Güneydoğu Turu - Gaziantep-Şanlıurfa-Mardin ve Batman

Kayıt
5 Temmuz 2013
Başlık
8
Mesaj
34
Tepki
38
Şehir
Antalya
Bisiklet
Salcano
Herkese Merhaba,

Geçen haftalarda yaptığım Manavgat-Mersin turundan sonra aklımda olan ve çok merak ettiğim Güneydoğu turunu yapacağım bir aksilik çıkmazsa önümüzdeki birk kaç gün içinde Mersinden otobüsle G.Antepe geçeceğim ve turuma başlayacağım.Mersin,G.Antep arasını geçen yaz yapmıştım şimdide kaldığım yerden devam edeceğim.

Güzergahım tam olarak G.antep,Nizip,Ş.Urfa,Viranşehir,Mardin,Midyat,Hasankeyf ve Batman.

Bir kaç yer dışında yollar sakin ve düz diye biliyorum daha önce bu turu yapmış arkadaşların bloglarından okuduğum kadarıyla pek bir zorlayağını düşünmüyorum.
Kış olması nedeniyle aydınlık süresinin kısa olması günlük alacağım mesafeyi biraz azaltıyor bu da tur zamanın artması demek.Doğrusu böyle turları daha çok seviyorum daha geniş zamanda sindirerek gezmek dolaşmak daha güzel hem antep,urfa ve mardinde de tam olarak buna ihtiyacım var. Havalar Akdenize göre biraz daha soğuk olacaktır oralarda normal olarak ama beni düşündüren bu değil 'yağmur'.. çünkü heybem bu mevsime uygun değil. taiwan heybe eminim bir çok kişi biliyorduk.Eşyalarımı çöp poşetine koyarak yolculık yapıyorum ama doğrusu yinede tam emin değilim su geçirme konusunda. Ekstrem bir durum olmadıkça turu yapacağım. Konaklama mı ise misafir olmadığım sürece çadırda yapacağım.Öğrenci olunca paramızda pek olmadığından doğrusu tek bi gece için 25,40 tl vermek zorlayacaktır turun zamanı uzun olduğundan paralel olarak masraftan da kısmak gerekecektir.

Eğer bu güzergahta oturan arkadaşlarda varsa ise görüşüp tanışmak isterim.

Zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkürler.
 
Kayıt
5 Temmuz 2013
Başlık
8
Mesaj
34
Tepki
38
Şehir
Antalya
Bisiklet
Salcano
  • Başlık sahibi Başlık sahibi
  • #3
@ayilmaz20391185

Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim
 
Kayıt
8 Şubat 2014
Başlık
2
Mesaj
24
Tepki
3
Şehir
kastamonu
Bisiklet
Trek
Size imreniyorum. Bu gün hesap yaptım fakat bir türlü zaman uyuşmadı. Emin ol kendimi çok zorladım. Yol seçimi güzel, eğlenceli bir yol. Sana hayırlı yolculuklar.
 
  • Beğen
Tepkiler: Güven Güneş

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Kayıt
18 Aralık 2013
Başlık
117
Mesaj
1.577
Tepki
1.801
Yaş
40
Şehir
İzmir
Bisiklet
Bisan
Güvenlik konusunda bir araştırmanız veya endişeniz var mı?
 
  • Beğen
Tepkiler: Güven Güneş
Kayıt
5 Temmuz 2013
Başlık
8
Mesaj
34
Tepki
38
Şehir
Antalya
Bisiklet
Salcano
  • Başlık sahibi Başlık sahibi
  • #6
@murat kurukafa

Teşekkür ederim güzel düşüncelerinniz için.Turlarıma baharda ve yazında devam edeceğim belki ozaman beraber pedallayabiliriz.görüşmek dileğiyle.

@Turan Babacan

Güvenlik konusunda herhangibir endişem yveya kafamda bir soru işareti yok batı bölgelerinde nasıl rahat turlar yaptıysam burada aynısının olacağından şüphem yok.

Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
 
Yukarı Alt