Hadımköy Tem Bağlantı Yolu-Beykent Bisiklet Yolu

Konu, 'İstanbul Avrupa' kısmında Ziya A. tarafından paylaşıldı.

1. Ziya A.

Ziya A. Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Değerli arkadaşlar;
    Bir haftadır harikulade bir gelişmeyi adım adım izliyorum. Bugün de bu gelişmenin son halini tespit edip foruma yazmak istedim.
    Hadımköy Tem Bağlantı yolu, Alkent Sitesi civarından başlayarak gidiş ve geliş yol kenarına yapılan bisiklet yolu ile Beykent'e kadar devam ediyor.
    Yollardaki mavi renkli bisiklet ibareleri sayesinde dikkatli baktığınızda yolun vasfı anlaşılabiliyor ama bu yolu daha görünebilir kılmak ve farkındalığı arttırmak için, toplu bir bisiklet turu organize edebilir miyiz?
    Kimler destek olabilir?

Şehiriçi bisikletle entegre ulaşım için bu çok güzel bir örnek olacaktır. Özellikle de civardan metrobüse toplu taşıma ile olan ulaşımın zorluğunu bilenler için...

Yol kenarları ağaçlandırılır ve araç trafiğinden görüntü olarak izole edilirse, bayanlar da pek ala bu bisiklet yolunu kullanabilirler.

Ne dersiniz?

Ekli Dosyalar:

2. MehmetSFatih

MehmetSFatih Yeni Üye

Adı:
    Mehmet Fatih
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Her hafta kullandığım yol , süper olmuş.Başta bisiklet yolu olduğuna inanmıyordum :p

3. Mümin Yavaş

Mümin Yavaş Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bende yeni öğrendim.Bisikletle hiç kullanmadığım bir yol bir de bana hiç güvenli gelmedi.Çoğu zaman yoğun trafik olan bir yol ve plastik duba falan da olmadan çok riskli.

Bisiklet yolu diye güvenip rahat rahat sürüş yapmak zor ancak normal yoldaymışız gibi tetikte olmak lazım.

Ziya A.

Ziya A. Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Gecen gun bu yolu kullanarak Metro Market'ten Tuyap'a kadar bisiklet surdum. Gayet keyifliydi. Bu yola dikkat cekmek ve farkindalik yaratmak icin toplu bir bisiklet surusu yapabiliriz. Ne dersiniz?

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

5. tasdibek

tasdibek Yeni Üye

Adı:
    İlker A.
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    "Bu yola dikkat cekmek ve farkindalik yaratmak icin toplu bir bisiklet surusu yapabiliriz."
    Selamlar, ben varım böyle bir faaliyete.

6. Heraklia

Heraklia Aktif Üye

Adı:
    Sertan Atalay
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Konuyla çok alakam yok ama bu kısım garip geldi. Ağaçlandırarak izole edersek bayanlar da kullanabilir.

dsaygat bunu beğendi.
  7. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    İlan paylaşılalı epey olmuş ama Bende gelirim hatta esenyurt bisiklet spor kulübü üyesiyim. Arkafaşlarada söylerim gelen olursa iştirak eder. Bbk Büyükçekmece bisiklet kulubü ve beylikdüzü kırlanğıçlarada bilgi verilebilir. Yalnız o yola sıkışık trafik sebebiyle minibüs ve arabalar giriyor yeri geliyor kaldırımdan gidiyorlar yok iyice deforme oldu ve çok fazla köpekler var. Birçok kere saldırıya maruz kaldım kaza atlattım. Köpekler aniden aradan bir yerden sessizce fırlıyorlar insanın ödü patlıyor

8. tasdibek

tasdibek Yeni Üye

Adı:
    İlker A.
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Köpek konusunda yalnız değilsin Soneryen üstat :D, kaç defa yol değiştirmişimdir kim bilir, ani çıkışları beni de ürkütür.
    Dediğin riskleri taşıyor doğru o yol, bakarsın tedbir alınarak bir faaliyet düzenlenebilir, atlar gideriz vallahi :)
    Sabahtan beri grup gezilerini seyrediyorum, bir imrendim, bir imrendim üstat anlatamam. Yoldasın, grupsun, takımsın, tek vücutsun, güçlüsün. Kendine has havası var grup faaliyetlerinin. Esenyurt'un da grup gezileri var mı, düzenli, günlük? Halk gezisi temposunda ama :), şehrin sakini edasıyla sürdüğünüz?

soneryen bunu beğendi.
  9. Özhan Akgöğ

Özhan Akgöğ Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    İlk yapıldığı zaman iyiymiş sanki de geçen sene bu yoldan çok geçmişliğim vardı. Fakat bu yol bisiklet yolu olmaktan çok uzak. Yolun her yeri çukurlarla, inşaat çalışmalarıyla dolu. Kaldırımların yüksekliği dengesiz. Açıkca her daim bisiklet yolu varken bisiklet yolunu tercih eden beni bezdirmiştir ve ana yolda sürmeye itmiştir.

Yol bisikletiyle burada 10 km/h nin üzerinde gitmek epey zorlayıcı ve acı verici bir aktivite oluyor. Yani yapmasalarmış daha iyiymiş. En azından yolda sürerken başımıza bi kaza vs. geldiğinde bisiklet yolunda gitmediğimiz için suçlu duruma düşmezdik.

10. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Karaburun tarafına yapıyoruz akşamları florya tarafına çay turu yapıyoruz ama son zamanlarda yarışlara girdiğimiz için idmana performans turlarına yöneldik bisikletkolik olarak esenyurt bisiklet spor kulübü çatısı altında devam ediyoruz bekleriz

tasdibek bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

Dumbbell-Squat-Jump-Exercise.jpg
Selamlar İngiltere'de aylık olarak yayınlanan "Get into Road Cycling" isimli derginin Aralık sayısında yayınlanan "Profesyonel Sporculardan Tepe Tırmanma Teknikleri ve İpuçları" konulu makaleyi...
wide_tire.jpg
Sürüşlerimizdeki ortalama hız, ne durumda olduğumuzun iyi göstergelerinden biridir. Yol bisikletine ilk geçtiğimdeki ortalama hız hedefim 25 km/h olurdu hatırlıyorum :) Zamanla daha da yükseldi....
track-standing-332x500.jpg
Sürüşlerimizdeki ortalama hız, ne durumda olduğumuzun iyi göstergelerinden biridir. Yol bisikletine ilk geçtiğimdeki ortalama hız hedefim 25 km/h olurdu hatırlıyorum :) Zamanla daha da yükseldi....