havalı süspansiyon????

Tepki
43
Arkadaşlar bu konuyu gerçekten merak etmeye başladım havalı süspansiyon dedikleri tamamen hava ile çalışan üzerinde yay namına hiçbirşey bulunmayan
süspansiyonlar mı? yoksa benmkinde olduğu gibi bir bacağında yay bir bacağında hava boşluğu bulunan süspansiyonlar mı?

Scudo

Faik BİLGİN

Forum Demirbaşı
Tepki
170
@samwolf722_downhıL

Evet kardeş aynen dediğin gibi.Bir bacakta hava bir bacakta yay/yağ

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
yeni rock shox sid race'lerde iki tarafta havalı bu yüzden 1304 gram.

• Beğen
Tepkiler: mhmmd123

mhmmd123

Üye
Tepki
37
Havalı amortisör sağlam oluyor mu.Havasının boşalma riski var mı? Aklıma takılan sorular bunlar.

Şerif Şentürk

Forum Bağımlısı
Tepki
756
Bisiklet
Scott
havalı amorstısorde yolda kalma rıskın var ama dıger turde yok havalı amortısorler bakıma ıhtıyacları daha fazla olur

• Beğen
Tepkiler: mhmmd123

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@samwolf722_downhıL

sadece havalı amortisörlerde var bir tarafı yağlı diğeri havalı olur bu tür maşalar .

ayrıca marzocchi havayı ve çelik yayı aynı aanda bütün amortisörlerinde kullanır genelde .
ama bir tarafı havalı bir tarafı yaylı bir maşa görmedim ben zaten öle olursa rebaund olayı olmica için kullanılacak bir yöntem olması mümkün dedğil

teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: ZekiAlper
Tepki
43
Ama şu an kullandığım maşa öyle madem pilot c kullandın içini açmadınmı hiç :=)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@samwolf722_downhıL

evet içini defalarca açtım hatta çok fazla açtığım için üst kapakları deforme ettiğim için kestarmit denen sert bir plastik ten tornada yaptırmak zorunda kaldım .

ama içerisinde sol tarafta çelik spiral yay diğer tarafında da yağ banyosu vardı.

o yağ zamanla eksildiği için frene bastığımda ön tekerin yay olan tarafa yani sola doğru çaplaşma olduğunu fark ettim.

senin sorunun yumşak olması idi yalnış hatırlamıyorsam .

aslında ısıda bunda etkili olabiliyo şöyleki o yayı arda gres ile yağ ladım yağ zamanla sıcaktan erime yapıyor ve içerisinde yer kaplamaya başlıyor buda contalardan dolayı hızlı tepkimeler verirken serleşme gösteriyor

daha açıkcası yay olan kısma biraz yağ koy aynen dediğim gibi bir sertleşme olduğunu göreceksin
bütün söyleyebileceklerim bu kadar daha sormak istediğin varsa sorabilirsin .

teşekkürler