Hadi bana bisiklet alalım

Tepki
20
Merhaba arkadaşlar aranıza hoşgeldim foruma ilk mesajıım çok heyecanlıyım :)

Bisiklet alıcam ama nakit param yok bu nedenle kredi kartıyla alıcam taksitle.İlk başlarda salcano alu düşünüyordum ama biraz daha profesyonele yakın bir bisikletle başlamaya karar verdim.Dağ bayır tepe tepe kullanmayı düşünüyorum bisikleti haftasonları uzun gezilere çıkmayı planlıyorum.Bu spora yeni başlayacağım için yavaş yavaş açılcam tabii.Bisiklete aylık 100 lira bütçe ayırıcam 10 taksit olabilir 1000 lira gibi bi rakam yapıyor bu fiyata birkaç bisiklet baktım sizin tavsiyelerinizi bekliyorum.

1-Amoeba Hussar Bisiklet 2008 10 Ay 73,16 YTL 731,62 YTL

(link)

2-Amoeba Scud Bisiklet 2008 10 Ay 105,05 YTL 1.050,54 YTL

(link)

3-Sedona 711 V Bisiklet 2009 10 Ay 68,42 YTL 684,17 YTL

(link)

4-Sedona 741 Bisiklet 2009 10 Ay 80,56 YTL 805,56 YTL

(link)

5-Scott 2008 Aspect 60 10 Ay 68,00 YTL 679,97 YTL

(link)

6-Scott 2009 Aspect 50 10 Ay 99,32 YTL 993,16 YTL

(link)

7-Salcano NG 303 SD 10 Ay 94,46 YTL 944,60 YTL

(link)

Aslında ekleyebileceğim giant ve trek modelleride var ama siz nedemek iistediğimi anladınız :) liste dışından önerileriniz varsa onlarıda inceleyebiliriz.Bu listeden görünüş olarak bana en güzel gelenler 1 , 6 ve 7
Bu arada boyum 178cm ve 82 kiloyum hangiboy kadro kullanmam gerekir.Yardımlarınıza şimdiden teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: trial_kutas
Scudo

Burak AŞIK

Forum Bağımlısı
Tepki
392
Bisiklet
Salcano
Kadro olarak 18" kullanman senin için iyi olur eğer genellikle asfalt zeminde kullanacaksan. Seninde dediğin gibi 6 ve 7 numaralı seçenekler gayet güzel. Donanım istiyorum dersen kesinlikle Salcano 303 SD. O fiyata hidrolik disk başka yerde bulamazsın...Modifiyeye de gayet açık bir bisiklet...

• Beğen
Tepkiler: Çağrı Erdoğan

ufuk_

Daimi Üye
Tepki
95
Bende bir 303 SD kullanıcısı olarak :D öneririm.Gerçekten güzel ve fiyatına göre donanımı yüksek bir bisiklet.

• Beğen

Nevzat KÖSEOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
593
donanım ve fiyat bakımından benim önerim
Amoeba Scud Bisiklet 2008 bence çok iyi toplanmış bir bisiklet genelde alivyo kullanılmış maşada orta sınıf bi maşa

• Beğen

Ozzgurr

Forum Bağımlısı
Tepki
1.667
[Aslında ekleyebileceğim giant ve trek modelleride var ama siz nedemek iistediğimi anladınız :)

Bir tek benmiyim demek istediginizi anlamayan? :rolleyes:

• Beğen

lukunku86

Aktif Üye
Tepki
47
Ben de salcano 303SV ye sıcak bakıyorum bu aralar :)
verdiğin fiyat aralıklarına göre, araştırmalarıma da dayanarak söylüyorum; salgano 303SD hem donanım hem de fiyat olarak daha mantıklı gözüküyor
seçimin her ne olursa olsun senin için en iyisi olacaktır, şimdiden hayırlı olsun

• Beğen
Tepki
20
@Ozzgurr

Evet önceki cümle kendini tam olarak ifade edememiş. Anlatmak istediğim; giant ve trek markalarında bu fiyat aralığındaki ve benzer özelliklerdeki modelerindende tavsiyede bulunabileceğinizdi.

Şu anda 303sd açık ara önde gidiyor.Kadosuda benim 97 tomisus pro'ma çok benziyor belkide ondan kanım kaynadı.

Bisikleti aldıktan sonra başka ne gibi harcamalar yapmak lazım ve Bunlar nekadar tutar. .Suluk,sele altı çantası,pompa,yedek iç lastik vb.

• Beğen
Tepkiler: Ozzgurr

KuNDuZ

Aktif Üye
Tepki
55
KADRO : DOUBLE BUTTED ALUMİNYUM
BOĞAZ : RITCHEY MTN COMP 31.8
GİDON : RITCHEY MTN FLAT
SELE BORUSU : RITCHEY 31.6
FURŞ TAKIMI : RITCHEY LOGIC ZERO PRESS FIT
ÖN VİTES DEĞİŞTİRİCİ : SHIMANO ACERA AFDM360M6
ARKA VİTES DEĞİŞTİRİCİ : SHIMANO ACERA ARDM360SGSL
AYNAKOL : SHIMANO FC-M361
FREN TAKIMI : SHIMANO HİDROLİK DİSK BR-M486
RUBLE : SHIMANO CS-HG30
VİTES/FREN KOLU : SHIMANO BL-M486
ÖN HAZNE : SHIMANO HB-MR65
ARKA HAZNE : SHIMANO FH-RM65
ZİNCİR : KMC CNHG-50
ELCİK : RITCHEY
LASTİK : MAXXIS TOMAHAWK
JANT : SLACANO X-PROD (WEINMANN)
JANT TELİ : INNOX PASLANMAZ
MAŞA : SUNTOUR SF9XCM-HLO
PEDAL : WELLGO LU-C27G
SELE : RITCHEY COMP VECTOR
KADRO BOYU ÖLÇÜLERİ : 14",16",18"
BİSİKLET AĞIRLIĞI (KG) : 13.8

Tabiki de NG 303 SD :D

• Beğen

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
Bisiklete tekrar sıfırdan başlayacak olsam kesinlikle Ameoba SCUD

Parasını hakeden bisikletlerden birisi başkaları da var tabiki..

• Beğen
Tepki
20
Yalnız ne kadar kötü bi dönemde merak sarmışım bisiklete.Euro olmuş 2.24 tl geçen senenin modellerini neredeyse 1,3 kat pahalıya almış olucam forumda dolaşırken eski fiyatları görüyorum canım sıkılıyor.Ne yapayım katlanıcaz artık.

Scud'ın donanımları ile 303 sd yi karşılaştırdığımızda hangisi daha iyi.Fren sistemi 303 de öne çıkıyor sanırım ama shimano alivio ile aralarında bu kadar fark var mı.Gerçekten bu fiyata hidrolik disk almak isteyecekmiyim.Birde kilo olayı var sanırım scud 1.3 kg daha hafif bir bisiklet

Tepki
20
Söylemeyi unuttuğum birşey var çeşmede yaşıyorum amoeba alsam burda servis sorunu yaşamazmıyım?

gogogo

Aktif Üye
Tepki
54
valla şöööle bi yüzeysel inceledim ve ben olsam scud'ı tercih ederim dedim kendi kendime. bence hidrolik diskmiş falan filan takılma pek hidrolik disk fren sistemi şu aşamada senin için çok kritik bir ihtiyaç falan değil ayrıca scud'ın kadrosu gerçekten hafif galiba 1500kg civarında ve bu büyük bir avantaj aldıktan 1 sene sonra ortaya çıkan ihtiyaçlar doğrultusunda çeşitli değişikliklerle ve kaliteli parçalarla yükselte bilirsin ve hafif bir kadro herzaman avantaj sağlar sana.

• Beğen
Tepki
20
Evet sanırım sadece 303 ve scud arasında kaldık çünkü diğerlerini hiç tavsiye eden yok.Yeni başlayacağım için öyle çok fazla hakkını vererek kullanamam zaten belli bir süre.Herkesinde dediği gibi seneye donanımı yükseltmek isteycem sanırım işin tadını aldıktan sonra :) o zamanda elimde yine herkesin övdüğü scud kadro olsa çok daha iyi olur herhalde.

Evet sanırım kararımı verdim amoeba scud alıcam ancak sormak istediğim bir şey daha var aksesuar olarak neler almalıyım kasktır pompadır suluktur vs.. fikirlerinizi bekliyorum yada bunlarla ilgili önceden yazılmış bir link varsa onuda verebilirsiniz.

Burak AŞIK

Forum Bağımlısı
Tepki
392
Bisiklet
Salcano
İlk önce kask ve eldivenle başla, gerisi gelir ama bu ikisi gerçekten çok önemli...

Ayrıca şunuda söylemak istiyorum, arkadaşlar kendilerine göre haklı ama sen sonradan bisiklet için ne kadar para harcayabileceğine karar ver kafanda istediğin bir donanım listesi az çok oluşmuştur. Ne üstündeki parçalar iyi diye salcano al , ne de sadece kadrosu iyi diye amoeba al...Eğer sonradan çok fazla para harcayamam dersen benim tercihim yinede salcano olurdu ama dersenki ben bu işi seviyorum elimdeki parayı bisiklete yatırabilirim o zaman amoeba al...
Nacizane fikrim:)

• Beğen
Tepki
20
Teşekkür ederim arkadaşlar sağolun şuanda amoeba alacak gibi duruyorum ama son kararımı ankarada erdoğanlarbisiklet'te vericem.303 ile scud'u şöyle karşıma alıcam bakıcam hangisi daha çok kendisini almamı isterse onu alıcam :)

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
@Çağrı Erdoğan

Şunu söyleyeyim size Hydroform boruları olan Ameoba ile Salcano kıyaslanmaz :)

Kadro olarak bakıyorsanız olaya Ameoba Scud alırsınız.
Yok donanım derseniz bilmiyom bakmadım ama salcano alırsınız.

Firma kötülediğim yok sadece teknolojik olarak üretilmiş 1500 gr seviyesinde bir kadro ile Salcano kıyaslanmamalı!

• Beğen
Tepki
20
Arkadaşlar dün gittim amoeba scud aldım.Forumdan ne kadar okusan oku mağazaya girince bir heyecan basıyo insanı.Birsürü bisiklet birsürü yedek parça aksesuar vs kafam karıştı ne yapacağımı bilemedim şaşkın şaşkın etrafıma bakarken şunları aldım çıktım.

scud+gıro kask+sedona gel eldiven+pompa+içlastik+yama=1200tl peşin fiyatına 10 taksit.bütçeyi %20 aştım daha aklımda kalan çok şey var ama onlarıda daha sonra alırım artık.Bisiklet çeşme'ye kargolanıcak ücretsiz salı gibi elime geçicek gelince fotolarını koyarım.Hepinize tekrar teşekkür ederim.Şimdi birde çeşme civarında beraber pedallayacak arkadaşlar bulmak lazım :)