Haftanın Fotoğrafı Adayları. 5.Hafta (25 Şubat - 3 Mart 2007)

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807
Arkadaşlar bu haftanın fotoğraflarını yollamaya başlayabilirsiniz.

Başarılar...

Scudo

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Daha önceden katılıp da 1. olamayan arkadaşlar, şevkiniz kırılmasın.Herkes profesyonel fotoğrafçı doğmuyor, gelişim, zamanla ve bol bol fotoğraf çekmekle oluşur.Tabi, yolladığınız fotolarınıza yaptığımız yorumları da dikkate alarak, nasıl daha iyisi çekilebilir, daha fazla etki bırakır, bunları öğreneceksiniz.
Ayrıca "Haftanın Fotosu Nasıl Olmalı" başlıklı açtığım konudaki fotolara da göz atın, ve "Haftanın Fotosu Seçilenler" başlığı altındakiler de sizlere fikir verecektir.
Hepinizin fotoğrafına biz jüri üyeleri olarak puan veriyoruz, sonra da en yüksek puan verdiklerimizi tartışıyoruz.Haftanın 1.leri böyle seçiliyor.
Şimdi ilk fırsatta bisikletinizle dışarı çıkıp, fotoğraf makinanız (yoksa kameralı cep telefonunuz) ile "deklanşöre basmadan önce düşünerek" fotolar çekmeye başlayın/devam edin.
Herkese başarılar.

endy

Daimi Üye
Tepki
97
abi peki bunlar atladhmz zıpladhmz fotolardan olablır dımı???

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
"Haftanın Fotoğrafı Seçilenler" başlıklı konuya bakabilirsin Edi.
Orada zaten 4 haftadır hem normal kategoride, hem de akrobasi kategorisinde haftanın 1.lerini seçiyoruz.
Akrobasi fotolarını çiğ ışık altında olmadan, yerden yukarı doğru çekmek suretiyle, ne çok uzak, ne de çok yakın, elleri titretmeden çekmenizi tavsiye ediyorum.

KevSerSeri

Forum Bağımlısı
Tepki
3.345
Bu fotoyu o kadar çok beğeniyorum ki anlatamam.:rolleyes:
Fotoya baktıkça iç çekip başka diyarlara sürükleniyorum.
Kişiliğimi en güzel betimleyen fotoğraflardan biri... :)

Ben Özgürüm!..
Sadece Özgürüm!..

http://i173.photobucket.com/albums/w59/KevSerSeri/DSCN6905600lk.jpg

Fotoğrafçılık açıcından ne kadar başarılı bilemem ama neden imzamda kullandığım şimdi daha iyi anlamışılmıştır! ;)

Sonsuz uzaklara bakan birisi var karede.Ufuk çizgisi düz.Duruşun fotojenik.Karedeki bisikletin kadro rengi ile montunun rengi uyum içinde.Netlik güzel.Kadraj ve açı da yerinde.Belki sol üstteki ağaç olmasa daha iyi olabilirdi.Teşekkürler.
athletic (jüri üyesi)

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Valla ben bu fotoğrfı nereye koysam bilemedim bu cumartesi gecesi çektiğim içinde buraya koyıyım bari dedim... Manzara hoş...

Yer Sakarya - Adapazarı Camili Kalıcı konutları evimin önü :D:D:D

http://img149.imageshack.us/img149/465/dscf1917de3.jpg

makina finepix s5600
enstantane : 5sn
iso - 400
f - 3.2
keskinlik normalin bir üstü

Yetkin Şahin

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Bisiklet
Scott
yakın zamanlarda fazla bisiklete binemediğim için.yeni fotoğraflarım yoktu,bundan dolayı bu hafta fotoğraf ekleyemedim. ama bilgisayarı biraz karıştırınca bu fotoğraı buraya koymaya değer gördüm.
çünkü:resimde mtb'yi tamamlayan herşey olduğunu gördüm.doğa,zorlu bi yol ve çamur.....:)

http://img406.imageshack.us/img406/5607/dsc00126ys1ly9.jpg

Senin de dediğin gibi "mtb'yi tamamlayan herşey olduğunu gördüm.doğa,zorlu bi yol ve çamur" cümlesine uyan bir kare olmuş.Çamurlu lastikleri olan bir bisiklet, yerden kadraj iyi, ilerideki su birikintisi ve ağaçlar ile tepeler de iyi bir fon olmuş.Tek eksiği fazla kahverenginin hakim olduğu kare çok az göz yoruyor o kadar.Katılım için teşekkürler.
athletic (jüri üyesi)

Coşkun Keskiner

Daimi Üye
Tepki
150
ılk yarısımdı aksılık ılk turda lastıklerımın ıkısıde patladı:mad: Fotoğraf bulunamadı.

Coşkun, katılımın için teşekkürler fakat kendinin çekmediğin bir fotoyu koymuşsun.Kendi çektiğin kareleri bekliyoruz.
athletic (jüri üyesi)

Eaworkz

Forum Bağımlısı
Tepki
1.561
http://img511.imageshack.us/img511/5183/cimg2661af5.jpg

Erkal, katılımın için teşekkürler fakat kendinin çekmediğin bir fotoyu koymuşsun.Kendi çektiğin kareleri bekliyoruz.
athletic (jüri üyesi)

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807
"coskun" ve "ErkaL" bu haftanın son katılım tarihi 3 Mart'tı. Onun için fotoğraflarınız değerlendirmeye alınmayacaktır. Bu fotolarınız ile yeni haftada katılabilirsiniz.
Sevgiler...

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.