Erdoğanlar Bisiklet

Halil Atalay

Forum Bağımlısı
Tepki
576
arkadaşlar bu bankalar adammı kaz yerine koyuyor havele dünya para üstelik kredi kartını kullamıyorsun onda para alıyor adamlar hepsi vergi veren kalbazan bunların

Scudo

KuNDuZ

Aktif Üye
Tepki
55
Yazdıklarınıza hiç şaşırmadım çünkü benim de başıma geldi.. Kısacası Burası Türkiye :D

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
17 senedir yapıkredide hesabım var ve ilk gününden bu yana internet bankacılığını da kullanmaktaydım son senelerde kredi kartından ücret almaya başladılar itiraz ettim geri ödediler, derken bu son sene azıttılar . otomatik ödeme talimatları bulunan vadesiz hesaplarımdan bile senelik ücret almaya başladılar. Vadesiz döviz hesabı da var ondan da hesap işletim ücreti alıyorlar.
Geri ödedikleri kredi kartı ücretini de yok yeterli harcama yapmamışım diye 3 ay sonra tekrar kestiler . Sanki ben onlara ayda şu kadar harcayacağım diye bir tahütte bulunmuşum gibi. Sonunda yeter dedim ve geçen hafta vadeli- vadesiz bütün hesaplarımdaki parayı çektim. otomatik telefon elektrik gibi ödemeleri de iptal ettim , sıra kredi kartını iptal etmeye geldi. yarın hesap kesim günü borcu yatırıp onu da iptal ettireceğim . imkan varsa bazen üşenmeyip cezalandırmak lazım.

Mustafa KILIÇ

Daimi Üye
Tepki
311
İsim
Mustafa Sedat KILIÇ
@jef

Radikal karar. Tam isabet. Tebrik ederim.
Müşterilerine saygıyı öğrenmeliler.
Üşenmeden tepkimizi gösterirsek, daha çabuk öğrenirler.
Kutluyorum duyarlılığından ötürü.

• Beğen
Tepkiler: caner ünsal

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
Arkadaşlart daha önce sayısız kez İşbankası ve Yapıkredi kredi kartlarımla yurtdışı alışverişi yapmış ve hiçbir problem ve eskra bedelle karşılaşmadım ama Garanti ile ilginç bir anım oldu.

Garanti kredi kartı ile 2-3 ay kadar önce yurtdışı alışverişi yapmıştım, ekstreye 20tl fazla yazmışlardı :(. Afedersiniz salaklık bende ya bir sonraki alışverişimi yine aynı kart ile yaptım. Alışveriş yaptığım gün döviz satış kuru ile 320tl olan alışverişin bedelinine bu seferde 350 tl demişler :( Hayır işin komik tarafı ektrede iki değer vardı : alışveriş bedeli 320tl, tutarı 350tl ??? Hemen bankayı arayıp nedenini sorduğumda işte alışveriş anındaki değil de hesap kesim tarihindeki döviz kuru esas alınırda bilmem nede kadın saydı durdu. Oysaki hesap kesim tarihindeki döviz kuru daha da düşmüştü. 8 yıldır kullandığım kredi kartını içindeki bir miktar bonusu heba ederek o an kapattırdım. Birdaha değil kredi kartlarını kullanmayı, herhangi bir Garanti şubesine adımımı dahi atmayacağım.

Şu aralar İşbankası'nın ücretsiz sunduğu sanal kredi kartını kullanıyorum. Gerçek kredi kartından limit aktarıyor ve alışveriş yapıyorsunuz. Limiti sizin elinizde olduğu için kart bilgilerini kaptırsanız dahi bir problem olmuyor. Bununla yaptığım alışverişler ay sonunda kuruşu kuruşuna ektreye yansıyor mesela. Diğer bankalarında bu tip hizmetleri var ama İşbankası beni bunca yıldır hiç üzmedi, öneririm.

ilker g.

Daimi Üye
Tepki
108
İnternet bankacılığında çoğu banka ücret almıyor.Atm den yollayacağım zamanda ziraat bankasını kullanıyorum.Havaleye ücret almıyor ;)

nükleer kedi

Forum Bağımlısı
Tepki
453
Yapı Kredi bankamatiğinden bugün kartsız olarak havale yaptım hiç ücret alamdılar ;)

Ahmet Türkölmez

Daimi Üye
Tepki
284
ptt dahil bütün bankalar ticari amaçla kurulmuştur
keza buna bır cok sıze her ay fatura gonderen kurumlar dahıl
turkcel avea ıskı telekom vs. vs.
o ay kapalı tutssanız bıle abonelıgınızı yıne sızden aylık sabıt vergı vs bakım bedelı ıvır zıvır kullanım bedelı gıbı her turlu seyı yukluyorlar

cunku onlar TİCARİ AMAÇLI ve inanın bana düşemdikçe anlamazsınız ama ÇOK ACIMASIZ KURULUŞLARDIR.

ben artık maas hesabım harıc (onu bıle yattıgı gun cekecem otomatık odeme talımatı verıp [kullanım bedelı odememek ıcın] gunu geldıkce fatura tutarı kadar para yatırıcam )hıcbır bankayla ılısıkte bırakmıycam kendımı
ne kredı kartı ne de ınternet hesabı hıcbırını kullanmıycam KISACASI ONLARA HIC PARA KAZANDIRMAYACAGIM

oo benı nasıl kullandıysa bende onu en ucretsız ıslemlerle kullanmaya calısarak vuracagım

ve mecbur kalmadıkca bankanın onunden bıle gecmıycem

• Beğen
Tepkiler: bisikletcanavari

Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.432
Bisiklet
Focus
Garanti daha onceden, minumum 2 adet fatura icin otomatik odeme talimati verildigi taktirde, hesap isletim ucreti almayacagini tahaaut etmisti.
Ancak 2 adet otomatik odeme talimatim olmasina ragmen 29tl hesap isletim ucretini yine kesmisler :mad:
Itiraz ettim ay sonu durum gorusulup belli olacak dediler, sonucu bekliyorum..
Tesadufen kontrol etmesem haberim bile olmayacakti:boese157:
Eger sonuc olumsuz cikarsa garantideki tum hesaplarimi kapatacagim.
Sizin de adi gecen bankada hesaplariniz varsa kontrol edin derim..

emreden

Forum Demirbaşı
Tepki
288
Bisiklet
Corratec
@Murat1978

internet bankacılığında eft masrafı 2-3 lira, havale ise 1-2 lira

bankalarda sıra beklemeye ve tonla masraf parası bayılmaya gerek yok. internet çağındayız artık :)

Alp Kuterdem

Forum Demirbaşı
Tepki
84
@emreden

hatta artık çoğu banka netten yapılan eft ve havaleler den ücret dahi almıyor

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
ATM lerden yapılan havalelerde de çok az miktarlar var, hatta yapı kredi sıfır ücret havale kabul ediyor..

Tepki
25
Her işimi yıllardır internet şubelerinden yaparım. Hiç problem yaşamadım. Bana bankada sıra beklemek zaman kaybı olarak geliyor. Hem ücretsiz hem uzun uzun düşünerek işlemlerimi kendi elimle yapmak daha cazip..

R@SYONEL

Aktif Üye
Tepki
81
bende internet üzerinden gerçekleştiriyorum.dünyada ülkemizde ki gibi karlı bankacılık sitemi yok sanırım her işlemde soyuyorlar vatandaşı

emreden

Forum Demirbaşı
Tepki
288
Bisiklet
Corratec
@R@SYONEL

yoo, diğer ülkelerde de öyle, hatta daha karlı bi iş bankacılık ;)

adamların veznede bi sürü masrafı oluyor o parayı göndermek için, o yüzden yüklü bi masraf parası istiyorlar. ha bundan da hayli bi kar kalıyor tabi yanlarına.

ama internet üzerinden yapılan havalede, bankaya ne bi kağıt ne de bi veznedar masrafı girdiği için ücretsiz ya da çok cüzzi bi ücret alınıyor.

tüm dünyada böyle =)

Tepki
6
Bankaya gitmek ve sıranın gelmesini için harcanan zamanın alternatif maliyetini ve yol parasını da hesaba kattığınızda şubede işlem yaptırmak gerçekten maliyetli bir iş fakat şunuda hatırlatmakta fayda var; internet dolandırıcılığına karşı pc'nizde spyware, bankanın internet sitesinde sunduğu güvenli çemberi, ve her defasında yeni bir şifre üreten e-anahtardan edinmekte fayda var. Havale ücreti vermiyim derken tüm birikimleri kaybetme riskine karşı...

Erol KOLAS

Daimi Üye
Tepki
188
Bisiklet
Salcano
Efendim, hesap işletim ücreti, EFT, Havale ücreti gibi masraflardan kaçınmak istiyorsanız:
ING Bank en yakın şubesine gidilir. Bir adet TL Vadesiz Hesap açılır. Bu hesap Likit Hesap'a dönüştürülerek Hesap İşletim Ücretinden kurtulunur. İnternet Bankacılığı başvurusu yapılarak bir adet parola ve şifre temin edilir. Bunu sonucunda internet şubesinden EFT, havale gibi işlemleri tek kuruş ödemeden gerçekleştirebilir, hesabınıza yatıracağınız parayı da bankaya ait nakit yatırılabilen bir ATM'den şubelerde sıra beklemeden, canlı canlı yapabilirsiniz.

Bunun sonucunda çevrenizdekilerin, "yaa bırak ordan masraf ödeme gel ben sana benim hesaptan yapıvereyim" gibi hayırsever bir yaklaşımla -maksat işleri görülsün- hayır dualarını almak.

Yahut yine aynı şekilde Bank Asya masraf almamakta.

Bankanızın sizi durduk yere "borçlu" duruma düşürmemesi için çok uyanık olunuz. en ufak bir uyuşmazlıkta vakit geçirmeden itiraz ediniz ki paranızı geri alabilesiniz. Hiç bir şekilde yumuşak davranmayın, biraz çemkirgen olun.

Yazdıklarım reklam gibi gelebilir fakat bu saatten sonra bir Krş dahi masraf etmek istemeyen benim gibi bir çok insan var. İnsanların parasını kullanan ve gözü doymayıp resmen haraç kesen bu bankalara nalet etmiş bulunmaktayım. Devletimizin denetimden uzak kalmasının neticeleri bunlar. Oysa her kurumda bir kontrol mekanizması çalıştırılsa Türkiye 1 senede 10 yıl ileriye gider. Ama ne diyelim yaptırmayanlar utansın.

Söylenecek çok şey var fakat uzatmak gereksiz. Umarım bir nebze de olsa fikir verebilmişimdir.