Bisiklet Çantası/Heybe

Aeloulaev

Üye
Tepki
6
İsim
Deniz KAYA
Bisiklet
Diğer
Ortlieb bike packer plus kullanıyorum.Tur arkadaşım vaudenin classic modelini kullanıyordu başımıza çantayla ilgili gelmeyen kalmadı. Cırtlar sayesinde bagaja bağlayabiliyorduk öyle söyliyebilirm. En sınunda parçalanınca o da ortlieb back roller olus modelini aldı.Vaude yi genelde tercih etme nedenleri garanti sürecinde en küçük bir hatada yolladığın zaman sana yeni ürün yolluyorlar veya yapılan işlemde ücret almıyorlar yani müşteri hizmetleri oldukça iyidir.Ama yolda başına geldiğinde oldukça sıkıntı yaratabileceğini de düşün yarı yolda kalmak istemezsin.Şuana kadar ortlieb ile hiçbir sıkıntı çekmedim fiyatına aldanma yüksek ama 40.000 50,000 km götürebilecek çantalar sonrasında da klips değiştirerek bile devam edebilirsin kumaş bakımından oldukça kaliteli olarak gözüküyor.

Scudo

ventiol

Aktif Üye
Tepki
335
İsim
Ventiol
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhabalar, konuyu bulunca tekrar açmak istemedim. Bir üstteki mesajda da geçen şu heybe hakkında hiç kullanan, bilen, duyan var mı acaba? Görüntüsü güzel,su geçirmez olduğu da yazıyor gayet iyi gibi kağıt üstünde.

Ehlikeyif

Forum Bağımlısı
Tepki
807
Bisiklet
Diğer
@ventiol

Bu konuda bilgi varsa öğrenmek isterim ben de.

Sinan H.

Katip
Tepki
363
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Kurtuluş E. katlanırda kullanmak için aldım ancak büyük geldiği için iade etmiştim, bagaja bağlantı kısımları vaude xlc gibi plastik kanca tarzı değil klips tarzı bağlantı noktaları, içinde veya dışında göz yok iç hacmi geniş , basit görüntüsü var, 1000d polyesterden yapılmış , suya dayanıklı olduğu belirtiliyor

• Beğen
Tepkiler: Ehlikeyif
Tepki
32
İsim
ahmet izmir
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
merhaba arkadaşlar.15 gün sonra ege turu yapmayı planlıyorum kısmet olursa.çanakkaleden fethiyeye kadar ineceğim.ordan da akdenize doğru.uzun bir tur olacak.çanta alacam ama çok kararsızım.araştırdıkça da kafam karıştı.ortlieb veya vaude çok kaliteli ama çok pahalı.beni yolda rezil etmeyecek ama kalitesinden de taviz vermeyecek bir ürün arıyorum.bana yardımcı olursanız çok sevinirim

• (link)
  • (link)
  • (link)
  • (link)
  • (link)
  • (link)

bu ürünleri işaretledim.tavsiyelerinizi ekleyebilirim.

• Beğen
Tepkiler: UPCycling
Tepki
10
Bisiklet
b'Twin
ortlieb ömür boyu kullanabilirsin daha hesaplı olarak hepsiburada.com'da
(link)

Yakup ADIGÜZEL

Daimi Üye
Tepki
75
Bisiklet
Merida
Merhaba arkadaşlar,

Umarım konu doğru yerdedir,
Kısa, 2-3 günlük turlar için arka heybe arıyorum, Çeşit çeşit boy boy heybeler var,
70 tl bütçem var, hangi boyutta alacağım konusunda çok kararsızım, janta sürtmesinden ve hantal olmasından dolayı çok büyük boy istemiyorum ama orta boylar ne derece yeterli olur onu da bilmiyorum.
Ben 2 tane beğendim sizce bunlar iyi mi, hangisini almalıyım?

Rengi bisikletimle uyumlu ve orta boyutta bir heybe,
(link)

Büyük,fiyatı da büyüklüğüne göre uygun, tekere sürtmesinden korkuyorum.
(link)

Su geçirmezlik çok önemli değil yağmurlu havalarda çıkmayı çok düşünmüyorum, çanta yağmurluğu tarzı bişeyle de halledebilirim. 1 çadır,1 mat ve kısa bir tur için gereken temel ihtiyaçları koyacağım.
Bir çok konu inceledim okudum ama kararsız kaldım, son olarak da size sormak istedim, şimdiden teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: dnzlye
Tepki
83
İsim
İsmail Kaan Kural
Bisiklet
Salcano
@Yakup ADIGÜZEL tekere sürtmesinden korkuyorum kısmını anlamadım. Zaten teker üstü olduğu için tekere sürtmesi gibi bir durum mümkün olamaz. yere sürtmesini kastediyorsanız jantlarınızda o kadar ufak değildir diye umuyorum.

• Beğen
Tepkiler: CasWTF

Yakup ADIGÜZEL

Daimi Üye
Tepki
75
Bisiklet
Merida
@yoldakigenc Teker derken jant diyecektim yanlış olmuş, yandan janta çarpa mı onu merak ediyorum,

ve ayrıca eğer 40 lt olan bahsettiğim ihtiyaçlar için yeterli ise onu almak istiyorum.

Cömert

Forum Bağımlısı
Tepki
2.617
2.linkteki ürün motorsiklet için yapılmış.Arka yolcunun oturduğu alanın ürine gelecek şekilde tasarlanmış. Bisikletinie oldukça büyük gelecektir.Bırakın tekerleğinie sürtmeyi , tekerlek dönerse bile büyük başarı olur.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Yakup ADIGÜZEL

Daimi Üye
Tepki
75
Bisiklet
Merida
@Cömert Bir çok sitede aynı ürünü bisiklet heybesi adı altında da satıyorlardı o yüzden düşünmüştüm o ürünü.
Peki ilk linkteki heybe nasıl,2-3 günlük turlar için işimi görür mü?

(link)

Şu nasıl mesela

Arkadaşlar bu akşam sipariş vereceğim x bicycle 813 ü,başka önerisi olan ya da bu iyi diyen var mı? Alacağım ama hala kararsızım.

Edit: Linkteki ürünü (X-Bicycle 813) aldım arkadaşlar, kargo geldiğinde fotoğraflarını buraya yüklerim.
İlgilenenlere teşekkür ederim.

rasaddd

Üye
Tepki
42
İsim
erdem
Bisiklet
Whistle
(link) biraz gec yazmis oldum ama bu urun vardi mesela gerci duymussundur diye tamin ediyorum kalite olarak hep iyi seyler okudum ve kullanisli neyse bende aldiginiz urun hakkinda yorumlarinizi ve fotograflarinizi bekliyorum

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
İkinci linkteki daha kullanışlı gözüküyor.Üst tarafı çıkarılabiliyor .Ebat ölçüleri yazıyor.Yükseklik 40 cm. Bisikletinizin jant boyutu kaç inç olduğu belirtilirse uygunluğu daha iyi anlaşılır.

Yakup ADIGÜZEL

Daimi Üye
Tepki
75
Bisiklet
Merida
@rasaddd Linkteki heybe çok güzel, çok da düzgün duruyor, ama benim bütçemi aşardı. Teşekkür ederim, burada paylaşacağım.
@gok Kullanıcı yorumlarında dolu olmadıkça şekli çok bozuk oluyor tarzı bi kaç yorum okudum o yüzden almadım, ama muhtemelen benim aldığımda da benzer sorun vardır, düşük bütçeli şeyler zaten. Aldım artık iyi çıkar inşallah.Burada paylaşırım geldiği zaman. Çok teşekkür ederim.

28" inç jantlı merida crossway 300 kullanıyorum.

Cömert

Forum Bağımlısı
Tepki
2.617
Yakup bey bizzat kullanmadığım bir ürün hakkında yorum yapmam. Ne kadar ekipman dolduracaksınız, bu ekipmanı ne maksakta taşımak istiyorsunuz bilemiyorum ama dengeli bir yerleşim yapabilirseniz, ürün güzele benziyor.

Not : Her ne kadar su geçirmez açıklaması varsa da , sağanak yağış ve rüzgar birleşimi ne kadar süre su geçirmez kalabileceği , her zaman belirsizdir. Bu tür bir ürünle yola çıkarken yoğun ve uzun süreli yağmur ihtimaline karşı , yanınıza endüstriyel boy bir çöp poşeti almanız , hem çantanın, hemde içindekilerin kuru kalması açısından, menfaatinze olur.

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.344
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben de merak içerisindeyim , hatta daha uygun fiyata da mevcut ve 60lt:

(link)

Yakup ADIGÜZEL

Daimi Üye
Tepki
75
Bisiklet
Merida
@Cömert

Teşekkür ederim, bende 60 litrelik büyük sırt çantası yağmurluğu vardı onu kullanmayı düşünüyorum, zaten yağmurlu havada sürmeyi de sevmiyorum hava durumuna göre 2-3 günlük kısa turlar yapmayı planlıyorum.

@TatanQa_tr Bakalım bende merak içerisindeyim :)