Hangi multisport saat?

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
Suana kadar s3 cep telefonmda endomundo-strava kullanıyordum.
Yol bisikletimle kullanabileceğim bisiklet bilgisayarı ararken biraz daha bütçeyi genişleterek heryerde kullanabileceğim Multisport bir saat almamın daha uygun olacağı sonucuna vardım, çoğunluk bisiklet /koşu/kayak/dalış için kullancağım.. Yurtdışından alacağım 300 euro, kadar bütçe ayırdım.

Seçenekler :

garmin fenix 2 / suunto ambit 3 / polar modelleri
Eksi yönleri

Forumda gps hassasiyetinin iyi olmadığı yorumunu okudum fenix2 nin,
Suuntonun ant+ uyumsuzLuğu yüzünden sadece gps verilerine güvenmeliyiz, kadans/güç/hız sensörü alamıyoruz.
Polar genel olarak en uzak marka olmsuz yorumları var..

Garmin en çok donannıma sahip marka ant+ gps yerine sensörlere de devredebiliriz bu işi sanırım bisiklet için.
Suunto eski dalış zamanlarımdan bildiğim en güvendiğim saat markası.
Verilerimi stravada yedeklemekte istiyorum,

Kullananların genel olarak yorumlarını rica ederim.

Belirli bolgenin haritasını yukleyip efor sırasında takip etmekte gerekebilir.

• Beğen
Tepkiler: aertan
Scudo

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
Gncl, fikri olan yok mu?

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
incelemelerim sonucu suunto ambit 3 sport hr
siparişi vermek üzereyim, dur diyen olmaz ise :)

Ahmet Onur Çakmak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.562
Suunto ambit2 s modeline bakin. Ben bugun aldim ant+ destegi mevcut. Onceden suunto ambit kullaniyordum. Daha sonra sattim. En alt garmin modeli olan fr10 aldim. Ondan da memnun kalmadim. Piyasadaki en iyi multisport saatlerinden biri.

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
suunto ambit 3 sport kullanıyorum hocam bisiklette 300km olmuştur, çok memnunum..
peak modelini alsaydım diyorum hatta düşünen olursa uygun fiyata verebilirim, 1-1,5 aylıkdır :)

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Onur Çakmak

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
ant+ protokulunu bıraktı bluetooth ile bağlanıyor tüm cihazlara pod larda dahil

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Onur Çakmak

Ahmet Onur Çakmak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.562
@r.ezk
Teknoloji gelisiyor vay anasini [emoji14] nisan gibi movescount'un uygulamasi gelecek androide demek ki bluetooth ile baglanacak. Biz fakirler bilgisayara mahkum :)

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
ben ipad ve sitesinden takipteyim, suuntotr grubuna girebilirsin buarada movescount'da,,
androidi yeni duydum ama şaşırmadım :)kaçınılmaz son, suunto ambit 3 e yeni yazılım geldi, şuan gps hassasiyeti konusunda garminle farkı baya açtı,

Ahmet Onur Çakmak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.562
Gps verisini saniyede 1 yapinca garminden cok iyi oluyodu hassasiyeti ama o zaman da sarji sadece 8 saat gidiyodu. Benim beklentim saati direk pc'ye baglamadan yukleme yapabilmekti. O da sadece ambit 3lerde olacak gibi gorunuyor. Gerci ant+ uyumlu android uygulamalari var ama ambit2 lere bi guzellik yaparlar belki :)

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
o günkü eforunu karşılıyorsa sarjı iyidir, en hassas yenileme ve gps açıkken 8 saat çok yeterli, maratoncu bir arkadaşım bile çok iyi buldu bu süreyi..
ben yapıyorum herşeye gelse güncelleme yeni modelleri satamazlar :)

Tepki
14
İsim
osman serhat k.
Bisiklet
Salcano
Bende boyle birsey ariyorum hem kol saati olarak kullanayim hemde yol bilgisayari olarak.

Guleryuz

Üye
Tepki
65
Bisiklet
Sedona
Mesaj yanlış yere atıldı. Nasıl silinecek bulamadım :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Suunto ambit 3 çok başarılı. Ben en son çıkan o olduğu için, detaylı olarak inceleme fırsatını bulmuştum. Akıllı telefonlarla da senkron edebiliyorsunuz, gelen aramaları alabiliyorsunuz telefon üzerinden. Ha aldım mı hayır tabii ki :D
Ek olarak; garmin yeni bir saat çıkardı - Fenix3 diye. drilleri bile logluyor, bir sonraki modelinde de herhalde yemek yapar , evi temizler :D
Bütçeniz varsa Garmin ForeRunner 920Xt alın derim, ben çok kullanıcı dostu buluyorum ön yüzünü ve kullanım kolaylığını.

Enver T.

Üye
Tepki
102
Bisiklet
Merida
Garmin Forerunner 920 Xt ile Garmin Fenix 3 arasında seçim yapacağım.Kullanan ya da öneri verebilecek var mı?

Tepki
130
İsim
navigraph55
Bisiklet
Scott
GARMIN D2 Bravo yada baksanız fena olmaz bu tür şeyler her gün alınmıyor malum...

Enver T.

Üye
Tepki
102
Bisiklet
Merida
@navigraph55 Tavsiye için teşekkürler ancak bu model pilot saati olarak tasarlanmış.Havaalanı kalkış ve varış noktaları,haritalar,yükseklik v.s.
Ben bisiklet,koşu ve yüzmede kullanabileceğim bir model arıyorum.Ama güzel saatmiş gerçekten :)

Caner GÜR

Üye
Tepki
43
Bisiklet
Scott
Şu an Garmin 920 XT nin multisport saat olarak en iyisi olduğunu düşünüyorum, nedenine gelince bir kaç aydır araştırıyorum ve antrenman analizi için özellikle koşu ve yüzmede çok iyi, sadece bisiklet konusunda çok emin değildim fakat aşağıdaki karşılaştırmalara göz atınca günlük kullanım dahil bir çok konuda garmin in bir kaç adım önde olduğu görülüyor.

(link)

(link)