Güvenilmez alışveris sitesi:Sanalreyonum

Aydın Yıldırım

Forum Demirbaşı
Tepki
417
Bisiklet
Giant
Yaşadığım olayı başaka arkadaşlarımız da yaşamasın diye paylaşıyorum ve uyarıyorum.Tüketici olarak dikatli olalım.Bir fotoğraf makinası siparişi verdim ve ücretini yatırdım. 20 gün sonra yani dün ürün stoklarımızda yok deyip ücret iadesi yaptılar.Bazı arkadaşlar " e ne var bunda parayı iade etmişler ya..".diyebilir.Neden 20 gün sonra diye sormalıyız.Ve bü süre zarfında muhattap olacağınız , size doğru bilgi veren kimse yok.İşin garip tarafı sadece mesajla iletişim kurabildim. Ve de final...AYNI ÜRÜN HALA SİTEDE VAR GÖRÜNÜYOR;YENİ KURBANLAR BEKLİYOR. Nerdesin ey vatandaşı koruyan hukuk devleti diye soruyor insan.
Herkese sağlıklı gnler...

Scudo

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
aynı olayı başka alışveriş siteler için de anlatıyorlar.
kendilerine iyi bi kazanç kapısı bulmuşlar, paradan para kazanıp sonra sahibine iade ediyorlarmış..

• Beğen
Tepkiler: Aydın Yıldırım

bahadır76

Daimi Üye
Tepki
173
Bisiklet
Diğer
benzer bir olayı bir internet sitesinden bisiklet alan arkadaşım yaşamıştı. parası gayet uygun olan bir ürün stoklarda var gözüküyor ama telefon ediyorsunuz adamlar farkına varıyorlar ve stoklarımızda kalmamış diyorlar. stoklarınızda madem yok o ürün neden sitede? bambaşka bir mantığı var bu işin.
yukarıdaki olay da kötüymüş hani. böyle garip isimli internet sitelerinden alışveriş yapmamak gerekiyor.

• Beğen

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Gıda dışında alışverişlerimin çoğunu internetten yapıyorum. Bir kaç alışverişimde bu tür bir sorunla bende karşılaştım can sıkıcı bir durum. Uzun zamandır alışkanlık edindim firmalara telefon ya da mail ile ulaşıp stok bilgilerini sorup öyle alışverişi gerçekleştiriyorum. Sanırım stok durumlarını güncellemek bir çok firmanın sorunu bu yüzden işi başında sıkı tutmak gerekiyor.

• Beğen

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Aynı sitede aynı problemi bende yaşamıştım. Verdiğim klima siparişi bir türlü kargolanmayınca mesajla iletişime geçmiştim ve aynen sizin aldığınız cevabı almıştım. Ürün stoğumuzda yok, tedarik edemiyoruz, ücretinizi iade edeceğiz demişlerdi. İade etmeleri de birkaç gün sürmüştü. Bu süre zarfında benim sinir katsayım bayağı bir yükselmişti. Öyle böyle ödemeyi geri alınca ben herhangi birşeyden şüphelenmemiştim tabi, bula bula beni buldu dedim geçtim ama şimdi benzer bir problemi yaşayan biri ile karşılaşınca ben de bu siteye karşı dikkatli olmanızı öneririm.

Serkan Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
309
Bisiklet
Salcano
bende vatandan gecen sene access point aldım internet stogu var gorunuyordu ancak bana stoklarda bulunamamıstır tedarik surecine gidilmiştir diye bir mail gelince. çağrı merkezini birbirine katıp (çm sektöründe çalıştıgım için püf noktalarınıda biliyorum sanırım:)) ürünü 3 gün içinde elime ulaştırdılar.

• Beğen

murat songür

Aktif Üye
Tepki
41
bende sanal reyonumdan lg hd çıkışlı monitör almıştım,gelince kutusunu açtığımda analog çıkışlı ucuz olan modeli gönderdiklerini farkettim,telefon açtım geri gönder dediler,ürünü gönderdikten sonra beni arayıp monitörde çizik var,çizmişsiniz, servise gönderdik kararı onlar verecek dediler,tabi ben bu işten hiçbirşey anlamamıştım hatayı yapan onlar,ceremesini çeken biz,(monitöre sadece bakıp tekrar kutusuna koydum,çizilmiş olması imkansız),hemde hata onların yanlış ürün göndermişler ,bayağı bir uğraştan sonra 1 ayı geçkin sürede zor bela paramı geri almıştım ,sanal reyonum mu birdaha asla...

• Beğen

Aydın Yıldırım

Forum Demirbaşı
Tepki
417
Bisiklet
Giant
O zaman ne yapıyoruz.Bizlerle ali-cengiz oyunu oynayanları deşifre ediyoruz. Milyonlarca lira verip yaptıkları reklamları boşa gitsin diye. İnsanların güvenini kazanmak zor, kaybetmek ise çok kolaydır. Bunu unutmasınlar. Dayanışmamız bunun için çok önemli. Canınızı sıkan bu tür şeyleri yaşamamanız dileği ile...

• Beğen
Tepkiler: murat songür

Mehmet Emin

Aktif Üye
Tepki
149
Şikayet var sitesine de bence sorununuzu yazın. Daha etkili olur.

samet_özdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.130
bende siparişimi verdim 1 adet fotoğraf makinesi olarak sanalreyonum com adlı bi siteden ama 2 fotoğraf makinesi olarak sipariş onaylandı makinenin fiyatı zaten 900 tl ydi 2 tane oluncada baya bi masraflı olacaktı aradım kimse telefona bakmıyor mesaj falan attım düzeltmediler bir kaç dakika sonra geri döndüler stoklarımızda yok die ve para iadesi hemen yapıldı :)