Güzel İnsan Bora Tirki...

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında saitbugay tarafından paylaşıldı.

 1. saitbugay

  saitbugay Aktif Üye

  Kayıt:
  25 Ekim 2006
  Mesajlar:
  154
  Beğeniler:
  41
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  Bugün harika bir gündü benim için. Uzun zamandır balkonda öylece yatan bisikletime bakıp hayıflanıyordum. Her hafta ertelediğim geziler ve uzun bir kış tembelliği sonrası bugün ilk kez bisiklete bindim. En büyük rakibim Selçuk ile yeşilköye kadar pedal yapıp, sahile indik. Güneş , deniz, temiz hava, yürüyüş yapan insanlar, bisikletlere binen çocuklar, güneşin sıcaklığında mayışmış hayvanlar herşey ama herşey harikaydı.

  Bu güzel geziden sonra Bike and Outdoor ‘ a gittik. Kaptanın ( Bora Tirki ) Makarna günü vardı. Sevgili Bora o kadar işin arasında üşenmeyip ve hiçbir karşılıkta beklemeden bu tarz organizasyonları sürekli yapar. Gene bizler için sıcak bir ortam yaratmıştı. Birde konuk vardı. Muammer Yıldız. 2006 Türkiye Dağ Bisikleti şampiyonu arkadaşımız. Kendisi ve sportif başarılarıyla ilgili slide show ve soru cevap söyleşisi gerçekleşti. Benimde merak ettiğim bir kaç soru vardı. Her ne kadar arkadaş olsakta söyleşi ortamında , o an konsantre olup dinlemek ve soru sormak gerçekten çok daha doyurucu ve öğretici oluyor. Oda içtenlikle sorulara cevap verdi. Bir yandan günlük yaşantısında çalışarak hayatını kazanırken, diğer yandan da büyük özveri ile antreman yapıp, ciddiyet ve disiplinle yarışmalara hazırlanıyor. Ailesi ve arkadaşlarıda ona çok destek oluyor. Bizde onun daha başarılı olup daha da iyi imkanlara sahip olmasını gönülden diliyoruz.

  Sevgili Bora;

  Bugün sen o karmaşa içerisinde bir yandan müşteriler, diğer yandan organizasyon hazırlığı ve bizlerle uğraşırken bir an için durup düşünme fırsatım oldu. Neden bunları yapıyor bu adam ne zoru var dedim ? Bugün cumartesi ve yarında çok erken saatte başlayacak olan bir yarış var. Tüm gün , hemde harika bir hava varken ofis içerisinde çalıştın, En azından evine erken gidip dinlenmek isteyebilirdin. Ya da işleri hızlıca toparlayıp bisiklete binebilirdin. Veya zaten iş stresi yaşarken birde organizasyon stresi yaşamamak isteyebilirdin.

  İşte seni zaten farklı kılanda bu özelliklerin. Bu yüzden sen herkesin kaptanısın. Fedakar olmak bence çok büyük bir erdemdir. Hayatımda gördüğüm en fedakar ve yardımsever insanlardan biridir Kaptan.

  Bugün bir çok insanın o ortamda olmasını isterdim. Eldeki imkanlarla hazırlanmış bir prezentasyon ve sanki bir televizyon kanalı ciddiyetinde oluşturulmış söyleşi ortamı, Akışı, sırası , sorusu, sunucusu hazır kısacası emek verilmiş, sıcacık, samimi, içten ve Biz sululuk yaparken bile bizi gülen yüzü ile susturacak kadar kendini ortama kaptırmış, etrafa bakarken gözleri parıl parıl parlayan bir adam.

  Gerçekten bu gece o adama imrendim. Gurur duydum. Daha fazla imkanı olsa neler yapabileceğini düşündüm.Elimden geldiği kadar orda olup ona destek olabilmek beni çok mutlu etti.

  Umuyorum, ilk fırsatta bu güzel adam için bir organizasyonda yer alır ve aynı burada yazdığım şeyleri orda canlı olarak yüzüne de söyleyebilirim.

  Seni Seviyoruz Kaptan. Hep bizimle Ol…
   
 2. Hakan Yazman

  Hakan Yazman Onursal Üye

  Kayıt:
  31 Ekim 2004
  Mesajlar:
  4.046
  Beğeniler:
  5.754
  Şehir:
  Alanya/İstanbul
  Seviye:
  Sait ben de aynı duyguları paylaşıyorum, gelemeyenler çok şeyler kaçırdılar, çok güzel bir akşamdı ve yarış öncesi uykusuz kalmaya kesinlikle değdi, herşey için Scoot Türkiye takımı ve Bike&outdoor ailesine tekrar teşekkürler...
   
  ozantuna ve Bora TİRKİ bunu beğendi.
 3. HaliliOzturk

  HaliliOzturk Yeni Üye

  Kayıt:
  3 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  0
  Beğeniler:
  9.883
  Sait duygularımıza tercüman olmuşsun gerçekten.

  Dünkü toplantının ne kadar güzel olduğunun üzerinde çok fazla durmaya gerek yok. Türkiye'de dağ bisikleti dendiğinde akla gelen ilk 3 ismin belki de 2'si oradaydı. Dediğin gibi, normal hayatta da yakından tanıdığım insanlar olmalarına rağmen bir söyleşi ortamı yine de çok başka oluyor.

  Son olarak, Bora Abi'ye; Senin kadar bu işe sıkı sarılan ve attığı her adımı bu kadar menfaat kaygısından uzak, özveri ile atan bir kaç kişi daha olsa bisiklet camiasında, bugün sponsor bulmak daha kolay, yarışları TV'den izlemek daha inanılır, bisiklet sürmek de daha yaygın olurdu eminim...
   
  ozantuna ve Bora TİRKİ bunu beğendi.
 4. Sahinoz

  Sahinoz Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  27 Ekim 2007
  Mesajlar:
  583
  Beğeniler:
  173
  Şehir:
  İstanbul
  Adı:
  Ahmet Sahinoz
  Seviye:
  Toplantıya gelemesem de akşam toplantı esnasında telefon ettim ve rotor için 12 cıvata istedim, üşenmedi ayarlarım deyip bu sabah getirdi saolsun. Gerçi yıldız başlıymış alyen olmadığı için yarışa girerken takamadım ama olsun bunun Bora abi ile alakası yok :)
   
  ozantuna ve Bora TİRKİ bunu beğendi.
 5. İLKER TAŞ

  İLKER TAŞ SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......

  Yaş:
  38
  Kayıt:
  10 Aralık 2005
  Mesajlar:
  1.962
  Beğeniler:
  864
  Şehir:
  istanbul
  Adı:
  İLKER
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  bora tirki bir anlamda hepimizin kaptanı aynı zamanda cok calışkan bir insan
  bir organizazyon varsa ve başında bora abi varsa başarıyla tamamlanmıştır ve o güzel insan ben ce hic bir eleştiriyi haketmiyor ve kimseninde eleştirmeye hakkı yok tanıdığım en dürüst ve doğru insaqnlardan birisi
  dağ bisikleti ve dağ bisikletciisinin dostu
   
  ozantuna ve Bora TİRKİ bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

sporcu içeceği.jpg
Bir çoğumuz hafta içi kısa, hafta sonu 100+ km yol yapıyoruz. Bisiklet ile ilgili her şeye dikkat ediyoruz ama kendimiz hariç. İşte uzun yol alıp laktak seviyesini (hamlama) yüksek tutmak ve...
upload_2016-10-26_10-10-26.png
Emre Üçüncüoğlu geçen yılın Aralık ayında 2016 hedefleri başlığıyla bir konu açmıştı. 2016 hedefleri Kışa doğru yaklaştığımız bu günlerde, 2017 hedeflerimizi şimdiden belirleyip, buna göre plan...
upload_2017-1-21_18-11-38.png
Geçen yıl Temmuz'da enerji kaynaklarımızı ve bunları nasıl geliştireceğimizi açıklayan bir konu açmıştım: Güç bölgeleri "anlayacağımız dilde" ne anlama geliyor? Aerobik dayanıklılık Laktat eşiği...