Hatasından dönmemek :)

GökhanRR

Daimi Üye
Tepki
138
Merhaba arkadaşlar;bu gün yaşadığım bir kazadan bahsetmek isterim,saat 21:00 civarlarında Kartal Çanakkale cad.atalar halk kütüphanesi önündeki ışıklara geldiğimde(yokuş aşağı dır)yeşil yandı geçmek istediğim anda beni gördüğü halde kırmızı da geçen otomobile çarpmamak için o andaki panikle ön frene istemsiz anlık bastım kilit pedal sebebi ile bisiklet ile beraber havada takla attık ve o aracın neredeyse altına giriyorduk düştüğümü gören araç kaçtı evet olayı fark eden motosikletli bir arkadaş sağ olsun son sürat aracın peşine verdiyse de 5 dakika sonra geri geldi plakayı alamamıştı,hala o adrenalin ile yerde yatarken kırık bir yerimin olup olmadığını anlamaya çalışıyordum o anda trafik biraz sıkıştığı için beni kenara almak isteyen iki abimiz kollarıma doğru yeltendi omuz ve kollarım o kadar şiddetli ağrıyordu ki dokunsalar kırık değildiyse de kırılacak sanki tabi dokun durmadım ve ayağa kalktım ciddi bir şeyimin olmadığını anladığımda bisikletime baktım baba bende bir şey yok sen bak dalgana der gibi bakıyordu kendime ve bisikletime bir şey olmadığı için çok sevindim ve yamulan ön tekeri ağrılarla zor da olsa düzeltip etrafta kamera aradıysam da bulamadım ve yoluma devam ettim.
Yalnız geç müdahaleden oldu ki öldüm bu nasıl bir insanlık dır ki arkana bile bakmadan kaçıyorsun pes doğrusu...Kazasız bir ömür boyu pedal lamalar dilerim...

Scudo

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
bu tarz durumlarla pek karsılasıyoruz 3 gun evvel bır abımıze arkadan vurup kactılar vefat ettı(link) .sıze tavsıyem trafıkte reflektorlu yelek ve bırden fazla ısık bulundurmanız tekrardan gecmıs olsun ıyı olmanıza sevındık

Tepki
16
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
allah korumuş sizi geçmiş olsun.

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
geçmiş olsun...

Ankara'daki ölümlü bisiklet kazaların ikisi -- yanlış hatırlamıyorsam -- kırmızıda geçen araçlar yüzünden oldu...
zaten yayaya yeşil yandığında duran araç bulmak imakansız gibi bi'şey...
dün mesela, yayaya yeşil yanarken karşıya geçiyorum, bi yandan da üstüme doğru gelen taksiye ışığı gösteriyorum elimle... durmadı, bana korna çaldı... arkamdan geçti... yüzsüzlüğün bu kadarı!!
geçenlerde bi ekmek kamyoneti, kırmızıda geçtiği için, arkadaşımın arabasını biçicekmiş... karşıdan gelen selektör atmış, arkadaşım n'olduğunu anlamamış ama frene basmış da kurtulmuş... bi selektör hayatımı kurtardı diyo...

bir iki gün önce bi tanıdık arabasını duvara çarpmış...
pazartesi günü ankara/or-an sitesinde karşıdan karşıya geçen bir yayaya çarptılar ve yaya öldü...
geçen hafta bi araç yoldan eymir ormanına girdi...

bugün de radyoda, son zamanlarda artan trafik kazaları konuydu... zaten trafik canavarı bol... bi de şu ara sanırım oruç, sıcak derken aldı başını gitti..

şunu bi kenara yazmak gerekiyor, "yeşil ışığa güvenmek hatadır"

Bİ DE LÜTFEN ŞU ARA ÖZELLİKLE ÇOK ÇOK DAHA DİKKATLİ OLALIM... TRAFİK CANAVARLARININ HİÇ ŞAKASI YOK!!

Max Torque

Forum Bağımlısı
Tepki
800
İsim
Hüseyin Gündoğdu
Bisiklet
Kron
Hocam çok geçmiş olsun.
Sizde birşey olmaması sevindirici..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Geçmiş olsun, kazayı yaptığınız yerin 300 mt. aşağısında ikamet ediyorum. O cadde üzerinde bir sürü trafik ışığı olmasına rağmen kamera yok.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Geçmiş olsun, bir daha olmaz umarım.

Aynı zamanda bir şoför olarak uyarmak istiyorum, kural olarak ışıklara yaklaşırken hz düşürülür, mesela 60 km hızlı yollarda 40 km ye, 80 li yollarda 60 km ye düşmek gerekir. İster yeşil yansın ister yol boş olsun, ışıkta hız düşer.
Bazı kişilerin yaptığı hata, "aha yeşil yanıyor, basayım gaza da kırmızı yanmadan kurtarayım" şeklindedir ki, çok tehlikelidir. Bu kişiler (latince insanımsus öküzus) işte kırmızı yandığı halde duramayıp devam edenlerdir.

Bisikletli daha dikkatli olmalıdır, ışığa yavaşlayarak girmelidir. Araba sekizde sekiz kusurlu olsa ne yazar, sizi yaraladıktan sonra...

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Gecmis olsun, Allah tekrarından saklasin!
Ancak yukarida Rasit Bey'inde dedigi gibi 8'de 8 kusur karsi tarafta olsa bile ciddi hasari gorecek hatta olecek olan bisikletlidir. O nedenle hakli oldugumuz anlarda dahi tedbiri ve en kotu senaryoya hazirlikli olmayi elden birakmamak lazim maalesef...
Sucu isleyeni de mumkunse tespit edip sikayeti yapmak olmazsa olmazlardan elbette!