Hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz?

İnternet Tarayıcı Tercihiniz

• Toplam katılım
    138

Mr. Biggs

Üye
Tepki
41
Arkadaşlar uzun süre I.E kullandım, fakat en düzgün sitelerden bile spyware ve benzeri börtü böcek pc'ye sızıyordu, daha sonra Opera ile tanıştım ve yeniden doğdum. Artık tarattığımda pc tertemiz çıkıyor. Diğer browser'lara göre özellikle i.e'ye göre hızıda gözle görünür biçinde daha iyi.

Chip dergiside Opera'nın Firefox'tan daha iyi olduğunu yazmış:

Daha düne kadar, birçok kullanıcı için Internet Explorer’ın yerini alabilecek tek internet tarayıcısı Firefox’tu. Fakat gözlerden kaçan ve iyi tasarlanmış olan Opera, modern ve güvenli bir internet tarayıcısının nasıl olması gerektiğinin ideal bir örneği olarak rakiplerinin gözünü korkutuyor. Microsoft hüzün içinde tahtından çekilmeye hazırlanıyor: Çok değil, daha birkaç ay öncesine kadar internetin rakipsiz hükümdarı konumundaki Internet Explorer, pazar payının büyük kısmını kaptırdı. Internet Explorer’ın %98 olan kullanım oranı, sırf Almanya’da %70’e kadar geriledi. İnternet tarayıcısı savaşlarının şu anki galibiyse Firefox. Peki, bu yarışta üçüncülüğü kazanan Opera’nın yepyeni bir sürümü piyasaya sürülürse, bu en çok kimin ilgisini çeker? Tabii ki aradığı özellikleri ne Firefox’un son sürümünde ne de Internet Explorer’da bulabilen kullanıcıların. Akıllı tarayıcı Opera’nın Norveç’in başkenti Oslo’dan yıllardan beri yükselen sesi, nihayet diğer tarayıcıların sesini bastırabiliyor. Sürüm 8 ile Opera, çoğu ince ayarlardan oluşan birçok akılcı yenilik sunuyor. CHIP sizlere yeni Opera internet tarayıcısının sunduğu yenilikleri gösteriyor ve rakipleri Internet Explorer ve Firefox ile karşılaştırıyor.

- Yeni adres satırı özellikleri: Opera, adres satırıyla ilgili birkaç özelliği bir araya getirmiş. Adres satırına tıkladığınızda, Amazon’un veya fiyat karşılaştırması yapılabilen başka sitelerin arama motorlarına ulaşabiliyor, sık kullanılanlara ve en sık ziyaret ettiğiniz son on sitenin adreslerine ulaşabiliyorsunuz. Bu yeni adres özelliklerinin yararı, programı n arayüzündeki düğmeler için daha az ve internet sitesi için daha çok yer açılması.

- Phishing koruması: Girdiğiniz sayfanın güvenli olup olmadığını ya da açıklanmış olan güvenlik sertifikasının girilen her sayfa için geçerli olup olmadığını, adres satırından görebiliyorsunuz.

- Tarayıcı sekmeleri: Opera tarafından icat edilmese de Opera’nı n çok iyi kullandığı bir özellik. Yalnız dikkat etmeniz gereken şey, Opera’nın sekmeli gezintileri “Session” olarak tanımlaması. Örnek vermek gerekirse, yeni bir araba almak istiyorsunuz ve tarayıcınızda birden fazla sekmeyle internet sayfalarını açmışsınız. Artık sadece Save Session düğmesine tıklayarak bütün sekmelerdeki internet sayfalarını tek seferde kaydedebiliyor ve istediğinizde hepsini birden tek seferde açabiliyorsunuz. Kulağa pek de olağanüstü gelmese de gerçekte sekmeleri ve sık kullanılanları bir araya getiren bir özellik.

Kaynak: (link)

Sizin tercihiniz hangisi?

Scudo

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
uzun zamandır severek mozilla firefox kullanıyorum. dur bakalım bu kadar övgü varsa bi nedeni vardır.. bir de opera browser deneyeyim. vista uyumlusu vardır umarım....

selcuktnt

Forum Bağımlısı
Tepki
302
foruma internet explorerdan giren arkadaşlarıma tavsiyem firefox en az iki katı hızlı bence deneyin

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
Her zaman açık kaynak kod ön planda. Hele ki IE'ye karşı bu kadar güçlü bir alternatif olarak Firefox dururken ;)

nyx

Daimi Üye
Tepki
212
yaklaşık 3 yıldır severek firefox kullanıyorm..
ie den çok daha pratik ve işe yarar..

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
ben i.e 7 kullanıyorum şimdi ama firefoxta kullandım hız olarak firefox çok daha iyi geldi ama kullanım kolaylığı aynı gibi...

operayı hiç denemedim açıkcası...

burgazz

Forum Bağımlısı
Tepki
324
opera yı deneyın derım sadece ılerı gerı ıcın fare yı saga sola cekmenız bıle yeter sanırım.

selfpower

Daimi Üye
Tepki
88
Bisiklet
Carraro
ie7 kullanıyorum firefox resim dosyaları vs gibi şeyleri pc de kasıyo,vga biraz eski nvidia tnt2 :d

rainn

Üye
Tepki
83
bence en iyisi firefox. her şeyiyle çok güzel ;)

Mr. Biggs

Üye
Tepki
41
@d.berkay

i.e kullanıyorsan, i.e tabanlı "Avant"ı da deneyebilirsin..
En azından bazı eklentilerinden fayfalanabilirsin. Ben bi kaç hafta kullanmıştım, tabii Opera varken tanımam kimseyide..

(link)

Servet Gungoren

Aktif Üye
Tepki
36
OPERA tabiki

tek kelimeyle kral en hızlı browser sadece bir kere denediğinizde benimle aynı fikirde olucaksınız..

abdullahabdullah

Forum Bağımlısı
Tepki
633
İsim
Abdullah YEŞİLTAŞ
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Opera, firefox ikisi güzel. Peki bunları kurduğumuz zaman i.e. yi nasıl kaldırıyoruz tamamen?

i.e kullanmak çok pratik. Bilgisayar klavyesinin 3 tane tuşunu kullanmak yetiyor. ctrl alt delete ile tüm işlerinizi yapıyorsunuz. :)

Volkan Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
384
Tarayıcı olarak kullanmak istiyorsanız şiddetle firefox'u öneririm fakat firefox'ta download yapmak biraz sabır işi.Aktarım hızı çok düşük oluyor.fakat i.e'de download iyi.İkisini yapan bir browser bilmiyorum ama şimdilik internette firefox , download'ta i.e;) ;)

abdullahabdullah

Forum Bağımlısı
Tepki
633
İsim
Abdullah YEŞİLTAŞ
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Firefox'un site adresleri yazılan yerine "about:config" yazın. Sonra altındaki Filter satırını kullanarak;

- "nglayout.initialpaint.delay" parametresini "0"
(bu parametre olmayabilir, siz sağ tuşu tıklayıp "new" ve "integer" seçerek ekleyeceksiniz)

- "network.dns.disableIPv6" parametresini "true"
- "network.http.max-connections" parametresini "48"
- "network.http.max-connections-per-server" parametresini "24"
- "network.http.max-persistent-connections-per-proxy" parametresini "12"
- "network.http.max-persistent-connections-per-server" parametresini "6"
- "network.http.pipelining" parametresini "true"
- "network.http.pipelining.maxrequests" parametresini "8"
- "network.http.proxy.pipelining" parametresini "true"

yapın, Firefox'u kapatıp yeniden başlatın ve hızın keyfini çıkarın.

NOT: Yukarıdaki değişikliklerin "Dial-up" ile internete bağlanan insanlara bir faydası olmayacaktır. Kablointernet ve ADSL kullananlar ise, çok açık bir performans farkını yaşayacaklar.

bu bilgiyi paylaşmak istedim sizlerle. İyi günler.

• Beğen
Tepkiler: Volkan Çağlar

Blick

Daimi Üye
Tepki
116
@abdullahabdullah verdiğin bilgiler için teşekkürler ;)
altenatif olarak firefox un güzel yanlarında biri olan eklentilerden de Fastfox ekletisini kurarak belirli hız ayarlarını otomatik ya da manuel oalrak yapabilirsiniz :)
Tema olarak da Noia 2.0 (extreme) i öneririm :p:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bencede en güzeli firefox ama ben IE 7 kullanıyorum aile anlamıyo firefoxdan :D