Has turizm bisiklet taşıma

Kaancan

Üye
Tepki
31
İsim
Kaan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhabalar, 5 ağustos da bisikletim ile otobüse binmem lazım, kamil koç un istediğim tarihte bileti kalmamış (geçen sefer kamil koç bile bisikletimi zorla almıştı çok yer kaplar diye?). Daha önce has turizm ile bisiklet taşımış olan var mı, kendilerine mail attım fakat 1 tane koltuk kaldığı için çok fazla zamanım yok, yardımınızı bekliyorum.

Scudo

Vahap Demir

Daimi Üye
Tepki
531
Bisiklet
Sedona
bu işin standartı yok. genelde bagajı dolu giden otobüslerde sıkıntı olabilir. bazı güzergahlarda bagajlar boş kalıyor. firma fark etmeden otobüsçüler sessizce bisikleti yerleştiriyor. daha uzak mesafelerin bagajları çok dolu olabiliyor. onlarda sorun olur. sıkıntı etmeden gidin. gayet normal bagaj veriyor havasında davranın. itiraz etmezlerse zaten işiniz görülmüş olur. itiraz edenle de bagaj parası pazarlığı yapacaksınız. defalarca bisiklet koydum bagaja. sadece bir kere itiraz eden çıktı. ona da bagaj parası verip bagaja yerleştirdim.

• Beğen
Tepkiler: tanerhosgor

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.133
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Burada firmadan ziyade iş tamamen şoförde bitiyor kafalarına göre veya bagaja göre muamele ediyorlar. Bisikleti kutulu şekilde koysanız 1 tane sıkıntı çıkaramayacak iken açık olunca tonla laf edebiliyorlar. Bende pazar günü Pamukkale ile gideceğim ama içimde bir endişe var. Firmayı 2 kez arayıp bilgi aldım fakat iş bagaja bisikleti yüklemeye gelince büyük ihtimal tren geçiyormuş gibi önce muavin ile bakışacağız işin içinde çıkılmayınca o bakışmaya bir de şoför katılacak. Daha önce de Kamil Koç'ta 3 valizim var diye 2. valizden ekstra ücret istemişlerdi. hemen firmayı aradım, bu sefer bagajları indirdi arabaya almamaya kalkmıştı baya bir uğraştırmışlardı. Bakalım bu pazar nasıl olacak. Bu sefer bagaj olarak sadece bisikletimi götüreceğim ama malum bayram sonrasını bahane edip sorun çıkartmazlar. Ve daha dönüşü var bu işin

• Beğen
Tepkiler: tanerhosgor

Keskinads

Üye
Tepki
2
İsim
Erkan K.
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Temmuz ayında Adana dan aydın'a geldim bileti alırken bisikletle gideceğimi söyledim onlarda sokulurse olacağını söylediler bilette yük olarak 30 kg ağırlık kapasitesi yazıyor yolcu başına kaptan biraz sıkıntı yaptı ama extra bir ücret istedi vermiyecegimi söyledim çünkü yük 30 kg gecmiyor hakkınızı arayın ön tekeri sokup heybe çantami
yerlestirdiler

Kaancan

Üye
Tepki
31
İsim
Kaan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Tekrar yazmayı unutmuşum, muavin çok iyi davrandı bisikleti görünce hiç sorun çıkarmadan bagaja istediğim gibi koydu, bisikletin on lastiğini sokup seleyi indirmiştim, aynı şekilde kamil koç çok sorun çıkarmışti ne muavin ne de kaptan almak istememişti en sonunda otobüs geç kalacağı için aldilar. 2 gün önceden firmayı arayıp bisiklet getireceğimi de söylemiştim. İşler muavine kalmış firma çok fark etmiyor.