Günün videosu

Başlık
2
Tepki
62
İsim
Yunus Emre Boz
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti

x2772

Üye
Başlık
0
Tepki
75
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@yunusemreboz :acpsnr: cevap youtube kanalım diye eklediğiniz link içinde ve dışında gizli =)

• Beğen
Tepkiler: yunusemreboz

volkan ismail

Daimi Üye
Başlık
2
Tepki
889
İsim
volkan
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@bisikletgundemi

Bisiklet ile ilgili düşüncenize bir şey diyemeyeceğim ama kentsel dönüşüm konusunda %100 haklısınız.
Zeytinburnu'nda bahçeli 4 katlı eski bloklarda yaşayan babaannem var. Orada biraz biliyorum. Belediyenin kentsel dönüşüm adı altında yaptığı teklif şuydu: Buyuk bir bahçesi olan, 4 katlı binada yer alan 1 adet dairenizi ve üzerine paranızı alıp sizi çok katlı yeni bloklara yerleştireceğiz. Tabi insanlar o kadar da mal değil, kabul görmedi bu teklif. Sonra bir gün şansa denk geldi ve dönemin belediye başkanı Murat Aydın'ı televizyonda insanların bu teklifi onaylamamış olmasına şaşırdığını ifade ettiği bir ropörtajını izledim.
Enteresan gerçekten.

• Beğen
Tepkiler: bisikletgundemi

emirozturk

Aktif Üye
Başlık
33
Tepki
135
İsim
Emir
Bisiklet
Merida
1.5 YIL ARADAN SONRA İLK YOL BİSİKLETİ YARIŞIM ! (Yol Bisikleti VLog #12)

Mab1K

Aktif Üye
Başlık
0
Tepki
467
İsim
Enes Yılmaz
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

estudiante

Daimi öğrenci
Başlık
11
Tepki
614
@umutcelik
Yorumlar da çok iyi👍

@BF Okuru
Esas olarak size katılıyorum. Hatta bu kelimelerin dilimize, anlatımımıza zenginlik kattığını da düşünüyorum. Katılmadığım husus bir terimi orijinal haliyle dilimize almak. Ben de selfiye özçekim demiyorum, ama unicycle, click-bait gerçekten çok itici. Hızlıca karşılık bulamıyorsak klikbayt denilebilir. Kelimeleri orijinal dilinde yazıldığı gibi alırsanız yeni duyan kişi nasıl yazılacağını bile anlamaz. Tarzanca oluyor o şekilde. Çince, Rusça yada Arapçadan alırken niye öyle yapmıyoruz o zaman? Hafifi niye Arapça’da yazıldığı gibi kullanmıyoruz?

Bu tip kelimeler dile kaynamalı ve yazıldığı gibi okunmalı. Örneğin “üniversite” kelimesi gibi olmalı dilimize geçişi. İnternet de öyle kaynayarak gelmiş dilimize (İngilizce’de büyük i yoktur).

Dili zenginleştirmek ayrı bir şey, tarzancaya çevirmek ayrı bir şey. Tabi suç değil sonuçta, isteyen istediği şekilde konuşsun. Ancak dünyadaki herhangi bir toplumda geçerli olan bir kural vardır. Toplumun tüm kesimlerinde saygıdeğer olmak isterseniz küfür, argo ve yabancı dil kullanmayı azaltmalısınız.

@emir yakup bulut
Her kelimeye karşılık bulup 80 milyon kişiye üründen önce yaymamız lazım. Eğer bilgisayar evlere bilgisayar kelimesinden önce girseydi ona da şimdi kompüter diyorduk. Yeni kavram ve kelime karşılığı üretme yükü inanılmaz hızla artıyor. O kavramları kendimiz de yaratmadıkça buna yetişmemiz mümkün değil.

Son düzenleme:

estudiante

Daimi öğrenci
Başlık
11
Tepki
614
@ATALAY16
Yaşadığımız en güzel turistik deneyimlerden biriydi, imkanı olup de o tarafa giden olursa mutlaka bu turu yapmasını tavsiye ediyorum. Hatta sırf bunun için bisiklet kiralayabiliyorsunuz, bike the bridge diyorlar kiralama yerlerinde. Gayet de ucuz ve binlerce bisiklet var kiralık. Köprüyü geçince sahilde güzel bir köye iniyorsunuz, beykoz gibi bir yer. Oradan bisikletle vapura binip bu sefer körfezi vapurla denizden gezerek şehre bisikleti kiraladığınız noktaya geri dönebiliyorsunuz, bu sırada alcatraz hapishanesinin de yanından geçiyorsunuz. Tam bir turistik gezi. Toplam bisiklet rotası 16 km.

Şu işi İstanbul’da güzel bir şekilde yapabilsek turiste turist demeyiz, onbinlerce insan sırf bunun için gelir. Eminönünden bisikleti kirala, güzel bir bisiklet yolundan ortaköye git, ortaköyden asansörle köprüye çık, karşıda üsküdara ya da kadıköye güzel bir bisiklet yolundan in, vapura bin dön. Harika bir rota olurdu.

• Beğen
Tepkiler: Gökay Akçay

emirozturk

Aktif Üye
Başlık
33
Tepki
135
İsim
Emir
Bisiklet
Merida
Yeni video yayında arkadaşlar,beğenip abone olalım:)

1911

Üye
Başlık
0
Tepki
75
İsim
Muhammet A.
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
b'Twin