''haarp projesi''

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Kudret Kurtcebe tarafından paylaşıldı.

 1. Kudret Kurtcebe

  Kudret Kurtcebe Onursal Üye

  Yaş:
  60
  Kayıt:
  10 Ocak 2009
  Mesajlar:
  33.121
  Beğeniler:
  43.633
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  haarp projesi,,,,

  http://www.google.com.tr/search?q=h...7GGHP_tr&redir_esc=&ei=A0dvT_O1E87u8QPdjJm_DQ


  bu doğru ise sonumuz hayrola bu teknoloji dünyanın fay hatlarına hakimiyet anlamına gelir ve insan beynine hakimiyetten tutunda iklimleri değiştirebilirsiniz, alaskadaki bu üs dünyanın kaderi ilemi oynuyor,,,

  tektonik müthiş bi patlama yaratarak milyonlarca insan yok edilebilir ve radyasyon yayılmaz dalgaların hareketini kontrol edebilirsiniz,,,,bu dünyanın, doğanın güçlerine hakimiyet anlamına gelirki artık düzenli orduyada ihtiyaç kalmamış olabilir,,
   
  tunahan beyhan bunu beğendi.
 2. tunahan beyhan

  tunahan beyhan Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  28 Kasım 2011
  Mesajlar:
  932
  Beğeniler:
  162
  Şehir:
  bursa
  Bisiklet:
  Carraro
  Seviye:
  Bu gerçekten çok korkunç bir proje zamanında bende araştırma yapmıştım.Bazıları Türkiyedeki olan depremleri buna bağlıyorlar fakat değil Türkiye Asya ve Avrupa kıtaları arasında kalan bir ülke bu iki levha bizi sıkıştırıyor zamanında Türkiye nin oluşumuda bu iki kıtanın sıkışmasıyla meydana geldi ve süreç devam ediyor devam ederkende faylar oynuyor...
   
  Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
 3. BF Okuru_

  BF Okuru_ Bisikletkolik

  Kayıt:
  3 Eylül 2010
  Mesajlar:
  1.077
  Beğeniler:
  349
  Seviye:
  jeodezik ağlarla zaten tüm kıtasal drift izlenmekte, kıtasal drifti insan eliyle yönlendirilemez, bilimsel yapılan her projede zaten insanoğlu geçmişten beri hep spekülsayon yaptı bugunde yapıyor bundan sonrada yapacak malesef.
   
  Kudret Kurtcebe ve tunahan beyhan bunu beğendi.
 4. tunahan beyhan

  tunahan beyhan Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  28 Kasım 2011
  Mesajlar:
  932
  Beğeniler:
  162
  Şehir:
  bursa
  Bisiklet:
  Carraro
  Seviye:
  Drift yerine kayma yazsanız Türkçemizi yabancı dillerin boyundurluğundan kurtarsak fena olmaz bilginiz için sağolun.
   
  baki celik ve Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
 5. BF Okuru_

  BF Okuru_ Bisikletkolik

  Kayıt:
  3 Eylül 2010
  Mesajlar:
  1.077
  Beğeniler:
  349
  Seviye:
  ama mühendislikte bir çok terimin türkçe karşılığı yok.Büğüne kadar wikipedia olsun diğer siteler olsun türkçe işime yarar bir bilgi bulamıyorum o yüzden ingilizce terimler arada kullanıyorum ama bundan sonra daha dikkatli olurum :)
   
  tunahan beyhan ve Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
 6. Hamza Hakkı

  Hamza Hakkı Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  21 Haziran 2011
  Mesajlar:
  570
  Beğeniler:
  310
  Şehir:
  Konya
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  Haarp projesinin meydana gelen Van depremleri ile de bağlantısı çıkmıştı. Aşağıdaki video bu konu hakkında bir araştırmadan. Doğruluk değerini bilmiyorum.

  http://www.youtube.com/watch?v=lPIgROSM4gg
   
  Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
 7. thomisus lx

  thomisus lx Onursal Üye

  Kayıt:
  25 Haziran 2007
  Mesajlar:
  3.004
  Beğeniler:
  2.157
  Seviye:
  bi de bizdeki projelere bakalım, mesela ikinci bir boğaz, ankaraya türkiyenin en büyük hayvanat bahçesi gibi...
   
  Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
 8. #8
  Kudret Kurtcebe

  Kudret Kurtcebe Onursal Üye

  Yaş:
  60
  Kayıt:
  10 Ocak 2009
  Mesajlar:
  33.121
  Beğeniler:
  43.633
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  [​IMG]

  [​IMG]

  böyle bi üs alaskada mevcut bence mercek altına alınmasında yarar var,,,aşağıda enteresan görüşler var,,


  Gölcük 17 Ağustos 1999 saat 03;02. Saat gecenin üçüydü ve insanlar can havliyle kendilerini evlerinden dışarı atmaya çalışırken sanki bir kıyameti yaşıyor gibiydiler .Ve sanki insanların çoğu belki de ölümün kendilerine ne kadar yakın olabileceğini ilk defa bu denli yakından gördüler.
  Donanma Komutanlığı'nın görkemli devir-teslim törenini müteakip deprem hiç beklenmedik bir zamanda, ansızın çıkagelmişti. İki fırkateynin gece boyunca aydınlattığı ordu evi yerle bir oldu. Milyarlarca liralık havai fişeklerin aydınlattığı Gölcük semaları bir kaç saat sonra bilim adamlarının 'deprem aşaması' dedikleri ancak hala ne olduğunu tam olarak anlaşılamayan bir 'şeyle' aydınlandı. Bir kaç saat sonra, o unutulmaz uğultunun ardından bütün Türkiye derin uykusundan uyandı. Binalar birbiri ardına devrilirken ölüm binlerce insanı aynı anda yakalıyordu.
  Devlet hazırlıksız yakalanmıştı. Binlerce insan teknik yetersizlikten ötürü enkazların altında günlerce bir kurtarıcı bekleyerek öldüler. Kısa süre sonra kamuoyu hummalı bir tartışmanın içinde buldu kendini. Binalar depreme dayanıklı yapılmayışı, fay hattının üzerinde yerleşim alınlarının kurulması gibi argümanlar sıkça duyulan şeylerdir. Televizyon kanalları tartışma programlarını depreme ayırıyorlardı. Bu sırada deprem anını yaşayan insanlar depremle ilgili ilginç şeyler söylemeye başlıyor, kamuoyu tam olarak anlam vermese de iddiaları can kulağıyla dinliyordu. Enkazdan kurtarılan bir bayan Ali Kırca'nın yönettiği Siyaset Meydanı'nda aynen şöyle dedi''O gece ne olduğunu bilmiyorum ama bildiğim bir şey vardı ki bu depremden farklı bir şeydi''
  İddialara yenileri ekleniyordu. Depremden hemen önce Gölcük'ten Avcılara kadar geniş bir alanda görülen ateş topunun 'deprem ışıması' olduğunu söyleseler de neden diğer depremler de bu kadar açık benzeri bir ışıma yaşanmadığı sorusunun cevabı net olarak verilemiyordu. Öyle olsa bile bu da sadece bir tezdi ve geçerliliği de en fazla diğer tezler kadardı.
  Kısa süre sonra fısıltılar dilden dile dolaşmaya başladı. Türk basınının saygın isimleri Gölcük depreminin 'suni' bir deprem olabileceğine ilişkin görüşleri aktarmaktan çekinmediler.
  Gölcük depremi suni bir deprem olabilir miydi? Bu konuda hemen deprem sonrasında bir takım teoriler ortaya atılmaya başlandı. Kimine göre Ruslar bomba patlatmıştı ve bu da depreme neden olmuştur. Kimi Yugoslavya 'ya atılan bombaların yer kabuğunun dengesini bozduğu için depremin olduğunu söylüyordu. Hatta bazılarına göre bu işi PKK bile yapmış olabilirdi. Nitekim CNN, Başbakan Bülent Ecevit ile yaptığı bir röportaj sırasında böyle bir soruyu sormakta herhangi bir beis görmedi. Kimide bunun başka bir terörist örgütün işi olduğunu veya uzay araştırmalarının bir parçası olduğunu söylüyordu. Ancak bu teoriler arasında en akla yatkın olanı ''Future Times'da yayınlanan araştırma dizisinde yer alan hikayeydi.

  Bu senaryoya göre, San Andereas fay hattında meydana gelebilecek büyük bir depremin Amerikan ekonomisine çok büyük zarar vereceğini bilen ABD,ter kabuğundaki değişimleri izleyerek, daha deprem oluşmadan tektonik katmanlar arasında artan basıncı değişik noktalardan patlatıp boşaltarak, büyük depremi küçük depremler haline dönüştürmenin yolunu bulmuştu. Yıllarca önce Sırp asıllı Amerikalı bilim adamı Nikola Tesla tarafından geliştirilen bu''düşük frekanslı elektromagnetik ışınımla yüksek enerji nakli '' tekniğini hem Ruslar hem de Amerikalılar uzun zamandır bir silah olarak kullanmanın yolunu arıyorlardı. Bu yöntemle çok uzaktan, hatta uzaydan geniş alanlarda tahribat yapabileceklerdi.
  Ancak Pentagon yıllardır çok güçlü bir silah geliştirmek amacıyla üzerinde çalıştığı bu projeyi, bir yandan da barışçı ''deprem indirgeme''sistemine uygulamak suretiyle tepkileri azaltmayı ve fonlama devamlılığını sağlamayı amaçlıyordu. Bu nedenle proje önce Avusturalya'nın çıplak ve seyrek nüfuslu bölgelerinde denendi ve geliştirildi. Daha sonra bunun deprem bölgelerinde denenmesine geldi sıra. Değişik zamanlarda Kafkaslar'da ,Okyanus tabanında ve
  Güney Amerika'da Ant larda tektonik uyarılar verilmek suretiyle endüktif deprem 'yaratma' konusunda büyük adımlar atıldı. İşte bu araştırmalarda Amerika'da HAARP tarafından yürütülüyordu.
   
 9. #9
  Kudret Kurtcebe

  Kudret Kurtcebe Onursal Üye

  Yaş:
  60
  Kayıt:
  10 Ocak 2009
  Mesajlar:
  33.121
  Beğeniler:
  43.633
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  kısaca bu proje,,,,haarp nedir,,

  Yüksek Frekanslı Etkin Güneşsel Araştırma Programı ( High Frequency Active Auroral Research Program) ya da kısaca HAARP,

  Yüksek Frekanslı Etkin Güneşsel Araştırma Programı

  NICOLA TESLA adlı bilim adamının araştırmalarının, başlangıç noktasını oluşturduğu teknolojidir. basitçe tesla, atmosfere bir manyetik dalga göndermiş ve bunun çok daha güçlü bir enerji olarak döndüğünü görmüştür. fakat tesla bunu insanlığın iyiliği için kullanmak istemiştir, 40km den 100 ampulu kablosuz yakması ve elektriğe meydan okuması, büyük şirketleri tedirgin etmiş ve tesla beş parasız ölmüştür. haarp şu an rusya ve amerika elinde büyük bir güçtür, en önemli becerileri arasında;
  - hava koşullarını yönetmek
  - deprem oluşturmak
  - insan beynini etkilemek
  - dünyanın diğer ucundaki cihazları etkisiz hale getirmek, vardır.
   
  BF Okuru_ bunu beğendi.
 10. BF Okuru_

  BF Okuru_ Bisikletkolik

  Kayıt:
  3 Eylül 2010
  Mesajlar:
  1.077
  Beğeniler:
  349
  Seviye:
  yapılan her şey öncelikle askeri olarak başlar sonra sivile indirgenir, örneğin uzaktan algılama, radar uyduları, lidar vs öncelikli olarak askeri amaçlı geliştirilip sonra sivile indirgenmiştir bu dünya düzenin bir parçasıdır.Bizim üniversitelerimiz ve harita genel komutanlığı jeodezik ağlar kıtasal kaymalar vs. işlerde gayet güzel çalışıyorlar, bence dışarıya bakarak içeriyi küçümsememeliyiz, bizlerde gayet projeler üstünde çalışıyoruz fakat önemli olan yapmak değil pazarlamak günümüzde.Bir insanı beyin dalgalarıyla kontrol etmenin yolu soğuk savaş döneminde bulunmuştu kgb ve cia tarafından piskologlarında olduğu bir ekiple bilimsel olarakda test edilmişti sanırım o proje kapandı ama ismini hatırlamıyorum projenin şuan.
   
  Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
 11. nuhcan

  nuhcan Onursal Üye

  Kayıt:
  2 Nisan 2007
  Mesajlar:
  2.190
  Beğeniler:
  820
  Şehir:
  istanbul / kadıköy
  Adı:
  nuh can
  Seviye:
  Kıyametin de bir sebebi olacak sanırım...