Hadİ SavaŞa ..........

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında enver avcı tarafından paylaşıldı.

 1. enver avcı

  enver avcı Onursal Üye

  Kayıt:
  8 Mart 2010
  Mesajlar:
  1.669
  Beğeniler:
  1.881
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  merhaba dostlar.sıkılmadınızmı hep aynı mangal partilerinden.ben sıkıldım.aslında sıkılmadım ama spor yaparken kilo almak pek de çelişmiyor niyetimizle.neyse ki yeni bir fikir buldum. PAİNTBALL :D :D :D gidelim belgrat ormanına ve ilginç senaryoları olan bu sporu deneyelim.ağaçların arasında gölgeler arasında otların dibinde saklanarak ve strateji üreterek kendimizi sınayalım.bu org. için çeşitli firmalar ile görüşüyorum.kiralama şansımızda var satın alma şansımızda.ben 2 kez kira bedeli fiyatına satın alalım derim ama kimsenin bütçesini de zorlamak istemem.kiralama veya satın alma fikirlerinizide paylaşın lütfen.ben satın almayı düşünüyorum.ortalama bedeli kiralarsanız ekipmanı ile beraber 40-50 tl civarı.güzel bir tüfek yanında 2000 adet mermisiyle 100-120 tl civarı.bu orgnaizasyonu 20 haziran pazar günü belgratda faaliyete geçirmek istiyorum.beşiktaşta saat 09:00 da toplanıp kahvaltılarımızı yaptıkdan sonra savaşa hazırlanıcaz..katılım için kesin bilgi gerekli.son üç günden sonra yeni ekleme şansımız zayıf olacak(gerekli ekipmanı sağlamak için).son katılım tarihine (yani 17haziran) kadar katılım listesi doğrultusunda gerekli ekipman ayarlamasında bulunucaz.hadi fikirlerinizi bekliyorum.bu kez de boya mermisi zıkkımlanmaya gidiyoruz :D :D
  bu oyun hakkında bazı kurallar da şöyle:
  Genel Kurallar :
  1- Her oyunda olduğu gibi bu oyunda da hakem kurallarına itiraz hiç bir işe yaramaz.
  2- Oyuncu her neresinden boyanırsa boyansın elenir. (Ancak kendi mermisi namlu içinde patlamışsa bu kural geçerli değildir.)
  3- Oyuncu vurulduğunu gizlememelidir.
  4- Aynı anda iki oyuncu birbirini boyamışsa ya her ikisi birden elenir ya da her ikisi de devam eder. Karar yetkisi hakemdedir.
  5- Eğer bayrak oyunu oynanıyorsa; Bayrak oyunlarında, takım oyuncularından sadece biri kendi istasyonu içinde bekleyebilir. Bayrak taşıyan oyuncu elenirse bayrağı elendiği noktaya bırakır.
  6- Oyuncu siperle birlikte hareket edemez.
  7- Ölü Adam Yürüyüşü; elenmemiş oyuncunun sanki elenmişçesine diğer elenmiş oyuncularla birlikte yürümesi ve bu şekilde siper değiştirme veya rakip eleme gibi avantajlar elde etmesidir. Ölü Adam Yürüyüşü yasak olup olmaması takımlarca kararlaştırılır.
  8- Ölü Adam Sessizliği; elenen oyuncunun hiçbir şekilde konuşmaması ve diğer oyunculara bilgi vermemesidir.
  9- Oyun sırasında kapsülü biten oyuncular hakemlerden kapsül paketi alabilir. Ancak bu sırada oyun durmaz. Hakem paketi bırakır ve uzaklaşır. Rakip oyuncu bu sırada kapsül bekleyen oyuncuyu eleyemez.
  10- Alınan kapsüllerin iadesi yoktur.
  11- Her takımın Takım Kaptanı vardır. Bu takım kaptanları puanlama esnasında hakemin yanında bulunur.
  12- Oyunun başlaması için; takım kaptanlarının takımlarının hazır olduklarını hakeme işaret etmesi gerekmektedir. Oyun hakemin düdüğü ile başlar.
  13- Kurallara veya hakem kararına uyulmaması halinde, hakem takıma ihtar verecektir. Aynı maç içinde 2 ihtar alan takım 50 puan kaybeder.
  14- Tüm oyuncular önceden belirlenmiş sınırlar dışarısına çıkamazlar.
  ...
  Güvenlik Kuralları :
  1- Oyun sırasında şort ve T-shirt giyilmez. Teni açıkta bırakmayacak kıyafetler giyilip, tulumlar kullanılabilir.
  2- Oyun alanındayken maske çıkarmak yasaktır.
  3- Oyuncular arasında hiçbir şekilde fiziksel temas olamaz.
  4- 5 metre ve daha yakından atış yapılması yasaktır. (Kapsüllerin namludan çıkış hızı ortalama 80-100 m/sn’dir.) Bu gibi durumlarda oyuncular anlaşarak birbirinden uzaklaşır ya da hakem oyunu durdurur.
  5- Silahını iki eliyle başının üstünde tutan oyuncuya atış yapılamaz. Bu hareket ancak oyuncu elendiğinde ya da acil durumlarda yapılır.
  6- Elenen oyuncu alanı terk ederken atış yapamaz ve kendisine atış yapılamaz.
  7- Hakemlere atış yapılamaz.
  ....

  Bazı Senaryolar;
  1- Çift Bayrak : Dünyada en çok oynanan, klasik paintball oyunudur. Takımlar oyun alanının iki ucunda bulunan istasyonlardan başlarlar. Amaç karşı takımın istasyonunda bulunan bayrağı alıp önceden belirlenmiş noktaya getirmektir.
  2- Tek Bayrak : Takımlardan birinin bayrağı koruduğu, diğerinin ise ele geçirmeye çalıştığı bayrak oyunudur.
  3- Bayrağı Kap : İki takım alanın iki ucundaki istasyonlardan oyuna başlarken ortadaki bir noktada duran bayrağı almaya ve karşı takımın istasyonuna ulaşmaya çalışmaktadırlar.
  4- Başkanı Koru : Oyunculardan biri veya isteğe bağlı olarak bir hakem ya da seyirci; "başkan" seçilir. Takımlardan biri "Başkan'ın Adamları" yani korumalarını oluştururken, diğer takım "Saldırganlar" rolünü üstlenmektedir. Senaryonun hedefi başkanı belli bir sürede ana istasyondan çıkartıp, hedef istasyona ulaştırmaktır.
  5- Rehine Operasyonu : Bu senaryoda da yine bir oyuncu veya isteğe bağlı olarak bir hakem ya da seyirci; "Rehine" olmakta ve "Hakim Tepe"de "Saldırganlar"ın elinde rehin tutulmaktadır. "Kurtarıcılar"ın görevi ise verilen süre dolmadan rehineyi "sağlam olarak" kurtarmaktır.
  6- Son Adam : Bu oyunda herkes tektir. Süre kısıtlaması yoktur. Elenmeden kalan son oyuncu kazanır. Senaryonun en ilginç yönü "Geçici Anlaşmalar" kuralıdır. Bu kural gereği oyuncular kendi aralarında diğer oyuncuları eleyinceye kadar birlikte çalışmak için geçici olarak anlaşabilirler. Fakat bu anlaşmalara sadık kalmak zorunda değildirler.
  7- Buddy : "Son Adam" senaryosuna benzer, ancak bu senaryoda 2 kişilik timler söz konusudur ve geçici anlaşma yapma imkanı yoktur. Elenmeden kalan son tim oyunu kazanır.
  8- İki Takım Girer; Bir Takım Çıkar : Aslında klasik bir speedball, “Combat” senaryosu olan oyunun kuralları basittir; oyun alanına 2 takım girer; kalan kazanır!
  9- Tavşan Kaç : Oyunculardan biri "Tavşan" olur; diğer oyuncular ise "Avcı".
  10- Firar : Karşı takımın bir oyuncusu 'Kaçak' olur, diğer takım ise 'Gardiyanlar'
  11- Terminator : Oyunculardan biri Terminator olur ve yoketmeye başlar; durdurmanın tek yolu vardır; elinden vurmak

  BANA ÇOOOOOK KEYİFLİ GÖRÜNDÜ.HADİ SAVAŞA...
   
 2. Tufan Yuzseven

  Tufan Yuzseven Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  8 Eylül 2008
  Mesajlar:
  494
  Beğeniler:
  410
  Şehir:
  beşiktaş/yıldız
  Seviye:
  Enver klasiği diyelim artık bu orjinal fikirlere:D

  haydi savaşa diyoruz o zaman, detayları konuşacak çok zamanımız var zaten, fiyatlar, ekipmanlar, anlaşılacak kurallar vs. vs.

  umuyorum ki hiçbir aksilik çıkmaz ve savaşa gideriz hep beaber.
   
 3. Kudret Kurtcebe

  Kudret Kurtcebe Onursal Üye

  Yaş:
  60
  Kayıt:
  10 Ocak 2009
  Mesajlar:
  33.125
  Beğeniler:
  43.639
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  hay yaşa enver hoca
  bu ilginç fikre alkış tutarım 20 sinde kemerde baklava belgrad da çay muhabbeti yapacağım sakın beni vurmayın beyaz bayrakla geleceğim ben bağımsız milletler topluluğundanım


  not
  sağlam bir hakeme ihtiyacınız olabilir
  artı ekipmanlar
  artı taşıma olayı

  :D :D :D :D :D :D
   
 4. #4
  enver avcı

  enver avcı Onursal Üye

  Kayıt:
  8 Mart 2010
  Mesajlar:
  1.669
  Beğeniler:
  1.881
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  abi seni hakem yaparız.taşıma işini benim minibüs ile halledeceğim.sorun yok.gerekli katılım belli olsun da gerisi kolay.hatta minibüse mangal ekipmanlarını da atıp gerçek keyfide savaş sonrası yaşarız.o gün gelmezsen iki mermi sallamaya darılırız.yoksa gördüğümüz yerde vur emri çıkarırız ona göre :D
   
 5. Tolga Çabuk

  Tolga Çabuk Üye

  Kayıt:
  30 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  72
  Beğeniler:
  74
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Güzel bir fikir, paintball hiç oynamadım ama hep merak ettiğim bir spordur. Büyük ihtimal ben ilk etapta kiralama yoluna giderim. Malum sevip sevmeyeceğimi bilmem gerek önce :)

  Bir aksilik olmazsa aranızda olurum.
   
  Tufan Yuzseven bunu beğendi.
 6. Tolga Çabuk

  Tolga Çabuk Üye

  Kayıt:
  30 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  72
  Beğeniler:
  74
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Paintball + mangal :in:

  Pazar günü görüşünce neden mangala istekli olduğuma hak verirsin :)
   
  Tufan Yuzseven bunu beğendi.
 7. haceli yılmaz

  haceli yılmaz Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  3 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  636
  Beğeniler:
  532
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  selamlar enver kardeşim bende savaş cıktı sandım yahuu:D valla fikir cok orjinal kardeşim bana uyar uymasınada şu an boyumu aşar aslında askerliğimide bolu dağ komandoda yapmıştım ama tam benlik ama malum biraz daha o işleri yapmama süre var ama fikir harıka dostum kalkınca bende varım şimdiden tebrikler:in:
   
  Tufan Yuzseven bunu beğendi.
 8. Kudret Kurtcebe

  Kudret Kurtcebe Onursal Üye

  Yaş:
  60
  Kayıt:
  10 Ocak 2009
  Mesajlar:
  33.125
  Beğeniler:
  43.639
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  aneyyyyyyyyyyy
  avyayı yedim şimdi beni vuracaksınız anladım o.k anlaşma yapalım enver hoca
  pazar günü beşiktaşta buluşuruz durum değerlendirmesi yaparız ben çabuk topuklarım bu arada benim 20 haziran baklava turu ile bu süper anlayış kardeş topik olur evet olay çok iyi yukardaki maddeleri printten kağıda çıkarayım ve yanıma alayım bana lazım olacak hakem olurum ama beni vurmayın sonra

  :D :D :D :D
   
 9. yigitkeles

  yigitkeles Yeni Üye

  Kayıt:
  23 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  9
  Beğeniler:
  10
  Şehir:
  istanbul
  süper fikir Enver abi :D bende gelmeye çalışıcam :)
   
  Tufan Yuzseven bunu beğendi.
 10. suat-145

  suat-145 Yeni Üye

  Kayıt:
  4 Haziran 2010
  Mesajlar:
  3
  Beğeniler:
  3
  Şehir:
  İSTANBUL
  Envercİm MÜtİŞ Bİr Fİkİr Bende Katilmaya ÇaliŞicam Zaten İlk Katilmam Olacak Ama BÖyle BİŞey Olmasi Şansima Herhalde Yada Ugurlumu Gelİcem Ne :) Haberleselİm Enver Iyi Sanslar Herkesİ Bu EtkİnlİĞe Beklİyoruz!!!!
   
  Tufan Yuzseven bunu beğendi.
 11. #11
  enver avcı

  enver avcı Onursal Üye

  Kayıt:
  8 Mart 2010
  Mesajlar:
  1.669
  Beğeniler:
  1.881
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  anlaştık o zaman kudret abi.dediğin gibi önden basar baklava olayını yapar sonrada bize katılırsın..yan çizersen biliyosun olacağı.elbet karşılarız bi yerde
   
  Tufan Yuzseven ve Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
 12. #12
  enver avcı

  enver avcı Onursal Üye

  Kayıt:
  8 Mart 2010
  Mesajlar:
  1.669
  Beğeniler:
  1.881
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  gel yiğit gel.seni orda bi güzel palyaço yapalım:D askerliğinide yapmadın.şimdiden eğitime tabi tutalım seni
   
  Tufan Yuzseven bunu beğendi.
 13. #13
  enver avcı

  enver avcı Onursal Üye

  Kayıt:
  8 Mart 2010
  Mesajlar:
  1.669
  Beğeniler:
  1.881
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  katıl tabi ya.yarın ne olacağı bellimi. tadını çıkaralım. hiç bi zaman bu günler kadar sağlıklı olamayabiliriz.şimdiden yiyeceğimiz haltı yiyelim :D
   
  Tufan Yuzseven bunu beğendi.
 14. #14
  enver avcı

  enver avcı Onursal Üye

  Kayıt:
  8 Mart 2010
  Mesajlar:
  1.669
  Beğeniler:
  1.881
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  savaş her zaman uluslar arası olacak değil ya.ne demiş büyük bir komutan.barış istiyorsan savaşa hazır ol...
   
  Tufan Yuzseven bunu beğendi.
 15. #15
  enver avcı

  enver avcı Onursal Üye

  Kayıt:
  8 Mart 2010
  Mesajlar:
  1.669
  Beğeniler:
  1.881
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  şimdi böyle söyleyince seni gözümde canlandırır gibi oldum tolga.ya çok cılızsın :D yada kalıplı(bu kibar modeli benzetmenin :D :D ) gel de görürüz.hem iri yarıysan seni vyrmak daha kolay olur.gel sen gel
   
  Tufan Yuzseven bunu beğendi.
 16. Tufan Yuzseven

  Tufan Yuzseven Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  8 Eylül 2008
  Mesajlar:
  494
  Beğeniler:
  410
  Şehir:
  beşiktaş/yıldız
  Seviye:
  hop, ne o öyle askerliğini yapmayanlara sataşmalar falan:D ayıp olmuyormu enver beeey :)

  bu arada şimdiden ilgi var, ne güzel...

  haydi beyler bayanlar, bu organizasyon herkese açıktır, bisiklet üzerinde çok yüksek bir performans gerekmemekle beraber çok çok çok keyifli bir gün olacağına bundan önceki turlarımızda edindiğim tecrübelerime dayanarak garanti verebilirim...

  katılan herkese şimdiden iyi eğlenceler...

  not: 20 haziran da bu tur,savaş ve diğer şeyler esnasında fazlaca kahkaha ve bağırışma olacak, 'sesim önemlidir kısılmasını istemem'diyen varsa dikkatli davranmasını tavsiye ederim :) zira ses kısıklığını bu grupla çok defa yaşadım :)
   
  enver avcı bunu beğendi.
 17. Tolga Çabuk

  Tolga Çabuk Üye

  Kayıt:
  30 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  72
  Beğeniler:
  74
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Bu pazar göreceksin. Şimdiden renk vermeyelim :) Bu arada bir adette fotoğrafımı çekersin. Forumda fotomuz olsun.

  Tazı gibi kaçarım, keskin nişancı gibi vururum...
   
  Tufan Yuzseven bunu beğendi.
 18. suat-145

  suat-145 Yeni Üye

  Kayıt:
  4 Haziran 2010
  Mesajlar:
  3
  Beğeniler:
  3
  Şehir:
  İSTANBUL
  Arkadaslar Sİzlerle Tanismaktan Şeref Duyucam!!!!!
   
  Tufan Yuzseven bunu beğendi.
 19. Tufan Yuzseven

  Tufan Yuzseven Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  8 Eylül 2008
  Mesajlar:
  494
  Beğeniler:
  410
  Şehir:
  beşiktaş/yıldız
  Seviye:
  o zaman yavaştan listemizi oluşturalım değilmi arkadaşlar...
  ben başlatıyorum bundan sonra katılacaklar kendileri ekleyebilir listeye isimlerini... yok yeriniz var mı, yok ben de gelebilirmiyim, yok katılmak için harç yatırmak gerekir mi sorularına mahal yok :D:D kaktırıverin isimlerinizi sonra savaşa... :)

  katılım listesi:
  1 - Enver Avcı
  2 - Oceanist (Tufan)
  3 - Tolga Çabuk
  4 - Kudret Kurtcebe
  5 - Yiğit Keleş
  6 - Suat-145
  7 - .............


  ekleyin arkadaşlar çekinmeyin...
  (adım neden yok yada benim adımın orada ne işi var diyenler el atıversin :) )
   
 20. Tufan Yuzseven

  Tufan Yuzseven Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  8 Eylül 2008
  Mesajlar:
  494
  Beğeniler:
  410
  Şehir:
  beşiktaş/yıldız
  Seviye:
  o şeref bizlere ait... ;)
   

İlginizi Çekebilir

20161014_130509.jpg
14 ekim posta gazetesinin yazısı
greg-lemond.jpg
Daha iyi bir tırmanışçı olmanın üç anahtarı (1) Zihinsel hazırlık (2) Daha hafif bir vücut ve (3) Akıllı taktikler. Pro: Greg LeMond (3 kez Tour de France şampiyonu, 2 kez dünya yol şampiyonu,...
pic3-normal-ride-data-zoom-section.jpg
Strava'cıların korkulu rüyası dijital epoyu konuşuyoruz bugün :D Sportmenliğe aykırı davranan bu KOM avcılarının bunu neden yaptığını, nasıl yaptığını, ve bunu nereden anlayabileceğimizi...