Hangi marka "dağ" başarılıdır?

tangüner

Üye
Tepki
0
Bisiklet
GT
Dağ bisikletleri kategorisinde Hangi markalar Ön planda ? Öneriler.

Scudo
Tepki
25
Her markanın kendine göre bi güzelliği bi avantajı vardır ve o yüzden sıralama yapmayı pek doğru bulmuyorum ama Dünya'daki belli başlı en iyi dağ bisikleti üreticilerini sıralıyım.

1- Specialized
2- Trek
3- Cannondale
4- Scott ...

Bunların dışında Cube, Focus, Bianchi(italyan), Corratec, Merida gibi markalarda Dünyaca bilinen, kaliteli, başarılı bisikletler üretir.
Tabi Dünyada en çok tanınmayı sağlayan en büyük etmen "Reklam"

Türkiyedeki en iyi marka bence Sedona.

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Dag olarak... Liteville üzerine baska marka yoktur, Cube, Cannondale, Canyon, Specialized, Trek, Rotwild, Mongoose, Votek, Mondraker, Giant, Norco, BMC, Rocky Mountain, Focus, Scott

Downhill olarak... Specialized, Trek, Intense, Commencal, Kona, Bergamont, Nukeproof, NS Bikes, Orange, Cube, Cannondale, Ghost, Giant, Commencal, Transition, Rocky Mountain, Ironhorse, Lapierre, Santa Cruz

Bunlar en basarililarindan birileri.... Hatda en basarililari denebilir

Bazilarini tanimayanlar olabilir ama Profesyonel olarak dünyada ilk sirada gelenler bunlardir.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Türkiyedeki en iyi marka bana göre SALCANO
Tecrübelerime dayanarak dört seçenek arasından gözüm kapalı SCOTT alırdım, arazi performansı bakımından en ideal, sağlam, arazide sorun çıkartmayan bisiklet markasıdır, daha kaliteli markalarda var ama verdiğin seçeneklerden yola çıkarak bunu seçtim. :)
Dağ bisikletine dağda binilir :)

tangüner

Üye
Tepki
0
Bisiklet
GT
peki Türkiyede En çok Tercih edilenler hangileri yerli markalar hariç

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Benim bildiğim ve gözlemlediğim kadarıyla,
Üst seviyelerde SCOTT, TREK, MERİDA, FOCUS
Alt seviyelerde KRON, MERİDA

Orhanalkaya

Forum Bağımlısı
Tepki
172
Bisiklet
Merida
@BF Okuru

alt seviye kron merida dersen çok büyük hata yapmış olursun ali bey meridanın türkiyede bulunmayan bir çok üst sınıf bisikleti var,
(link)
burada koruma amaçlı değil zaten dediğinizle çelişiyorsunuz bir üst demişiniz bir alt gidip 1000 liralık bisikletini alırsan o alt sınıf olur ama onun alt sınıfı dahi kronla aynı kefeye konmaz taşeron bir firma değildir merida

• Beğen
Tepkiler: Murat Cömez

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ben burda kesin öyledir demiyorum ki, hata yapıp çelişeyim :)
ozaman sadece KRON diyelim. :)

Murat Cömez

Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Orhanalkaya

Agzina saglik Orhan, dediklerine katiliyorum. Evet arkadasin saydiklari üst seviye olabilir türkiyede cok satildigi icin ama türkiyede Specialized, Cannondale, Cube, Rotwild gibi markalarida sürenler var ve yanliz bunlar pahali oldugu icin türkiyede cok tutulmuyor. Ama bu demek degildirki, Specialized, Cannondale, Cube, Rotwild arkadasin saydiklarindan daha alt seviyde.

• Beğen
Tepkiler: Orhanalkaya

Ersin Erbeden

Forum Demirbaşı
Tepki
234
Bisiklet
Carraro
Türkiye'de gözlemlerime göre genelde fiyat/performans oranı iyi ürünler çok satılıyor bu işi amatör/hobi olarak yapanlar tarafından. Çünkü 500-1500 TL arası bütçe oluşturuluyor (forumdan da gözlemleyebilirsiniz). Bu bütçelere de Trek Scott gibi nam yapmış markaya para isteyen ürünleri almak çok akıl karı olmuyor, çünkü çok zayıf donanımlarla sunuluyor. Bundan dolayı Dağ bisikleti olarak;
Salcano (Özellikle Astro serisi), Carraro (419,420,436), Kron( XC 250-500-750), Sedona (701-11-21 Borla serileri ), Bianchi (Speed Serileri).

Özellikle Astro'lar ve üretimde olmayan Carraro 436 Daytona hakikaten güzel fiyatlı bisikletler.

Bu saydığım modeller haricinde bisiklete güzel paralar ayırabilen insanlar üst seviye ürünler alıyor.

burak özgüng

Daimi Üye
Tepki
127
Bisiklet
Cannondale
enn büyük etken tabiki sürücü.tamamen mekanik kas gücüyle çalışan sistem..sen istersen 30 bn liralk bisikletle yarış ona 1000 liralık bisiklet ver her türlü seni geçer..illede sıralama istersen

CANNONDALE
SPECİLİZED
SCOTT
bu 3ü bentley rolls royse bugatti olduğunu düşünebilirsin lider markalar dünya çapında..''satış ve teknoloji'

corratech
trek
merida
giant
focus
gt
niner
ve daha nice markalar el yapımı vs bunlarında en baştaki markalar kadar kaliteli ve kendi tarzlarını yapan bisiklet firmaları.
kısaca sadece marka imaji ve cebindeki paraya göre hareket ediceksin..
şu ana kadar bianchi merida şu anda cannondale kullanıyorum

Murat Cömez

Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@ayarsizsair
Iyi geceler ali,
Bergamontun 5 para etmez olan bisikletleride var ama Yol ve Downhill olarak 3000 ile 4000€ arasi bisikletleri de var. Modeline bagli ve model olmadan bis´r sey diyemem.
Yalniz bergamont genel olarak orta seviyelerde bisikletler üretiyor. Bir Cannondale, Specialized, Cube falan olamaz tabiki. Yalni sunuda bilmeni isterimki mesela Bir B-Twine yani decathlon yada benzeri alt seviye bisikletlere 10 ceker. B-Twinin adi andigim icin simdi saldirilara ugraya bilirim ama ben almanyada daki B-Twinin tutulmadigini söylemek istiyorum. B-Twin türkiyede iyi bir bisiket olabilir tabiki.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Tepki
28
İsim
Ali Ö
Bisiklet
Bergamont
Jhh@Murat Cömez abi ben sana konuyu anlatayım. Azcık uzun ama okuyupta şu kardeşine bi yardımcı olursan sevinirim abi. Şimdi bu yaz yaklaşık 1000 kmlik bir tura çıkacağım mecnunun leylayı aradığı gibi bisiklet arıyorum. Seçenek o kadar çok ki çünkü. btwin ya da salcano gibi markaları zaten düşünmüyordum. 1000-1500 arası bişey arıyordum. Sedona da karar kılmıştım nerdeyse.

Bugün aşağıya resimlerini göndereceğim arkadaşla tanıştım, yani mersinde bi bisikletçi de. Adam hem tamir işi yapıyor hem yedek parça satıyor. Kendisi de zaten bi kaç sene önceye kadar uzun turlara çıkarmış. Dükkanı da geçimden çok hobi amaçlı çalıştırıyor gibi. Neyse ben resimleri göndereyim bi bak abi. image.jpeg
Abi şu önde ki yeşil arkadaş.
Abi bisikleti tek elimle kaldırabiliyorum zorlanmadan. 1998 model biraz klasiğe kaçıyor gerçi. Ama inan bisiklete çok iyi bakılmış temiz kullanılmış. Fotoğrafta ki maşa orjinal değil adam orjinalini gösterdi suspansiyonsuzdu. Onu takarım eğer almayı düşünürsen dedi yani ben orjinalini olsa daha iyi olurdu dedikten sonra dedi bunu. Ayrıca jantlar kromdu adını unuttum bi japon markasıydı. Yani jantlarda gıcır gıcır yeni gibi hiç pas kir yok. image.jpegAbi arka ve ön vites shimano stx. Arka göbek ve ön göbek aynı şekilde shimano acera. Orta göbek rulmanlı shimano. image.jpeg Pedaller wellgo marka. image.jpeg

Abi işte bisiklet resimde. İşte asıl istememin sebebine geleyim 500 tl istedi bu bisiklete. Yanında bir kaç hediyesi de olacakmış. Şimdi ben 1000+ liralık bisiklet almayı düşünüyodum fakat o zaman yazı beklemek zorunda kalacağım ama bu bisiklet olursa 2 hafta içinde alabilirim. Hem sabırsızlanıyorum biraz da alıp gideyim diye. Ama aceleden dolayı kazık da yemek istemiyorum. Sence nasıl abi? 500 lira iyi mi yoksa fazla mı söylemiş? Abi çok uzun oldu ama okuyup cevaplarsan çok sevinirim teşekkür ederim.

@Murat Cömez abi ilkinde etiketleyememişim.

@Serkan Mıstınoğlu şu arkadaş işte usta. Yazı az uzun ama okur da yardım edersen bana duacın olurum :)

S

Spook

Misafir
KTM markası dağ ve arazi koşullarında araçları (motosiklet) ile piyasada her daim bir adım öne çıkar. (Off road,cross,enduro,downhill) bisiklet ile tecrübe etme şansına sahip olamadım fakat yabancı kaynaklardan edindiğim teorik bilgiler ekseninde kelam edecek olursam,bisiklette de KTM markası bir adım öne çıkıyor gibi.