Hangi ilde kaç kilometre bisiklet yolu var?

ÇAMKOMLU

Daimi Üye
Tepki
431
İsim
HASAN
Bisiklet
Diğer
Forumda yaklaşık 72 tane bisiklet yoluyla ilgili konu var. Çoğunluğu haber, duyuru ve yaşanan sorunlarla ilgili.
Yaşadığımız, ikamet ettiğimiz il ve ilçelerimizde kaç kilometre bisiklet yolu olduğuyla ilgili derli toplu bir konu yok. Bisiklet yolu, bisiklet kullanımına ve yaygınlaşmasına önemli bir katkı sağlarken o il veya ilçenin önemli bir göstergesi de olabilir. Buraya yazdıklarımızla bisiklet yollarının olduğu yerlerin yerel yönetimlerine övgü ve teşekkür, olmayan yerlerin yerel yönetimlerine bir hatırlatma yapmış olabiliriz. Kaldı ki bir süre önce Sayın Ahmetgitar tarafından açılan "Bisiklete Motorsuz Taşıtlar Vergisi Geliyor" konulu bir nisan şakasından "Acaba bu gerçek olabilir mi, yetkililerin aklına bir şey mi getirdik?" diye kaygılanmıştık.

Öyle umalım ki il ve ilçelerimizde kaç kilometre bisiklet yolu olup olmadığını yazarak yerel yönetimlerin akıllarına bisiklet yolu yapılası gerektiğini getirmiş olalım. Biraz kaygılanmaları iyi olacaktır.

Doğal olarak yaşadığım yere ilişkin ilk benim yazmam gerek.
Mardin: 0 (sıfır) kilometre, Kızıltepe: 0 (sıfır) kilometre.

Teşekkür eder bisiklet yollarında sağlıklı, huzurlu ve güvenli sürüşler dilerim.

Scudo

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
Kocaeli'de toplam 34 km olarak bilgi var en çok kullanılanlar izmitte yaşayanlar bilir köseköy,yahya kaptan ve izmit (6 km) güzargahı üzerinde ve seka parktaki bisiklet yolu 6 km civarı şehir içindekileri saymıyorum yürüyüş yolundakileri ve kaldırımdaki olan yolları sıkıntı hep :)
motorcularla ortak kullanıyoruz zaten bu yolu geçen zabıta motor ile son sürat gidiyordu :)
20161024_101124-01.jpeg
20161024_101722-02.jpeg
IMG_20170227_103517_199.jpg

seka park
izmit seka park1.jpg

Emrah Özşahin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.745
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Kocaeli'de fabrikalar olmasa sahil boyunca kesintisiz hat olabilirdi. Körfez'de 2km var ama Seka park girişine kadar bisiklet yolu yok. Oradan başlıyor gidiyor. Şehir içine girişince bisiklet yolu olsa da kullanılmıyor yayalardan dolayı. Adam akıllı Seka park giriş ve bitişi ile Yahyakaptan-Köseköy arası var sayılır.

Tutunciftlik Korfez-60 evler harikalar sahili arasındaki 2km lik bisiklet yolu

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: cngz ve ÇAMKOMLU

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Isparta'da 150 metre :D Belki 200 vardır :D O değil bizim ithal anguslarımız başladı "DAR OLAN YOLU BİSİKLET YOLU İLE DAHA DA DAR HALE GETİRDİNİZ" demeye. Yahu orası bisiklet yolu olmadan önce komple otomobildi sıra sıra. Bisiklet yolu yapılmasının sebebi ise oraya otomobillerin konmasını engelleyip, yeni açılan otoparka yönlendirmekti. Yani al birini vur ötekine, sonra bi daha ve bi daha vur :D Kimisi de ambulans geçemiyor bisiklet yolu yapıyorsun yazmış. Yahu ithal anguslara lafta anlatılmaz ki şimdi. Sanki ambulansa yol veriyorlar da ambulans geçemiyor! Bakın bu bizim merhum bisiklet yolumuz. Bu da Isparta'nın google mapten çekilmiş ve benim tarafımdan paintlenmiş görüntüsü. Üniversiteden çarşıya aşırı kolay bir şekilde bisiklet yolu yapılabilir ki yapılması da şarttır. Bu örnek teşkil eder ve böylelikle üniversiteye bisikletle gidip gelen sayısı artar. Artmalı!

Isparta dediğimiz yer DÜMDÜZ bir yoldan ibaret. Üniversite- Otogar ve AVM- Çarşı. Bu kadar. Dümdüz bir hat üzerinde hepsi de. Şu çektiğim siyah çizgi o kadar. Başka bi şey yok :D

113372 dosyayı görüntüle

113373 dosyayı görüntüle

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ahmet Bilge Kaan AKIN

Isparta bisiklet topluluğu sayfasında bu yola park edenleri paylaşıyorlardı sürekli ama ilk fotoğraf beni benden aldı. Komik yani hani sinirlenemedim bile :D

Kayseri bir ara çok reklam yaptı bisiklet yolları ile ama bir çoğu kaldırıldı sanırım. Yani kaldırıldı derken zaten bisiklet yolu değildi onlar, yolun sağ kenarlarına çizilmiş bisiklet resimleriydi. Şuanda sadece hava ikmalin önündeki yol var, o yolda giderken zıplamaktan beyni sulanıyor insanın, düz yolu o derece bozuk yapmışlar :D He birde bisiklet yolu yapıcaz diye kaldırımı iptal edince çoluk çocuk, spor sevdalısı dedeler ve ninelerle birlikte mus mutlu bir hayatımız var :D

• Beğen
Tepkiler: ÇAMKOMLU

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ahmetgitar Mavi Gölde var hocam 100 metre kadar. Ben girdim orda bisiklet yoluna insan heyecanlanıyor bir hoş oluyorsunuz. :)

cngz

Daimi Üye
Tepki
333
İsim
cengiz
Bisiklet
Specialized
@Ahmetgitar

Aaaa ilk defa duydum hayretler içerisindeyim!!! Hayır hayır İmkansız inanmıyorum. Bu yazdığınız da "Bisiklete Vergi" konusu gibi şaka olmasın..

• Beğen
Tepkiler: ÇAMKOMLU

MELİKŞAH

Üye
Tepki
136
İsim
ibrahim yıldız
Bisiklet
Peugeot
Konya'da 2016 şubat itibari ile 450 km bisiklet yolu şehrin dörtbir yanını bir ağ gibi sarmış durumdadır. Ve bu şehrin coğrafi yapısının verdiği avantajla bisiklet tamamen günlük hayatın içinde yer alır. Üstelik diğer kentlerde görüldüğü gibi spor/antrenman veya eğlenmek için değil de ulaşım için kullananların oranı çok daha fazladır.

şehir.jpg Konya'da sıradan bir gün

dodurgalı_06

Forum Bağımlısı
Tepki
1.170
İsim
Mustafa Erdoğan
Bisiklet
Kron
@MELİKŞAH
Bayağı iyiymiş. Hiç ummazdım böyle bir bisiklet kalabalığı.

• Beğen
Tepkiler: kapluj

Owlknife

Forum Bağımlısı
Tepki
380
İsim
Samet Elmacı
Bisiklet
b'Twin
Ankarada 1km var keçiören tarafında ama park içinde gezi amaçlı ulaşım sayılmaz

• Beğen
Tepkiler: Atasoy
Tepki
8
İsim
Yunus Deniz
Bisiklet
b'Twin
Ben 2 gün önce Kartal'dan Kadıköy'e gittim. Runtastic'e göre 27 km yol kat etmişim. Sahil boyunca sürekli bisiklet yolu var, nadiren kesiliyor yapım-bakım çalışmaları sebebiyle. Kartal-Pendik arasında da var.