Güneye Giderken

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Devrim Uyanık tarafından paylaşıldı.

 1. Devrim Uyanık

  Devrim Uyanık Aktif Üye

  Kayıt:
  3 Ekim 2012
  Mesajlar:
  113
  Beğeniler:
  99
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
 2. Tamer KAMIŞLI

  Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

  Kayıt:
  5 Temmuz 2011
  Mesajlar:
  1.195
  Beğeniler:
  832
  Şehir:
  Eskişehir
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Ayaklarınıza sağlık, gerçekten harika bir tur olmuş. Bisiklete atlayıp gidesim geldi oralara, yaz için tur planım biraz daha şekillendi sizin turunuz sayesinde :) Bizlerle de paylaştığınız için teşekkürler.
   
  Devrim Uyanık bunu beğendi.
 3. Ozan Duran

  Ozan Duran Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  16 Eylül 2012
  Mesajlar:
  680
  Beğeniler:
  751
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  Ayağınıza sağlık.
  Harika bir anlatımdı, teşekkürler.
   
  Devrim Uyanık bunu beğendi.
 4. Evren Uyanık

  Evren Uyanık Kıdemli Üye

  Kayıt:
  27 Ekim 2012
  Mesajlar:
  293
  Beğeniler:
  284
  Şehir:
  İzmir
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  Bu tur planı ve abimin gazıyla 14 yıl aradan sonra tekrar bisiklet aldım. Bisiklet kadar kıyafetlere ve aksesuarlara da mecburi olarak yapılan harcamalarla işin maliyeti 1500 liraları buldu. Tura çıkmadan birkaç gün önce hava aşırı rüzgarlı ve yağmurlu. Benim işler yoğun, abim birkaç hafta içerisinde tekrar işe başlayacak, çok dar bir zaman aralığındayız. Çıkamazsak harcadığımız paralar bir yana, günlerce yaptığımız muhabbetler bir yana, kendi kendimize ters düşeceğiz. Benim bisikletçi bile havalar böyle giderse sizin tur yalan olacak demeye başladı ki; abimin vazgeçmek yok, yağmur da olsa, rüzgar da olsa gidiyoruz demesiyle planı uygulamaya karar verdik.

  Abim yine önceden İstanbul-İzmir yapmış, Belgrad-Budapeşte yapmış; ama ben tamamen "bindik bir alamete, gidiyoruz kıyamete" modundayım. 18 yaşıma kadar bisikletten inmedim desem yeridir, ama uzun tur yapmışlığım hiç yok. Bir taraftan benim için bu gezi bisiklete binmek veya tur yapmaktan ziyade abimle zaman geçirebilmek adına önemli, çünkü yıllardır abim İstanbul'da ben İzmir'de, iş yoğunlukları ve ikimizin de evli olması nedeniyle çok az görüşebiliyoruz, fazla paylaşımda bulunamıyoruz. Bu geziyi yaptıktan sonra bisiklet bir kenarda yatsa bile pişman olmayacağım, harcadığım paraya da, ayırdığım zamana da değdi diyeceğim.

  Neyse tura çıktık bitirdik, Bodrum'dan otobüsle eve döndüm. Eşimin ilk sorusu bundan sonra bisiklete biner misin acaba oldu :) Benim de içimde bir şüphe. Herşey çok keyifliydi ama ya bu gaz geçerse, ya yine işlerin yoğunluğuna ve ev hallerine kapılıp da tekrar zaman ayıramaz hale gelirsem. Derken bu sefer benim gazımla abim güney turunu yarıda kesip döndü ve İzmir-Bodrum'dan sonra bir de İzmir-Çeşme yaparak önce kendime, sonra da ev ahalisine kararlılığımı göstermiş oldum :p

  Turlar bitti ama bisiklet hevesi hala geçmedi. Birkaç günde bir birkaç saat sürmeye devam ediyorum. Kışın da yağmur çamur olmadıkça soğuk rüzgar demeden sürdürmeye çalışacağım. Gelecek yaza çok daha istekli ve formda girerek inşallah devamını getireceğiz.