Hangi Ayakkabı?

IbrhmAkgl

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Salcano
Değerli arkadaşlar ayakkabı konusunda yardımlarınızdan ve tecrübelerinizden faydalanmak stiyorum. Uzun uzun araştırdım ve bu üç ayakkabıdan birini almaya karar verdim. Ama şu anda hepsine de aynı mesafedeyim. Fiyat olarak üç aşağı beş yukarı aynı fiyattalar. Ama hangisini alacağıma tavsiyelerinizden sonra kara vereceğim.20 Ocakta hem pedal hem de ayakkabıyı sipariş vereceğim.

Bu arada pedal olarak;
Shimano PD-M324
Shimano PD-M424
Shimano PD-M540
Shimano PD-M770(Dore Xt) bunlardan birini alacağım. Ve uygun fiyata bulabilirsem üst modellerden birini tercih edeceğim.

Scott Sport Series Sport Anthracite:

(link)

http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/images/anter.jpg

Scott Sport Series Trail:

(link)

http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/images/tra.jpg

NORTHWAVE ROCKER:

(link)

https://www.deltabisiklet.com/File/?_Args=ProductImage,4552,DeltaBisiklet

Scudo

IbrhmAkgl

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar bilgisi olan veya kullanna yok mu bu ürünleri, cuma sipariş vereceğim...

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Renk olarak hoşunuza gidecekse geçen sene aldığım fakat yol bisikletine geçişimden dolayı kullanmadan sattığım Scott Sport Series Trail ayakkabıyı düşünebilirsiniz. Tabanı oldukça sert ve sağlam ayrıca diğer ayakkabıya göre üst kısmında bant olması avantaj. Bu sıkı bir tutuşun yanısıra bağcıkları içine aldığınızda aynakola takılma riskini ortadan kaldırıyor.

Baran Saldanlı

Daimi Üye
Tepki
97
Bisiklet
Sedona
bwnde Scott Sport Series Sport Anthracite modelinden var.başka model spd ayyakabı kullanmadım kıyaslama yapamayacağım ama rahat bir ayakkabı. arka tarafında reflektör var gece sürüşü için ideal.

• Beğen
Tepkiler: IbrhmAkgl

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Mesajımda modeli yanlış yazmışım benimde bahsettiğim ayakkabı Scott Sport Series Sport Anthracite. :in:

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
(link)

bu daha iyi scott konusunda bilgim yok ama northwave shimano ve cannondale kullandım. northwave gayet başarılı bir marka. en azından buçuklu numaraları var. yani delta da her numarası bulunuyor. bisiklet ayyakkabısında ayağa tam uygun olması çok önemli

IbrhmAkgl

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Salcano
Modellerin çoğu deltada stok dışı...

Bahadir.Karaca

Daimi Üye
Tepki
116
ben de scott kullanıyorum çok da memnun değilim açıkçası şekli şemali çabuk bozuluyor. shimanonun güzel modelleri var günlük hayatta da kullanacak mısınız onu da göz önünde bulundurun. pedal olarak da xt almanıza çok da gerek yok m540 yetecektir. aralarında çok fark yok.

• Beğen

IbrhmAkgl

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Salcano
Günlük hayatta tebiki kullanabilmem lazım. Tabi evden bu ayakkabılar ile gezmeye çıkacak değilim. Ama bisiklet ile bir yere gittiğimde bisikleti bırakınca bunlar ayaklarımda garip görünmemeli ve rahat olmalı.

Tepki
28
Garip neden gözüksün ki. Aksine bununla onur duymanızı beklerdim. Zevk zevktir saygı duymak lazım. Ama insanlardaki ön yargıyı yıkmak içinde birilerinin bir yerden başlaması gerekir diye düşünüyorum. Ayrıca samsundasınız. bir problem olacağını sanmıyorum. ben bafradan antremana çıktığım zaman taytımı formamı gereken kaskımı vs. giyip çıktığım zaman insanlar aaa uzaylı bakışları atıyorlar. tanımadığım mafya tipi mercedes ağır arabalar sıkıştırıyor camdan laf atıyorlar. ama bir o kadarda el sallayan , imza isteyen , ingilizce konuşan , yanıma yaklaşıp alkış tutan insanlarda var.

Biraz daha cesaretli olun derim.

• Beğen

Bahadir.Karaca

Daimi Üye
Tepki
116
kesinlikle katılıyorum biz onların içinde yer edinmeye çalıştıkça kendimize ait bir yerimiz olmayacaktır. gunluk hayatta kullanıma gelirsek benim ayakkabım o şekilde ve sadece birkaç metre yurumeye izin veriyor çünkü bu ayakkabılar rahat değil scott hiç değil. ama shimanonun sh mt 22 modeli gundelik ayakkabı şeklinde onun dısında sh mt 33 modeli de yine aynı bir de sh mt 42 var.

• Beğen

IbrhmAkgl

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar ben normal antreman veya bisiklet gezisine çıkılmış şartlardan bahsetmiyorum. Bisiklet gerçekten benim için her yere gidebileceğim bir araç. Atlayıp dedemlere, köyüme gittiğimde içinde rahat edebileceğim rahat yürüyebileceğim bir ayakkabı. Bakkala, fırına markete vs bile bisikletle gidiyorum. Her zaman olmasa da ben de taytımı, şortumu, t-shirtümü giyip çıkıyorum ama bu her zaman olmuyor. Neyse arkadaşlar uzun ettim biraz, tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Ama tavsiye edilen bir çok model stok dışı. Yaza doğru gelir inş.

engin özen

Aktif Üye
Tepki
127
Bisiklet
Cannondale
pedal olarak shimano m540 kullanıyorum ve çok memnunum. Yurtdışından siparişle almıştım. Fiyat olarak xt ile pek bir farkı yok. Ama xt kullananlar daha ayrıntılı bilgi verebilir. şahsen ben memnunum. Ayakkabı olarak da sh mt 42 kullanıyorum. tavsiyem bu modeli alacaksan 1 boy büyük alman doğru olur. Ben 42 numara kullanmama rağmen 43 numara sipariş vermiştim yapılan yorumları okuyunca ve hakikaten tam oldu ayağıma..

• Beğen

IbrhmAkgl

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar tavsiyeleriniz için teşekkürler. Ayakkabı olarak ilk resimdeki Scott Sport Series Sport Anthracite ayakkabıyı pedal olarak da Shimano PD-M324 ü aldım. Yarım saatlik test sürüşü harika geçti. Ve hiç düşmedim dur kalklara rağmen :D. Ayakkabı gerçekten bir harika. Günlük kullnıma da çok uygun.