Selle Royal hakkında

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
@Aeloulaev

Wikipedia da yazana göre 2002'den beri Selle Royal'e ait.

Raleigh Bicycle Company bought Brooks in 1962.[1] When Raleigh collapsed in 1999, Brooks was sold and subsequently went into liquidation. John Godfrey Macnaughtan and Adrien Williams were able to buy the company and keep production in England. In 2002, they sold Brooks to Selle Royal of Italy.[3]

Ancak hala bir çok modeli İngiltere'de, geleneksel metodlarla üretiliyor.

Bazı modeller ise (cambium gibi) İtalya'da Selle Royal trsislerinde üretilmekte.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

• Beğen
Tepkiler: engin444 ve dgntkn
Scudo

Aeloulaev

Üye
Tepki
6
İsim
Deniz KAYA
Bisiklet
Diğer
Tamamının aldığını bilmiyorum Brooks yinede candir üretime karışmıyorlardir herhalde. Güzel bilgi oldu teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Mert E.

haaldemir

Üye
Tepki
14
İsim
Hakan
Bisiklet
Specialized
merhaba,
specialized sirrius elite carbon disc (fitness) bisiklete rahat (64 kg 1,73 boy) ve ona uygun sele önerisi alabilir miyim?

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Açıkcası ben 2 adet sele kullanıyorum. Sele borusu ile birlikte değiştirmek 10 sn. sürüyor. Uzun turda aşağıdaki seleyi kullanıyorum. Padli tayt bile giymiyorum müthiş konforlu oluyor. araziye gireceğimiz zamanlar, kısa turlarda scott'ın standart kendi selesini kullanıyorum ama düz tahta gibi uzun turda ağrı yapıyor, padli tayt olmasına rağmen

uzun turda kullandığım sele

• Beğen
Tepkiler: jazzpub

MertAG

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Kron
@poet Aynı bende var 10 numara rahat bir sele.

akcakaya72

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Dahon
@MertAG aslında 3 sele arasında kaldım:

1. Selle Royal Gel Freedom Strengtex Relaxed
2. Selle Royal Gel Avenue Moderate
3. Selle Royal Premium Ellipse Moderate Sele

Ellipse olan 125 TL diğer iki model 100 tl bandında. Hangisini almalıyım bilemedim. Dahon katlanır kullanıyorum. Moderate olmalı diye düşünüyorum.

engin444

Üye
Tepki
40
Selle Royal Stargel comfort modelini kullanıyorum 1 yıldır. 80 tl şu an. Kesinlikle öneririm.

bibisiklet

Daimi Üye
Tepki
402
Bisiklet
b'Twin
@poet bende de 410 var geçen hafta selle royal ya sportourer sele almak için atak bisikleti aradım abi bana hangisi uyar sence diye. Ben sportourer kullanıyorum dedi jelli bir sele ama 100 kmden sonra rahatsız ediyor dedi. Zaten 410'un seleside anca 80 km den sonra rahatsız etmeye başlıyor beni o zaman mantıksız abicim direk brooks al dedi taksitle maksitle brooks al dedi bende öyle yaptım limitim yoktu gittim para yatırdım limit açtırdım 258 TL ye (kupon ile) n11'den bisikletsepeti Serkan Yazıcıdan aldım. Şuan memnunum diyemem çünkü daha hiç binmek nasip olmadı ramazandan dolayı :D Çok uzattım farkındayım 410 aldığınıza göre dağa taşa ya da yarışlara katılacak değilsiniz turcu olacaksınız bence direk brooks alın. Şuan alacağınız sele sizi mutlu etmezse eğer paranız boşa gidecek. Amma uzattım pardon.

akcakaya72

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Dahon
arkadaşlar önerileriniz için teşekkürler..
son 1 adet kalan avenue modelini 75 tl ye bulduğum için aldım. bakalım gelsin beğenmezsem iade ederim.
(link)

DiSturb3d

Üye
Tepki
12
Bisiklet
Drag
Selam arkadaşlar,

Katlanır bisikletim için jelli bir sele arayışındayım, ilk önce Selle Italya modelleri gözüme çarptı daha sonra Selle Royal'in patentli royal jelli selleri dikkatimi çekti. Burada Selle Royal Respiro modellerini gördüm bir iki video dışında detaylı bir inceleme bulamadım kullanan arkadaşlar varsa bu sele hakkında bilgi verebilirler mi yada royal jel hakkında? Tayt kullandırmayacak bir sele arayışındayım aslında. Bu arada 29 unda fuar var, burada bu selenin satışı olur mu belki uyguna alma imkanımız olur bu konu hakkında da fikrinizi almayı isterim.
Teşekkürler şimdiden herkese.

BhdrAltn

Üye
Tepki
95
İsim
Bahadır A
Başlangıç
1976—77
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bugün Selle Royal Float Athletic modelini, Ankara'da Erdoğanlar Bisiklet ten aldim. Önceki sele de (orijinal değildi) uzun süreli sürüşler de uyuşma oluyordu. Uzun dediğim bana göre uzun 25 30 km. Yenisi ile ilgili deneyimlerimi bir süre yazarım.

IMG_20200808_142305.jpg IMG_20200808_143316.jpg IMG_20200808_143309.jpg

MertV

Forum Bağımlısı
Tepki
1.502
İsim
Mert
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Uyuşma problemini bende ortası yarık selelerle gidermiştim. Ama genişliği pelvis ölçünüze uygun değilse uyuşma yerini acı ve yaraya bırakır.

• Beğen
Tepkiler: BhdrAltn

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.129
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisikletin üzerinde verdikleri 65 liralık bu marka selesi ile 50 km mesafeye kadar seviyeli bir ilişkimiz var.
Seviyeli derken selenin yükseklik seviyesinden bahsediyorum.
Seleden alınan verim kadro geometrisi ve oturma açınızla çok ilişkili. Bir popoya bir de bisiklete göre sele seçmek gerek.

st.brs

Üye
Tepki
68
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
@BhdrAltn hocam Selle Royal Float Athletic seleden memnun kaldınız mı?

leon35

Aktif Üye
Tepki
56
Bisiklet
Mosso
EZONE MODERATE modelini MTB bisiklet için almayı düşünüyorum bu seleyi alan kullanan varmı aramızda acaba varsa deneyimlerini anlatırsa çok memnun olacağım