Gururumuz Semra Yetiş

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında BF Okuru tarafından paylaşıldı.

 1. BF Okuru

  BF Okuru Yeni Üye

  Kayıt:
  2 Şubat 2005
  Mesajlar:
  2
  Beğeniler:
  897
  Bugünkü Posta Gazetesi'ne bakarken aşağıdaki haberi gördüm ve çok sevindim. Burada kimsenin paylaşmadığını görünce hemen eklemek istedim. Bu harika bir haber. Semra, Türkiye bisiklet tarihinde bir ilki başardı. Hak kazanması bile büyük başarı. Gurur duyuyoruz.
   
 2. Aybars Öge Sürücü

  Aybars Öge Sürücü Onursal Üye

  Kayıt:
  15 Eylül 2004
  Mesajlar:
  1.552
  Beğeniler:
  1.520
  Şehir:
  Izmir / Istanbul
  Seviye:
  Arkadaşlar Semra'nın ne kadar iyi arkadaşım olduğunu çevrem bilir. Ancak yapılan bir yanlışı da asla alkışlamayacağımı da Semra bilir.

  Semra'nın Dünya Şampiyonası'na gönderilmesi Türkiye Şampiyonu olan Esra Kürkçü'ye bir haksızlık değil midir? Hadi diyelim ki Esra'nın eğitimle ilgili işleri var; onun ardından gelen Senem Güler bu memleketin evladı değil midir?

  Tabii ki UCI bu konuda bir kısıtlama koymamış;

  UCI Kurallar Kitabı - Bölüm 2 Dünya Şampiyonalarına Katılım
  Madde 9.2.001 Ulusal federasyonlar Dünya Şampiyonası için yarışçılarını kendileri seçerler.

  Federasyon neden her yarışa Semra'yı gönderiyor? Diğer çocuklar bizim milli sporcumuz değil mi?

  Semra UCI sıralamasında 330. sırada; benim hobi için yarışan ev kadını arkadaşım Nikki Harris bile 145...

  Eğer derseniz ki sadece Semra UCI puanı almış bu sene yol yarışlarında; Esra ya da Senem'i gönderdiniz de puan almadan mı geldiler?

  Semra'nın Almanya'da Koga takımıyla antrenman yapmasına rağmen Türkiye Şampiyonasında 7. olabildi, 1dk. 19sn. farkla... Zamana karşıda ise 3... Ayrıca Koga takımıyla anlaştığı duyuruldu ama lisansı halâ ferdi gözüküyor.

  Sorulması gereken çok soru var ama cevaplayacak kimse yok...
   
 3. A.Bülent Yamaner

  A.Bülent Yamaner Bisikletkolik

  Kayıt:
  6 Şubat 2005
  Mesajlar:
  1.222
  Beğeniler:
  326
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  Değerli bisikletseverler, bu mesajda yer alan ithamlar şayet doğru ise bisiklet camiası çok önemli bir idari ve yönetim istismarı ile karşı karşıya demektir. Lütfen bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bu konu başlığında tüm bildiklerini paylaşsınlar ki konunun bilinmeyen veya gizlenen kısımları açığa çıkmış olsun. Ayrıca bir çağrım da bisiklet federayonuna, lütfen bir yetkili çıkıp konunun ayrıntıları hakkında kamuoyunu tatmin edecek doyurucu açıklamalar yapsın. Bu mesajda ifade edilenler yanlış sa yanlış desin.
   
  Aybars Öge Sürücü bunu beğendi.
 4. Aybars Öge Sürücü

  Aybars Öge Sürücü Onursal Üye

  Kayıt:
  15 Eylül 2004
  Mesajlar:
  1.552
  Beğeniler:
  1.520
  Şehir:
  Izmir / Istanbul
  Seviye:
  Sevgili büyüğüm,

  Maalesef keşke bunlar sadece itham olsaydı... Bunlar ilk kez olan şeyler değil.

  Olimpiyatlar için de Semra'nın adı geçtiğinde aynı şeyler oldu. Bunları Semra ile de konuştuk. Yani burada kimse benim Semra ile bir husumetim olduğunu düşünmesin.

  Bu konuyu bilenler burada yazamazlar; sonuçta çoğu kulübe ya da bir kuruma karşı sorumlu insanlar. Ortada keşke açıklanabilecek te somut bir durum olsa...

  Deseler ki "Semra şu şu yönden iyiydi, bütün yurtdışı imkânlarını ve yarış kontenjanını ona verdik" Semra benim de sevdiğim bir arkadaşım, ama onu kadar; hatta bu yılın sonuçlarına bakınca ondan da çok, diğerlerinin de hakkı yok mu?

  2 kulüp sporcusu da defalarca yurtdışı yarışlara götürülmediler; bunun sebebini ya da neden olduğunu kendilerinden duymasam da beni çok rahatsız etti. Tüm olan bitene rağmen her 2 arkadaşım da kulüplerine bir zarar gelmemesi adına seslerini çıkarmamıştır diye düşünüyorum.

  Bisiklet federasyonundan kimsenin kendileri hariç kimseyi umursadığını düşünmüyorum. "Biz yaptık; oldu" zihniyetiyle gidiyorlar...
   
  cemm ve fecredall bunu beğendi.
 5. Aykut Subaşı

  Aykut Subaşı Bisikletkolik

  Kayıt:
  10 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  1.015
  Beğeniler:
  498
  Bisiklet:
  Cube
  Seviye:
  Tebrikler.
   
 6. cemm

  cemm Aktif Üye

  Kayıt:
  6 Aralık 2007
  Mesajlar:
  138
  Beğeniler:
  117
  Şehir:
  Kocaeli-İstanbul/G.O.Paşa
  Seviye:
  Aybars Öge Sürücü kesinlikle katılıyorum ve aynı şekilde Akdeniz Oyunlarına ve Avrupa Şampiyonasına 3'er 4'er sporcu gönderilebileceğine sadece bir tane sporcu yollandı.. Türkiye Şampiyonasında ilk 3 e giren ve gitmeyi hakeden bayan sporcularımızdan hiç birisi bu yarışlara götürülmedi..
   
  Aybars Öge Sürücü bunu beğendi.
 7. özgürakbuz

  özgürakbuz Forum Bağımlısı

  Yaş:
  24
  Kayıt:
  13 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  622
  Beğeniler:
  154
  Şehir:
  samsun
  Bisiklet:
  Canyon
  Seviye:
  ne diiim diğcek bişe gelmio aklıma . tebrikler
   
 8. gurol

  gurol Onursal Üye

  Kayıt:
  15 Eylül 2004
  Mesajlar:
  1.745
  Beğeniler:
  3.125
  Şehir:
  İzmir
  Seviye:
  Benim aklıma yazacak çok şey geliyor...

  Öncelikle, Zuhal verdiğin haber için teşekkürler. Semra adına çok sevindiğimi söylemeliyim. Ama Türkiye adına sevindimmi? Bunu söylemek zor. Gazetedeki yazı olduğu gibi Bisiklet Federasyonumuzun sitesinde var:
  Peki ben niye bu kadar sevinmedim? Geriye dönüp UCI kurallarını tekrar tekrar okudum. Evet Olimpiyatlar için sınırlama var ve herkes gidemez. Elit ve U23 erkek yol bisikleti Dünya şampiyonalarına da barajı aşamadıysanız gidemezsiniz... Peki ya kadınlar Dünya şampiyonasına? Buyrun kural aynen şöyle:

  Döküman:
  UCI CYCLING REGULATIONS
  PART 9 WORLD CHAMPIONSHIPS


  Kural:
  9.2.015 Women Elite
  Each National Federation shall be entitled to enter 12 competitors of whom 6 to ride.


  Türkçe meali aynen şöyle: Her ulusal federasyon 6'sı yarışacak 12 sporcu ile temsil edilir.

  Evet, Semra uluslararası bir yarışta puan alma başarısını göstermiştir. Bravo. Büyük ihtimalle Semra gelmiş geçmiş en iyi bisikletçilerimizdendir de! Ama Dünya şampiyonasına gitmesi bu puanlarla yada Semra'nın becerisiyle olmadı. Zaten bu hakkımız vardı. Geçen sene de hakkımız vardı. Ondan önceki sene de. Bugüne kadar gidilmemiş olmasını güncel ve geçmiş yönetimlere sormak gerek. Bu olayı büyütmeye gerek yok.

  Ama yine de.. Brava(*) Semra.

  (*) İtalya'da kadınlara bravo demiyorlar, brava diyorlar.
   

İlginizi Çekebilir

upload_2016-8-24_10-56-25.png
Sistemli çalışmak, gelişmek ve yarışlarda iddialı olmak isteyenler için akıl dolu bir site var. Adı Xert Online Xert Online | Login Baron firması bu siteyi hazırlarken aynı zamanda Garmin Edge...
upload_2017-1-3_15-31-54.png
Spor sırasında nabız bandı kullanıyorsak bazen nabzımızın en üst noktaya çıktığını görürüz. Bu üst noktayı oksijen kullanarak maksimum yakıt ürettiğimiz üst sınır olarak görebiliriz. Buna teknik...
upload_2016-10-18_10-20-39.png
Soru basit aslında: Arkadaşlarınızla yaptığınız bir performans turunda veya bir yol yarışında kaç kez rekabete girdiniz ve bu rekabetin sizi ne kadar yorduğunu görme şansınız var mı? Not: Bu...