Hatalı yerleştirilen rögar kapaklarına dikkat !!! (başlık ibb rezaleti içerir)

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
Merhaba Arkadaşlar

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin kalite anlayışı sağolsun bazı rögar kapakları yerleştirilirken etrafındaki asfalt eksik dökülüyor ve kapak ile asfalt arasında boşluk kalıyor (38 mm. lastiğin girebileceği türden bir boşluk).
Bugün sabah kardeşim okuluna bisikletiyle giderken Kadıköy Söğütlüçeşme Cami önünde bu tip bir rögar kapağının kenarındaki boşluğa maalesef lastiği taktı ve bisikletin üstünden uçarak, böbreğini gidona çarparak yere düştü.
Göztepe SSK Hastanesi'nde kan ve idrar tahlilleri yapıldı, tomografi çekildi. Sonuç: Kardeşimin idrarında kan ve böbreğinde kanama var. Yaklaşık 1 hafta gerekiyor.
İstanbul'da yaşayanlar'ın rögar kapaklarına keskin nişancı gibi dikkat etmesi şart (mazgallardan söz etmeye gerek bile duymuyorum). Etrafına yeteri kadar asfalt dökülmemiş olabilir ve hiç istenmeyen sonuçlara yol açabilir. (Kardeşimin başına gelen gibi).
Ola ki bu tip bir kaza yaptınız, muhakkak bisikletiniz ile rögar kapağını içeren bir olay yeri fotoğrafı çekin (belediyeye şikayette bulunabilmek için hatta kaza olsun olmasın bu tip bir rögar kapağı gördüğümüzde belediyeye muhakkak ihbarda bulunalım), sonra da böbreğinize darbe aldıysanız eğer Uber çağırıp bisikletinizle birlikte en yakın hastaneye gidin, bisikletinizi hastane bahçesine kilitleyip acil servise başvurun (benim kardeşim fazla ağrı hissetmediğinden bisikleti iterek okuluna gidip okul saatleri boyunca okulda durmuş böbrek kaybı falan yok ama siz yine de her ihtimale karşı doğru hastaneye gidin).

Scudo

Atasoy

Terörü ve destekcilerini Lanetliyorum
Tepki
12.347
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Geçmiş olsun
20180415_180412.jpg

Finike - Kumluca arası bisiklet yolunda bir mazgal. Dağ bisikleti lastiği bile ufak gelir. Resmen tuzak.