Hangi Brooks modelini tercih etmeliyim???????

-Paşa-

askssy
Tepki
579
Bisiklet
Specialized
B 17 modelini araştırdım çok güzel yorumlar var fiyatı da bana makul gibi geldi kargo dahil 200 tl civarı satan siteler var.
Acaba hangi modeli tercih etmeliyim. Neden? Bakımı nasıl olur? v.s. Brooks ile ilgili bildiklerinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum.

Scudo

Alpaslan.Savacı

Aktif Üye
Tepki
181
Bisiklet
Canyon
Belki biliyorsunuz, mutlaka bakım yağını da almalısınız. Selenin rodajı sırasında da sonrasında da bu yağı "iç tarafına" uygulayacaksınız. Bu sayede selenin vücudunuza uyum sağlamasını kolaylaştıracak ve bakımını da yapmış olacaksınız. B17 en çok tercih edilen modeli, bende de B17 var. Son bir bilgi, ben İngiltereden getirttim ancak Ankara'da Erdoğanlar'da tüm serilerin tüm renklerini gördüm geçen hafta.

• Beğen
Tepkiler: -Paşa-

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
B17 en çok tercih edilen modeli. B17 de kendi arasında sanırım 3 çeşit. Standart, Bakır perçinli ve Titanyum raylı. Fiyatı da buna göre katlanarak gidiyor.
Alternatif olarak yaylı model olan Flyer modeli var.
Bakım için yağını da alabilirsiniz ya da badem yağı da kullanabilirsiniz. Ben badem yağıyla kullanıyorum. Kullanım aralığına göre de iç ve dıştan(çok az) badem yağı uyguluyorum.
Bir de bu seleye kesinlikle su değmemesi gerekiyor. Zaten çok az bile damlasa hemen su lekesi oluşuyor, az olan lekeler zamanla kayboluyor. Ben yağmur kılıfını yeni aldım, almadan önce ince bir poşet taşıyordum yanımda.

• Beğen

-Paşa-

askssy
Tepki
579
Bisiklet
Specialized
bilgiler çok değerli teşekkür ederim. B17 standartta karar kılalım o zaman 90 dolar civarı evanscycles da. yağmur kılıfını atıl durumdayken mi kullanıyorsunuz yoksa her zaman takılı mı oluyor. Bir de bu bakım yağının kullanımı kutusunda yazıyor mu?

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yağmur kılıfı çantada duruyor, yağmur yağdığında, kampta gece yatarken sabah çiğ olma ihtimaline karşı vs.. gibi durumlarda kullanıyorum.
Bakım yağının kullanımı yazmıyor hiç bir yerde, youtube da videolar mevcut gayet kolay bir işlem.

• Beğen

-Paşa-

askssy
Tepki
579
Bisiklet
Specialized
çok çok teşekkürler. son olarak siyah renkte scott sportster ım mevcut honey renk çok mu sırıtır?? :))

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
işte renk konusunda bir şey diyemiyeceğim :) tamamen zevk meselesi. Benim bisiklette honey var, yol gidonu kullanıyorum ve gidon bandı da aynı renk olduğu için bence hoş duruyor, komple siyah da olabilirdi.
Örnek bisiklet fotoğraflara bakabilirsin, fikir olur en azından.

• Beğen