Hafif bir kaza

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bu akşam üzeri saat 19:30 gibi eve dönüş yolunda hafiften iniş bir yolda ilerliyordum.yol iki yönlü gidiş geliş yolu.ben şemada görüldüğü üzere yolun sağ tarafı çok bozuk olduğu için yolun biraz ortasından hafif hızla ilerliyordum 20 km civarı.daha sonra arkadan bir çift far hissettim tamam dedim bu araba bana arkadan çarpacak gözlerimi kapattım derken hızla sağımdan hafiften bana ve bisikletime sürtünerek geçti geçme sırasında sağ elcik aracın aynasına çarptı ve aracın aynası kırıldı.şükür bende bir şey yok.yaklaşık 5 metre önümde araç durdu bende durarak araca yaklaştım sürücüye baktım 17-18 yaşlarında bir genç hemen aşağı inip abi bir şeyin varmı dedi bende yok ama az daha tam arkadan bana çarpacaktın neden solumdan geçmedin dedim.bende seni yolundan rahatsız olmasın diye sağından geçip gitmek istedim dedi 3-4 sefer abi bir şeyin varmı yokmu dedikten sonra aracın kırılan aynasını taktı kusura bakma abi diyerek ayrıldık.ya ehliyeti yoktu yada ehliyeti yeni almıştı acemi sürücü olduğu belliydi.neyse bana bir ders oldu bir daha o yoldan gitmeme kararı aldım zaten yol boş ve ıssız bir yol.yol boş olduğu içinde sürücüler kafasına göre takılıyor trafik ışığı vs de yok.tehlikeli bir yolmuş bana ders oldu arkadaşlar sizde böyle boş ve ıssız yollardan geçerken dikkatli olun.

(link)

Scudo

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
geçmiş olsun yaralanma vs olmamasına sevindim. dikkatli olmak gerekiyor trafikte ama siz ne kadar dikkatli olursanız olun karşınızdaki dikkatsiz ise kaza kaçınılmaz oluyor. babamın trafikle ilgili meşhur bir lafı geldi aklıma. " Trafikte karşındaki adamın hatasını telafi edecek kadar sakin ve temkinli yol almalısın" aslında bunu bisiklete için söylemiyor ama yinede dikkati tedbiri elden bırakmamak lazım. büyük geçmiş olsun.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Geçmiş olsun. Issız ve ışıksız yollar özellikle akşamları çok tehlikeli oluyor.

Gökhan06

Üye
Tepki
22
İsim
Gökhan D.
Bisiklet
Merida
Bende hergün arabaların geçmediği ıssız yollarda sürüyorum dediğiniz gibi benim sürdüğüm yolda da trafik ışığı vb. yok.
Hiç bir zaman emin olmamak lazım ne olacağını bilemeyiz
Allah korusun kötü kazalar da yaşayabiliriz
Size geçmiş olsun umarım bir daha böyle şeylerle karşılaşmazsınız umarım hepimiz karşılaşmayız

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@çağatay_çankaya : aynen bizim kadar karşımızdaki insanda dikkatli olmalı.

@pohuman : evet gündüz vakti de tehlikeli ama hele akşamları mecbur kalmadıkça bu tür yollardan geçmemek gerek.

@Mustafa555 : çok teşekkür ederim.evet eğer 2 santim daha yakınımdan geçmiş olsaydı araç şimdi vücudumda bir çok çizik ve yara ile yatıyor olacaktım.

@Gökhan06 : çok teşekkür ederi boş yollarda dolu yollara göre 2 kat daha dikkatli olmak gerek bence.

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
@SATI, geçmiş olsun. Allah bir daha göstermesin.
Muhtemelen soğuk kanlılığınız sayesinde çarpma esnasında size bir şey olmamış, yine aynı soğukkanlılık sayesinde olay sonrasında şoför çocuğa da bir şey olmamış. :D

• Beğen
Tepkiler: StratoMaster

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Tahir Keskin evet biraz soğukkanlı davrandım aynaya çarptıktan sonra bile şükür dengemi kaybetmeden hala sürmeye devam ettim.yoksa telaşa kapılsaydım dengemi kaybedip düşebilirdim.birde aracın farlarını tam arkamda hissettim dedim bana çarpacak aynen çizgimi bozmadan yoluma devam ettim yine araç bana çarpacak diyerek sağa kaçsaydım yine çarpacaktı.

@Şafak Başlar evet okumuş kültürlü bir gence benziyordu yoksa trafikte magandalar çok.şükür öylesi denk gelmedi.

serkanoz87

Daimi Üye
Tepki
197
İsim
serkan özdemir
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
geçmiş olsun, büyük bir sıkıntı yaşamamış olman sevindirici, her zaman dikkatli olmak lazım

ercst0rm

Forum Demirbaşı
Tepki
694
İsim
Ercüment
Bisiklet
Specialized
Geçmiş olsun Allah beterinden saklasın