Günlük tur - Kısa tur için tamir seti ve ihtiyaç çantası

Scudo
Tepki
1.320
İsim
MUSA
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ömer Ş.

benim ıvır zıvırı bu çanta da almaz :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
güzel bir paylaşım olmuş. elimde kağıt-kalem liste oluşturmaya çalışıyordum konulardan okuyarak. Hepsini birden bulabilmek mutlu etti beni :)

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yeni başlayan arkadaşlar için çok değerli bilgiler olmuş emeğinize sağlık tebrik ederim. Devamını bekleriz.

• Beğen
Tepkiler: suat akman

Hasan Tunalı

Daimi Üye
Tepki
173
Bisiklet
Cube
Çok iyi bir paylaşım olmuş:) zincir ve akor anahtarını benimde almam gerek

• Beğen

emre0x5d

Forum Demirbaşı
Tepki
267
İğne iplik güzel bir tavsiye, teşekkürler. Ayrıca eski iç lastik parçalarından yama yapma fikri için de teşekkürler.

Ben de bir öneride bulunayım: İp olarak diş temizleme ipi kullanabilirsiniz. İlginç bir şekilde çok sağlam. Hafif, steril ve pratik. Steril olması acil bir durumda dikiş atmanız gerekirse işe yarar.

BlackJack#

Üye
Tepki
23
İsim
Berat
Bisiklet
Carraro
güzel bir konu olmuş teşekkürler en kısa sürede hepsini edinmeye çalışacağım

• Beğen
Tepki
7
Sırt çantası kullanımı nasıl olur, küçük bi sırt çantasına koysak kimse bi şey dememiş de bu konuda

• Beğen

Kaan.Özçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
Bisiklet
b'Twin
@Faris tetik

Sırt çantası yorar ve üstelik ter atmayı engelleyeceği için rahatsız da eder. Zorunlu olmadıkça sırt çantası taşımamak gerek.
Sele altı, kadro üstü, kadro arası üçgen, gidon çantası gibi türlü çeşitli modeller var. Birisi mutlaka size uyacaktır.

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Faris tetik

Sirt cantasi yukunuz coksa bir alternatif, hatta bazen zorunluluk. Ancak konu 'gunluk ve kısa tur' oldugu icin mumkun oldugu kadar temel malzeme iceriyor. Sırt cantasi cok ust kalite bir bisiklet cantasi degilse sirtinizi asiri terletir, terin sogumasini geciktirir, fazla yuklu ise uzun suruslerde gittikce agirlastigini hissedersiniz ve surus konforunu etkileyebilir. MTB tarzi extreme surus yapiyorsaniz ve sıkı ayarlanmis bir canta degilse hakimiyet ve performansta dezavantaj saglar.
Sehiricinde ulasimda kullaniyorsaniz, laptop vb. malzemede tasiyorsaniz elbette sirt cantasi kacinilmaz olacaktir ;)

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Tepki
5
İsim
Taner
Konuyu hortlatıyorum ama benim bir iç lastiğim var yaklaşık 3 cm kadar yarıldı atmak istemiyorum yama yapsam tutar mı

• Beğen

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Tanerdmrdrd
Yeterince buyuk yama bulursaniz tutma ihtimali var. Ama o kadar buyuk bir yarik icin risk almaya degmez bence. Yenilemeyi dusunmeniz daha saglikli...