Hangi bisikleti almalıyım

Erol Kethüda

Aktif Üye
Tepki
51
İsim
Erol Kethüda
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Selamlar. 187 cm boyum ve 90 kiloyum.Zonguldak'ta oturuyorum. Bir dağ bisikleti almayı düşünüyorum ve üç haftadır piyasayı araştırıyorum. Salcano,Sedona,Kron,Trek,Bianchi gibi markalar biliyorum ve farklı farklı ürünleri var. Bunların arasından karar vermem gerekecek galiba sıfır bir bisiklet almak için.Gerçi İstanbul'dan alacağım için diğer markaları da önerebilirsiniz. Kadro,vites gibi önemli parçaların özellikleri nelr olmalı? Genel olarak önerileriniz neler olur burada yazarsanız çok memnun olurum.

Scudo

Kürşat AKINCI

Forum Bağımlısı
Tepki
710
Bisiklet
Giant
vites grubun sram x7 yada deore ve üstü olsun, frenler hidrolik olsun marka model farketmez, kadroda carraro-kron-sedona olabilir benim görüşüm..

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
@Erol Kethüda

Arkadaşım,

MTB almak istiyorsun. Fiyat olarak ne belirledin kafanda veya aklında ne var TL bazında?

Başlangıç seviyesi almanı öneririm ben sana. Shimano Deore veya Scram x5 ile başlayabilirsin vites seçenekleri olarak.. Frenlerin hidrolik disk olsun. Piyasa Sedona, Trek, Kron, Merida, Scott vb. gbi güzel kadrolu bisikletler var. Sen forumu iyice bir oku. Okudukça az çok aklında birşeyler belirecektir.

Moderatör arkadaşlarımızın gayet güzel açıklamaları var hemen herşey için. Dedigim gibi fiyat ne geçiyo aklından yazarsan daha çok yardımcı olabiliriz.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
Arkadaşlar yazmış fiyat aralığını belirtmen gerekiyor yardım edebilmemiz için ayrıca mtb yi nasıl kullanacaksın oda önemli.Arazi sürüşleri yapacağım yada asfalt ağırlıklı olacak gibi yüzde şeklinde nasıl kullanacağını yazarsan daha mantıklı yardımlar gelecektir.

osman kasap

Aktif Üye
Tepki
82
Bisiklet
Scott
Bisikleti aldıktan 6 ay sonra ''Ah Keşke'' dememek için çok iyi araştır.Fiyatıda imkanların dahilinde sonuna kadar zorla.Ben bu pişmanlığı MTB de hala yaşamaktayım.Şimdi den hayırlı olsun.

atakan tosunoğlu

Daimi Üye
Tepki
122
Bisiklet
Carraro
giriş seviyesi için sedona 711 uygun olur ama seçim sana kalmış.

Erol Kethüda

Aktif Üye
Tepki
51
İsim
Erol Kethüda
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Doğru! fiyatı unutmuşum. En fazla 750 tl olur bütçe. Belki 100 - 200 tl fazla da olabilir fakat onu da kask vb araçlar için kullanırım. Çünkü arada bir 50 100 km lik yol yapacağım. Tabi yedek lastik de lazım olabilir galiba.. ne dersiniz?

Tepki
59
Bugün bisikletimle tur atarken gözüme takıldı ve hemen inip sordum;

KRON XC 1000 750 TL..

Kronun kalitesi zaten tartışılmaz, donanım olarak da hoşuma gitti. Sen 750 TL civarı olabilir yazınca, direk aklıma geldi, taze taze :)

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
Evet Bora'nın dediği gibi Kron Xc olabilir. O da güzel bisiklettir. Hem sütüne kask felan da alabilirsin. netten araştır hoşuna giderse al.

• Beğen
Tepkiler: Bora Borahan

Derviş Özcan

Forum Demirbaşı
Tepki
153
Bisiklet
Cervélo
sram x7 istiosanız ng 255 srd öneririm hidrolik avid in üst sevie frenleri var ama bütçenizi göremedim

Erol Kethüda

Aktif Üye
Tepki
51
İsim
Erol Kethüda
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Hakikaten güzel bir tavsiye oldu. Kron xc 1000 gerçekten benim için en uygun birkaç bisikletten biri oldu. xc 2000 e de baktım.. fiyatı 783 tl civarı. toplam bütçemin 800 küsürlerde olduğunu varsayarsak kask,gözlük vb temel gereçlere kaynağım kalır mı 1000 ya da 2000 modellerini aldıktan sonra bilemiyorum. Zaten yeni başlayan biri sayılacağım için - 13 yıldan sonra- 1000 miş 5000 miş çok önemi yok(en azından birkaç yıl için). Bu yüzden kron kafama yattı. Yalnız sedona 711 v modeli de uygun olanlardan biri. İkisi arsında fiyat dışında - 150 tl kadar - çok fark var mı? Ya da bildiğiniz bir salcano daha mı iyi olur.. Ama yine söyliyeyim kron aralarındaki en iyilerden gibi!

ali albut

Aktif Üye
Tepki
168
Erol kardeşim erdoğanlar bisiklete bir bak ve telefon et lütfü beyle konuş o sana anlatacaktır bıkmadan usanmadan bu işi, iyi bilen lerdendir ondan sonra karar ver derim
saygılar
ali baba

Erol Kethüda

Aktif Üye
Tepki
51
İsim
Erol Kethüda
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ayrıca,bayiden bisiklet alırken ödemede indirim yapılıyor mu? Yani peşin ödemede mesela yüzde 5 - 10 indirim vb yapılır mı? Yoksa internet sitelerinde belirtilen bisiklet fiyatları her bayide aynı ve değişmez midir?

Murat Ege

Üye
Tepki
10
Osman kardeşim, senin bu pişmanlığını şu anda sahip olduğun Sedona için mi söylüyorsun?Sadece merak ettiğim için soruyorum.

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
Bayiye gidip alırsan daha iyi olur. Extra indirim illaki olur. Ankara Erdoganalr bisiklet Lütfü Abi. Yardımcı olur elindne geldiğince ufak tefekte olsa. Ben oraya gidip alcam 14 Mayıs'ta büyük ihtimalle. Ya istanbul ya Ankara

Çağrı Ç.

Aktif Üye
Tepki
76
Bence Kron a hiç bulaşma.. XC 4000 kadrosunu yesyeniyken ne hale geldiğine şahit oldum. Kaynak işini çok basit yapıyolar sanırım... Bunu düşünebilirsin...

Hasan Pir

Üye
Tepki
7
XC1000 ile 711 olabilir.
Kron kendini kanıtlamış bir kadro. Bakma sen kaynağı şuymuş buymuş dediklerine.
bak şimdi:
Kadro : 711: tek dipcik alu, XC: çift dipcikli alu
Maşa: XCM her ikisi de aynı
Ön vites: 711: Shimano TX50 XC: Alivio
Arka vites: 711: Acera XC: Alivio
Ruble: 711: Acera 8'li (24 vites) XC: Alivio 9'lu (27 vites)
Frenk: 711: Tektro XC: Shimano
vs..

Görülecegi gibi XC1000 kadro ve komponent olarak 711'in üstünde.

karar senin....

osman kasap

Aktif Üye
Tepki
82
Bisiklet
Scott
@Murat Ege

Sedona dan değil o kadar suya,çamura,toza yine çok iyi.Benim ki sadece daha üst donanımlı olabilirdi düşüncesi

Erol Kethüda

Aktif Üye
Tepki
51
İsim
Erol Kethüda
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Evet,xc 1000 güzelmiş. Zaten bakım için ikide bir İstanbul'a gidemeyeceğim için - gerçi önümüzdeki yıldan itibaren düzenli olarak gidebilirim de - bakım olayı bana kalacak. Yani o konuda ne kadar iyi olursa olsun Sedona kron salcano hiç önemli değil. Önemli olan sadece 700 750 tl ye alabileceğim bir bisiklet ve sanırım o da kron olacak..