Hangisini tercih etmeliyim?

Tepki
5
İsim
Bugra Ustundag
Bisiklet
Carraro
Merhaba bisikletforum ailesi .. Aranıza yeni katılanlardanım bende .. Silivri ' de ikamet etmekteyim .. Yeni bir bisiklet almak için araştırma yapmaktayım .. Bütçem tahmini olarak 1200 liraya kadar .. Aklımda bir kaç model var .. İlk düşündüğüm bisiklet abimin kullanmakta olduğu ve ara ara benimde keyifle kullandığım CARRARO SPORTİVE 225 . Fakat fiyatı 1500 lü rakamları gördüğü için şimdilik ikinci plana atmak zorundayım sanırım :(
Sonra bu forumu keşfettim ve aklımda bir kaç model daha belirdi .. Onlardan biri olan ve turuncu siyah rengiyle adeta beni al diyen BİANCHİ TOURİNG 613 .Şahsen tercih yapmaya en yakın olduğum bisiklet diyebilirim..
Yine bu forumdan görüp iyice kafamın karışmasına sebep olan bir diğer bisiklette 410SEDONA .Resmen ben karizmayım demiş .. Eğer bir çılgınlık yapıp bütçeyi yukarı çekersem carraroyla arasında çok git geller yaşıyacağım kesin ;)
Ve fiyat olarak bu modellerden daha aşağıda olarak plaseye aldığım diğer modeller sırasıyla carraro sportive 220 ve bianchi m210 Journey
Siz değerli bisikletforum üyelerinin de görüşlerini almak isterim .. Silivri civarı ikamet eden arkadaşlarımız varsa da tanışmaktan memnuniyet duyarım .. :)

Scudo

sercansekkin

Daimi Üye
Tepki
171
Bisiklet
Carraro
@ustundagbugra Merhaba. Aramıza hoş geldin. Öncelikle Bianchi Touring 613'ün avantajı 24 vites olması. Dezavantajı Mekanik disk olması. (sorun yaşatacağından değil fazladan 1,5kg ağırlık ekler bisiklete) CS 220'nin avantajı v frenli olması hafif olması, dezavantajı 21 vites olması. Bana göre burada ne alayım dersen ben sana CS 224 al derim :) Her ne kadar içimdeki ses "bu 224'ün de kadro renklerini neden böyle silik yapmışlar anlamıyorum, şöyle güzel güzel renklerle tasarım yapsalarmış ya" dese de... :D Fiyatı da öyle pahalı değil rahatlıkla alabilirsin :) Benim tavsiyem budur. Sevgiler saygılar...

Kaplan53

Aktif Üye
Tepki
42
Bisiklet
Sedona
bence bekle istersen carraro 227 al almışken iyisini al taksit felan yaptır al genede sedona 410 da amastörsüz ve begenen çok bende yarın allah nasip ederse yarın alacam sedona 420 izin alabilirsem iş yerinden

Tepki
5
İsim
Bugra Ustundag
Bisiklet
Carraro
@sercansekkin Öncellikle hoşbulduk diyelim .. Seçeneklerim arasında cs 224 te vardı tabiki .. Ama tam da senin söylediğin sebepten yani renginden dolayı eledim bende onu .. Tavsiyelerini göz önünde bulundurcam .. Büyük bir bisiklet mağazına gidicem ve bakalım orada hangisini alarak dönmüş olucam bende merak ediyorum :)
@Kaplan53 227 bence de çok iyi olur ama çok fazla açılmak istemiyorum .. Daha ekipmana da para harcamam gerek .. Zaten 500-600 lira arası bişey düşünüyordum biraz daha biraz daha derken 1200 lere çıktım :) Carraro 225 2014 yılında ki çok sevilen rengini 2016 da tekrar çıkarmış .. Kafamı çok karıştırıyor :/