Havalı amortisör hava etiketine göre nasıl hava basılmalı

umudo123

Aktif Üye
Tepki
38
İsim
Umut
Bisiklet
Merida
arkadaslar fazla hava basarsak icine daha mi az gocuyor benim masayi tam icine gocurtemedim icindeki havadan dolayi midir

Scudo
Tepki
1
İsim
emil alverdiyev
Bisiklet
Cube
@MS.Aydeniz benim bisiklet cube marka bisikletin amortisörünün altinda hava yeri yok onu nasil yapicam üstde var altda yok alt tarafda anahtarla acmaga yer var.

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.387
Bisiklet
Scott
@emil alverdiyev Demek ki sizin maşanız Solo Air modeli. Bazı maşalar sadece üst bacaktan havalı oluyor. Daha üst model maşalarda genellikle alt bacakta da havalı tertibat olur. Bu tür maşalarda daha fazla ince ayar yapma şansınız oluyor.

cenkefe09

Üye
Tepki
2
İsim
Cenk
Bisiklet
Salcano
Arkadaslar kac kere konu acmaya calistim ama yonetici izni bekliyorda kaliyor. Ben suntour epicon havali maşa almak istiyorum satan yada alabilecegim bir yer varmi

umudo123

Aktif Üye
Tepki
38
İsim
Umut
Bisiklet
Merida
arkadaşlar yaşadığım yerde hiçbir bisikletçide amortisor pompası bulunmuyor petrolden hava basılabilirmi

korhanovic

Üye
Tepki
0
İsim
orhan
Bisiklet
Kron
merhaba arkadaşlar.yeni bi bisiklet aldım kron xc150 2018.
maşası mozo mlo yani bildiğiniz kaldırımdan inmeden üzerinde zıplamadan frene basınca esnemeyen bi yaylı klasik maşa
acaba bi özel bi yağ ile yağlasammı yoksa
en temizinden havalı bi maşa mı alsam
eğer maşa önerirseniz bütçem en fazla 450 tl

arkadaşlar lütfen yardım lazım

Tepki
0
İsim
ahmed emin çatal
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@korhanovic ben aliexpres üzerinden 478 tl ye bir havalı maşa getirttim benim bisikletim xc100 27.5 modeldi fakat bende masa hava basincinda sorun yaşiyorum kilom 65 ve psi değerini bilmiyorum lutfen yardimci olun

öner gazi

Üye
Tepki
51
İsim
öner gazi somuncu
Bisiklet
Carraro
@korhanovic ben aliexpres üzerinden 478 tl ye bir havalı maşa getirttim benim bisikletim xc100 27.5 modeldi fakat bende masa hava basincinda sorun yaşiyorum kilom 65 ve psi değerini bilmiyorum lutfen yardimci olun
Genel olarak kilonuzla aynı değerde psi hava nasabilirsiniz. 65 yani
Özele gelirsek, SAG ayarı yapacaksınız. Şöyle ki; maşanın bacağına plaatik kelepçe takın. bisikletinize maşa kilidi açık iken birinin yardımı ile binin ve normal sürüş pozisyonunuzu alın. Sonra inin. Bu biniş esnasında maşanız ne kadar içeri girmiş, taktığınız kelepçe yardımıyla ölçün. Maşanızın esneme mesafesinin %15 - 20 si arasında olması gerekiyor. Yani 100 mm.lik maşanız varsa 15-20 mm esnemiş olmalı. Buna göre amortisörünüze hava basın veya tahliye edin. Kolay gelsin

Tepki
0
İsim
ahmed emin çatal
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Genel olarak kilonuzla aynı değerde psi hava nasabilirsiniz. 65 yani
Özele gelirsek, SAG ayarı yapacaksınız. Şöyle ki; maşanın bacağına plaatik kelepçe takın. bisikletinize maşa kilidi açık iken birinin yardımı ile binin ve normal sürüş pozisyonunuzu alın. Sonra inin. Bu biniş esnasında maşanız ne kadar içeri girmiş, taktığınız kelepçe yardımıyla ölçün. Maşanızın esneme mesafesinin %15 - 20 si arasında olması gerekiyor. Yani 100 mm.lik maşanız varsa 15-20 mm esnemiş olmalı. Buna göre amortisörünüze hava basın veya tahliye edin. Kolay gelsin
Maşa havalı olduğu için kilit mekanizması ölçekli onun için full açiptamı dediklerini yapayim

öner gazi

Üye
Tepki
51
İsim
öner gazi somuncu
Bisiklet
Carraro
@Ghost Driver evet. Tamemen açık iken yapın. Ayrica internette SAG setting diye aratirsaniz video olarakta görebilirsiniz

Levent Kırça

Forum Bağımlısı
Tepki
338
Bisiklet
Salcano
P_20190911_143852.jpg

Ben uygun psi degerlerini basinca masa boyle kaliyor. Hatta bisikletci dedi 5cm calisma mesafesi mi olurmus bu masa gidik diye dusunuyor.

Var mi yorumu olan. Konu acmistim ama kimse oraya yanasmamis benzer olay diye buraya tasiyayim bari

öner gazi

Üye
Tepki
51
İsim
öner gazi somuncu
Bisiklet
Carraro
209449 dosyayı görüntüle

Ben uygun psi degerlerini basinca masa boyle kaliyor. Hatta bisikletci dedi 5cm calisma mesafesi mi olurmus bu masa gidik diye dusunuyor.

Var mi yorumu olan. Konu acmistim ama kimse oraya yanasmamis benzer olay diye buraya tasiyayim bari
Maşanız hava kaçırıyor olabilir. Resimde maşanın üzerinde yük var mı

öner gazi

Üye
Tepki
51
İsim
öner gazi somuncu
Bisiklet
Carraro
@Levent Kırça maşanız solo air değil sanırım. O nedenle hava sadece sol üst kısımda var. Yani sibop ile piston arasında. Sibobun da üzerinde olduğu kısımdan olabilir. Sızdırmazlık segmanı vb. gibi. Malzeme ihtiyacı ve iş bilen bi usta lazım. Bemim kanaatim bu yönde

Levent Kırça

Forum Bağımlısı
Tepki
338
Bisiklet
Salcano
@öner gazi iste usta sorun. Bursada bir yere sordum. Biz İstanbul a yolluyoruz masa parasi kadar tamir ücreti çıkarıyorlar o yüzden ugrasmana degmez dedi direk. Söküp cope atalim o zaman ?

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
havalı maşaya nasıl hava basacağız adaptör falan varmı. pompalara baktım çok saçma fiyatlar. sırf hava basmak için 700 tl 1000 tl verilir mi :s

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.872
İsim
Hakan Engin
havalı maşaya nasıl hava basacağız adaptör falan varmı. pompalara baktım çok saçma fiyatlar. sırf hava basmak için 700 tl 1000 tl verilir mi :s
Pompa almak istemiyorsanız en mantıklısı bence , bu işlerden anlayan iyi bir bisiklet servisine gidip orda hava bastırmak.
Mahalle arası her bisikletçide maşa pompası olacağını sanmam

Awacs7n

Forum Bağımlısı
Tepki
784
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
evet, dönüştürücü var. ben zamanında çin den sipariş vermiştim, vasat fakat işe yarıyor. markası muqzi idi.

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Pompa almak istemiyorsanız en mantıklısı bence , bu işlerden anlayan iyi bir bisiklet servisine gidip orda hava bastırmak.
Mahalle arası her bisikletçide maşa pompası olacağını sanmam
Sorun orada zaten. Kırıkalede varsa 1 tanesinde vardır. Aparat varsa eğer alıexpress de olsa alayım diyorum. Tr de yok galıba google yazdım 2 dk baktım bulamadım. Askam ae bakcam bırde

• Beğen
Tepkiler: ratm