Günün videosu

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Başlık
99
Tepki
32.311
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bu tip basliklar cok fazla ucuz reklam kokuyor . Hatta youtube de buna bir kavram ismi veriyorlardi fakat unuttum.
Neyse arkadasim lutfen ozellikle dikkat cekici basliklar koyma bence , itici geliyor fazlasiyla

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Başlık
15
Tepki
18.290
İsim
Berk Evren
Bisiklet
Scott
Eski medya ile yeni medya arasındaki en büyük fark bu sanırım. Eskiden yapabildikleriniz, yetenekleriniz ve başarılarınız belgelenirdi. Şimdiyse nasıl düştüm, nasıl beceremedim başlıkları ile başarısızlık belgeleniyor. Bilmemeye ve yapamamaya övgü, like şeklinde olunca bu başarı sayılıyor. Oyun oynamayıp oyun videosu izlemek, bisiklete çıkmak yerine birinin sokakta sürüşünün 20-30 dk'lık kaydını izlemek gibi garip bir empati medyası oluşan.

Mehmet Meriç

Relaks Olalım
Başlık
8
Tepki
199
İsim
Meriç
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sen fazla yaşamassın usta bir şarampole yuvarlanıyon bir düşüyon bir reklam yapıyon, uçurumun yanındasın tık tık gidiyon hızlı şekilde.

• Hahaha
Tepkiler: meren12

Tolga Özdemir

Aktif Üye
Başlık
1
Tepki
104
İsim
Tolga Özdemir
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
İşyerindeyim. Bi ton antin kuntin internet engelleme programı yüzünden videoyu izleyemiyorum. Fakat eldiven gerçekten çok gerekli bir ekipman. Çünkü düştüğümüz zaman direkt savunma ve toparlanma refleksi olarak ellerimizi yere koyuyoruz. Geçenlerde bende düştüm baya da sürüklendim elimdeki jelli eldivenler paramparça oldu ufak tefek çizikle atlattım. Ekipmanların bazıları belki ayda yılda 1 lazım olur ama , olduğu zaman kullanmazsak vay halimize.

SEL PER

Daimi Üye
Başlık
11
Tepki
283
Bisiklet
Specialized
Clickbait filan ama video düzenlemesi ile çekimleri ve müziği ile güzel olmuş kolay gelsin

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Başlık
45
Tepki
831
Bisiklet
Ghost
click :tık...bait: yem.. e İngiliz buna kilik beyt diyor diye biz de öyle adlandırmak zorunda mıyız? Tık yemi ya da tık tuzağı deyince kulağa çok mu sakil geliyor ha? Geçenlerde de yine forumda tek tekerle bisiklet turu yapan bir yabancıdan bahsediliyor, eleman tek teker diyor sonra adını bilmiyorum falan diyor öteden biri "unicyle" deyip imdadına yetişiyor.Forumda da bu kendi dilinden utanma zavallılığının tezahürlerini görüyorum. topraklarımızı sömürgeleştiremeyenler çoktan zihinlerimizi ele geçirmiş. Gravel ne birader, çakıl değil mi? Mesele milliyetçilik meselesi değil benim nazarında , mesele haysiyet meselesi.

SEL PER

Daimi Üye
Başlık
11
Tepki
283
Bisiklet
Specialized
@emir yakup bulut
Haklısın Emir ama interneti biz icat etmemişiz bilgisayarı da öyle ve daha bir çok şeyi biz yalnızca kullanıcıyız😀

• Beğen
Tepkiler: estudiante

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Başlık
45
Tepki
831
Bisiklet
Ghost
@SEL PER O nesneleri icat etmedik bari onlara Türkçe adlar icat edelim.Bilgisayar örneğini vermişsin, madem onu da icat etmedik neden ona computer demiyoruz.

• Beğen
Tepkiler: Devenez ce que

muhiddin

Forum Bağımlısı
Başlık
85
Tepki
1.888
Bisiklet
Giant
doğadaki canlılar ürküp kaçtılar..

makaram

Forum Demirbaşı
Başlık
1
Tepki
745
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@emir yakup bulut

önce internete türkçe isim bul sonra internet terimlerine türkçe isim buluruz. interneti bulan adam adını internet koymuş. bırak kalsın öyle. click bait de öyle gravel de unicycle da. bir şeyin adı neyse o kalsın. zaten bişey ürettiğimiz yok üretenin koyduğu isime de saygı duyalım. sen de üret adını istediğin şey koy.

Pawcraft

Daimi Üye
Başlık
2
Tepki
425
bence canavar gibi biniyor click-bait bir tarafını da göremedim. hatta hepsinin üzerine bir de eldivenin önemini dile getirmiş. Başlık da içerikle uyumlu.
Kıskananlar çatlasın!

• Beğen
Tepkiler: yankiaslan

Haggard1963

Daimi Üye
Başlık
1
Tepki
897
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
Clickbait falan değil bence. Toplumda genel olarak ilgi çekici bir şey görüldüğünde karalama reaksiyonu mevcut. Adam dengesini kaybetse aşağı uçacağı zorlu parkurda binmiş, kayıt yapmış.

• Beğen
Tepkiler: yankiaslan

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Başlık
45
Tepki
831
Bisiklet
Ghost
@makaram
@makaram
işte tam da bu kafa yüzünden hiç bir halt üretemiyoruz. Birader söyler misin Türkçesi mevcutken neden ben tek tekere "unicycle" demeliymişim ha?

"bir şeyin adı neyse o kalsın" demişsin, sorun bu işte, o ad o nesnenin İngilizce'deki adı, Türkçesi mevcut iken de ecnebicesini kullanmak bana en hafif tabirle soysuzluk gibi görünüyor.Ben Türkçe konusundaki hassasiyetimi paylaşıyorum sana ne oluyor da ayar vermeye çalışır gibi ukala bir dil kullanıyorsun?

makaram

Forum Demirbaşı
Başlık
1
Tepki
745
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@emir yakup bulut

ben ayar vermeye çalışmıyorum. unicycle ingilizcedeki değil, o bisiklet türünün genel adı. mesela dünyada kimse ayran ve yoğurda başka bir isim koymamış. her yerde ayran ve yoğurt diye geçiyor. kimse kendi dilinde isim koymaya çalışmıyor. ben yabancı sevici biri değilim. ama türkçeleşecek şeyler var türkçeleşmeyecek şeyler var. internete internet demeyi bırakabilir misiniz mesela?

siz istediğiniz şeye istediğiniz deyin saygım sonsuz ama bunu düzeltmeye gelene kadar türkçe kelime pek fazla içermeye sokaklardaki tabelalardan düzeltmeye başlamak lazım. kastığınız duyar anlamsız bence.

yankiaslan

Üye
Başlık
0
Tepki
51
İsim
Yankı Aslan
Bisiklet
Bianchi
Video başlar başlamaz yaşadığı kazayı eklemiş clickbait'lik bir durum söz konusu değil.

Deniz A

Forum Bağımlısı
Başlık
34
Tepki
1.990
İsim
YDA
Bisiklet
Cannondale
Güzel kardeşim naçizane önerim;
Yok uçuyordum, az kalsın düşüyordum, köpek gördüm altıma sıçıyordum, ölüyordum bitiyordum gibi başlıklar ile video yayınlama.
Son dönemde çok görüyoruz, yapılan iş kaliteli bile olsa basitleştiriyor.....

Başlık
2
Tepki
62
İsim
Yunus Emre Boz
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@mariokaldato yaşadığım olayı, yani orda gerçekten düşüyorum ve eldiven olmasa elim zarar görebilirdi, yaşanmamış olayı başlık olarak yazsam haklısın ama ilginç bir olay yaşamışım çünkü mtb yapıyoruz zorlu arazi bu, yol bisikletçisi değilim ve aksiyonu çok seviyorum.

Yukarı Alt