Meydanı da Canlı Yayın yapılacak burada tüm bisiklet severleri bisiklet için meydanı doldurmasını ve İstanbul Bisikletli Avrupa Kültür Başkenti Olduğunu vurgulamalıyız ve canlı yayın avantajı kullanmalıyız

Akşam ve karşılamaya gelen arkadaşlara gelen bütün bisiklet severlere Avrupa Kültür Başkenti tişort'tü dağıtılacak.

http://img94.imageshack.us/img94/9784/simonv.jpg

http://img249.imageshack.us/img249/6896/simon1b.jpg

Avrupa Kültür Başkenti Ajansının Basın Açıklaması

Değerli Medya Mensubu,
İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı tarafından desteklenen, 2010 yılı Avrupa Kültür Başkentleri Essen, Pecs ve İstanbul arasındaki bisiklet yolculuğu projesi “Essen-Pecs-İstanbul On Bike” 2,5 aydır devam ediyor.

Pecs 2010 ve Ruhr 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansları’nın da desteğini alan proje kapsamında bisikletli gezgin Simon Wintermans, 28 Haziran Pazartesi günü Türkiye’ye İpsala sınır kapısından giriş yapıyor.

Yüzlerce bisikletli Wintermans’ı, Bisikletliler Derneği’nin katkılarıyla 29 Haziran Salı günü saat 18.30’da Sultanahmet Meydanı’nda karşılayacak.

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı, Pecs 2010 ve Ruhr 2010 Ajansları tarafından desteklenen; Hollandalı bisikletli gezgin Simon Wintermans’ın yaratıcısı olduğu “Essen-Pecs-İstanbul On Bike” projesi, Wintermans’ın belirlediği güzergahlar üzerinde iki buçuk aydır devam ediyor.

2010 Avrupa Kültür Başkentleri, Essen, Pecs ve İstanbul’un tarihi ve kültürel miraslarının belgesel bir filmde bir araya getirileceği proje, üç kentle ilgili farkındalık yaratmayı ve bu kentlerin Avrupa Kültür Başkentliği unvanlarına ilişkin kamuoyu oluşturmayı hedefliyor.

Gittiği Her Kentte Coşkuyla Karşılandı Ancak İstanbul Karşılaması Unutulmaz Olacak!

Projenin yaratıcısı Simon Wintermans 10 Nisan 2010 tarihinde Essen, Zollverein’den yola çıkarak 2010 yılının kültür başkentlerini birleştiren yolculuğuna başladı. Wintermans’ın 9 Mayıs 2010’da Pecs’e ulaştı, 29 Haziran 2010’da ise İstanbul’da olacak.

Yüzlerce Bisikletçi Sultanahmet Meydanı’nda Onu Bekleyecek…

28 Haziran sabahı Edirne İpsala sınırından Türkiye’ye girecek olan Simon Wintermans, Silivri Gümüşyaka Mevkii’nden geçerek Avrupa Kültür Başkenti İstanbul’un il sınırına ulaşacak. İstanbul il sınırı noktasında kendisini bekleyen İstanbullu bisikletçilerle yoluna devam edecek olan Wintermans, aynı gün saat 17.30’da Sultanahmet Meydanı’na varacak. Wintermans’ı, Sultanahmet Meydanı’nda Bisikletliler Derneği’nin katkılarıyla, yüzlerce bisikletli karşılayacak.

Meydana kurulacak dev ekrandan, Simon’un yol boyunca çektiği görüntülerin yayınlanacağı buluşma, bisikletçilerin farklı performanslarıyla renklenecek.

Üç Kentin Tarihi Bir Belgeselde…

Simon Wintermans, bir Avrupa Kültür Başkentinden bir diğerine yapacağı bisiklet gezisi boyunca kentin Avrupa Kültür Başkenti yetkilileriyle ve tarihçilerle görüştü ve gezinin yapılacağı güzergâh üzerinde yer alan tarihi ve kültürel miras yapılarının çekimlerini gerçekleştirdi. Bu çekimlerden bir belgesel film ve fotoğraf sergisi hazırlanarak farklı mecralarda yayınlanacak ve gezinin hatıraları kitap haline getirilecek.

Wintermans, İstanbul’da kalacağı 1 hafta boyunca İstanbul’un kültür mirasını oluşturan yapılarda çekimler yaparak “Avrupa Kültür Başkentleri” belgeseline son halini verecek.

Simon Wintermans’ın Avrupa Kültür Başkentlerini birleştiren bisiklet yolculuğuna ilişkin ayrıntılı bilgiler “Essen-Pecs-İstanbul On Bike” blogundan takip edilebilir.

(link)

Saygılarımızla,
İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı

Scudo

cemal_007

Daimi Üye
Tepki
284
Burada edirne ve Tekirdağ Bisiklet severler Simon'u karşılama diğer konularda yardımcı olursa ülkemiz için iyi bir puan olacak

• Beğen
Tepkiler: Aykut Subaşı

Aykut Subaşı

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Bisiklet
Cube
Süper bir haber.-18 Doğa sporları grubu olarak 28 haziran saat 17:30'da Sultanahmet Meydanı'nda bekliyor olacağız.

cemal_007

Daimi Üye
Tepki
284
arakadaşlar gümüşyaka - sultanahmet pedallanacak yaklaşık 80 filan polis eskort olacak

karşılamaya gelmek isteyen bana özel mesaj atsın veya buyara yazsın

salı günu sabah taksim Atlas han buluşacağız ve kamyonete bisikletleri yükleyip istanbul il sınır giteceğiz

akşam sultanahmet meydanında 18.30 canlı yayın başlayacak

gokhan erdogan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.194
Lüleburgazdan Geçicekmi Geçerse hangi tarihte geçer yardımcı olmaya çalışırız bizlerde

cemal_007

Daimi Üye
Tepki
284
ilgiden dolayı bütün bisiklet severlere çok teşekkürler

Sultanahmet meydanı toplanma saatinde bir değişiklik oldu 17.30 alıntı meydana büyük buluşmada tüm bisiklet severleri görmek simon ve bisiklet camiası adına mutlu edecek

salı günü gümüşyakaya gelecek olan kesin arkadaşların bana özel mesajla ulaşması lazım bende kendileri için hazırlık yapacağım (kişi sayısına göre kumanya,araç,tişört) gibi ayarlama yapacağım

ayrıca sultanahmet meydanında tüm bisiklet severlere Avrupa Kültür Başkenti Tişört'ü dağıtılacak

cemal_007

Daimi Üye
Tepki
284
simon karşılama yeri
sabah 08.15
http://img202.imageshack.us/img202/3253/taksim.jpg

İstiklal Caddesi, Atlas Pasajı,
No:131 Beyoğlu 34435
İstanbul, Türkiye

salı akşam 17.30 da büyük buluşma Sultanahmet Ayasofya Meydanıda olacak

cemal_007

Daimi Üye
Tepki
284
2ci Buluşma Yeri

http://img33.imageshack.us/img33/6296/sultann.jpg

Akşam Buluşma yeri Saat 17.30 da canlı yayın başlıyor tüm bisiklet severleri bisiklet için ellini taşın altına koymaya bekliyoruz

• Beğen
Tepkiler: kaptan vural 74

Uğur ŞENCAN

Daimi Üye
Tepki
147
CEMAL_007 Merhaba, Büyükçekmece'den uğur... Hatırlarsan Taksim'e giderken Rampada karşılaşmış ve beraber gitmiştik... Bu etkinliğe ben de katılayım istiyorum, hatta bizim buralardan arkadaşları da organize edeyim, ama biz buradan Gümüşyaka'ya veya Silivri'ye gidelim oradan size katılalım diye düşünüyorum... Gümüşyaka'da saat kaçta bulunacağınızı ve Simon ile saat kaçta buluşabileceğinizi bana söylermisin...

cemal_007

Daimi Üye
Tepki
284
sevgili bisiklet severler

sultanahmet buluşma saatinde 17.30 simon ve bizler orada olacağız canlı yayın 18.00 gibi başlayacak

hafta içi olması ve sabah katılımına katılamayacak olan arkadaşlar üzülmesin akşam çok güzel bir buluşma olacak sultanahmet meydanında BMX gösterileri çeşitli ikramlar bizi bekliyor

burada bisiklet'in türkiye de var olduğunu hep birlik de haykıracağız bunun için tüm bisiklet severleri orada görmek istiyoruz

hüseyin karakurt

Aktif Üye
Tepki
107
Ben sabah karşılamaya gelmek çok hemde çok isterim hatda bizim gurupdan birkaç arkadaşımı bile getirebilirim

yanlız bisikletimi kamyona veya ona benzer bir taşıta yükleme olayı beni düşündürüyor...

1. çizilirse
2. başına bişi gelirse
3. kamyon sallanıp da diğer bisikletler üzerine düşerse bunun sonucunda bir
yeri kırılırsa sonuçda en ucuz fren kolu 175 dolar

kamyon kasasında bisikletim ile beraber duracaksam bende gelmek isterim veya izin verin kamyonun arkasına tutnarak da gelebilirim :)

Akşam organizasyonuna katılmak kolay mutlaka orada oluruz

cemal_007

Daimi Üye
Tepki
284
merhaba hüseyin bey

gerekli önlemleri almaya çalışıyoruzz kimsenin bisikletinin çizilmesini istemeyiz veya kırılmasını sonuç da

biz burada var olduğumuz göstermek istiyorsak meydanı doldurmalıyız

Tepki
13
Bisiklet
Salcano
gün ve saat çok fena ya... keşke haftasonu olsaydı... 80km sürebileceğime inanmasamda meydanda beklerdim...

cemal_007

Daimi Üye
Tepki
284
bisiklet severler

saatler konusunda yapacağımız birşey yok akşam buluşmak için saat gayet uygun hem söyle birşey yapmış olacaksınız sabah işe bisikletle gitip akşam sultanahmet meydanında eylendikden sonra eve bisikletle dönme keyfini yaşayacaksınız

yarın sabah simon karşılamaya kimler geliyorrrrrr.