Güneydoğu bisiklet turu(Şanlıurfa)

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.
Scudo

ilkercom

Forum Demirbaşı
Tepki
533
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@MertAhci35 Devam et arkadaşım. Olaylar biraz azalsın inşallah ben de mardinde tarihi taş binaların arasında sürmek istiyorum. Bir de diyarbakır malatya arasıydı sanırım müthiş bir göl vardı orayı bisikletle gezmek niyetim. Gidilecek çok yer var.

Kimin ne dediğine çok bakmamak lazım. Terör yüzünden oraya gidemiyorsak suç bizim değil terörü legalize eden sıradanlaştıran adam öldürmeyi silah taşımayı bi şekilde mübah görenlerin suçu.

Bu ülkede neresi olursa olsun gencecik insanların elinde silahla gezmesine kim sebep veriyorsa iki elimiz yakasında.

kadirboz

Üye
Tepki
63
İsim
Kadir
Bisiklet
Claud Butler
Arkadaşım burada ülkenin 40 senelik derdini bilmeyen yoktur herhalde sadece bunun yeri değil burası diyoruz. Sorunun bunları dile getirilerek çözüleceğini söylüyorsun zaten sorunun çıkış noktası bu farklılıkların kalın puntoyla yazılmasıyla başladı. Bu şekilde daha çok ayrışmaktan öteye gidilmez. Urfa insanı Diyarbakır insanı için hain demişmiş e iyi ne kadar güzel! Alenen Diyarbakır insanına hakaret var bu metinde ve yorumun sahibi sen olmasan dahi herkes yazdığı yazıdan kendi sorumludur. Bunu güzel dille anlatmaya çalışıyoruz hala sanki biz yanlış birşey yapıyormuşuz gibi davranıyorsun. Can pazarının yaşandığı bir şehirde bisiklet turu planlamakta ayrı abes bir durum zaten bilmiyorum burada kim hata yapıyor şaşkınlıkla izliyorum.

• Beğen
Tepkiler: nonsteril

MertAhci35

Üye
Tepki
134
İsim
Mert Ahçı
Bisiklet
b'Twin
@ilkercom Yine korkum yok bu adamlar sonuç itibariyle cesaretle şanlı ordumuzun karşısına çıkmıyor ki haince saldırıyor benim korkum da şuydu Mardine gittim dağların arasında tarihi bir bölgeye giderken kim vurdu ya gitmek,Diyarbakırda tek bisiklet süren insan olup gözleri üstüme çekmemekti.
Urfada herkes bisiklete odaklanmıştı abi bu ne kadar ? kaç km gittin ? biraz versene sürelim şeklinde konuşmalar geçti.
14355058_337800549892126_7925676402182926904_n.jpg
Bu fotoğraftaki çocuklara kaleye nasıl gidebilirim dediğimde abi oraya gitme orda uyuşturucu kullananlar var,hırsızı var her çeşit insan var başına bela gelir dedi.Bende nolacak kardeşim ya dediğimde abi yinede sen bilirsin ama gitme dedi.
Şimdi adamlar tehlikeli yerleri söylüyor biz aktarırken suçlu oluyoruz.Mesela İzmirde Çamkule,gümüşpala gibi yerler felaket tehlikeli yerler bisikletle gidersen bisikletsiz dönersin o biçim yerler şimdi ben desem ki kardeşim çamkule harika yer git gez gel adamı orda darp etseler,malını çalsalar vicdanım nasıl rahat olacak ?

@kadirboz Sen nerelisin bilmiyorum İzmir'e yolun düşerse güzel bir bisikletle çamkuleye git orası da bizim oranın da insanı bizim diyerek hümanistlik kasarak umarım o tarafa yolun düşer.Bu sefer benim yazdıklarımı hatırlarsın.Çamkule dediğimiz yer İzmir'in en manzaralı yerlerinde bir bisikletle oraya çık sonra inişte benim yazdıklarımı düşün.

@kadirboz Konuda rahatsızlık duyulan mesajı kaldırdım.Tura mesaj atarsanız sevinirim.

ilkercom

Forum Demirbaşı
Tepki
533
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Urfalılar diyarbakırlılara böyle dedi kısmı kesinlikle yanlış. ( Burada dile getirlilmesi de yanlış öyle bir muhabbetin cereyan etmesi de yanlış )

Ötekiliştirmeler veya ayrıştırmalar doğru değil. Ancak buna tek sebep olan şey söylemler değil.

Bugün nuhun gemisi cudi dağında olduğu kutsal kitaplarda yazdığı halde ve de bilimsel araştırmalar kanıtladığı halde oraya turist yerine komandolar çıkıyorsa bizim suçumuz mu.

Tabii ki gabar dağında bisiklet sürmeyi düşünmek normal bişey. Anormal olan oraya mayın döşenmesidir.

Mert biraz da bu konularda fedakarlık istiyor. Diyarbakırda tek bisikletli olmazsın. Çok bakan olur ama fazla önemsemiyeceksin. 80 li yıllarda walkman kullandığımız da da aynısı oluyordu. Bu gün herkes telefonla müzik dinliyor.

• Beğen
Tepkiler: Atasoy

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.634
İsim
Ahmet
Yönetime bir sorum olacak,
Bir insan açtığı konu sonrası ırkçı ve cahil yorumlar yapıp ardından aldığı cevapla buradan ya da özel mesajla benim konularıma cevap yazmayın deme hakkına sahip oluyor mu?

Tepki çekmişmiş doğru yoldaymış demek ki?
Çağın ya da insanların ilerisinde hangi felsefe ya da öğreti sundunuz da tepki çektiğiniz doğrultuda kendinizin doğru yolda olduğuna inandınız?

Önce kendi turunuza, gittiğiniz bölgeye saygı duyun sonra başkasından saygı bekleyin.
Başlık alabilmiş ya da bir.şehirde bisiklet sürmüş olmanız insanları bütün olarak değerlendirebileceğiniz anlamına gelmez.

• Beğen

Gjankrow

Forum Bağımlısı
Tepki
3.300
Bisiklet
Salcano
@Ahmetgitar Elbette öyle bir hak mevcut değil ancak anlayışla bu sorunun üstesinden gelinebileceğimi düşündüğümden ve iletişim doğru kurulmasını beklediğimden konuya müdahele etmek yerine telkinde bulunmayı seçtim bu sefer.

• Beğen

kadirboz

Üye
Tepki
63
İsim
Kadir
Bisiklet
Claud Butler
1 yıl "doğulu" ağırlıklı Menemen'de okudum 3 yıl Karşıyaka'da ikamet ettim gayet iyi bilirim İzmir'i de insanını da. Umarım bu sorun olması gerektiği gibi çözülürde beraber gideriz Diyarbakır'a.

Normal şartlarda o dağların redbul'un meskenlerinden olacağını bölgede bulunmuş herkes tahmin etmiştir zaten. Ama böylesi ciddi bir konuya da pembe gözlükle bakmanın ne faydası olur onu bilmiyorum. Tek gerçek var burada bunu tartışarak birbirimizi sınamanın hiçbir faydası olmaz. Bunu çözmesi gereken devletin kendisidir bu konudan prim yapanlarla hala müttefik olarak amaçlanan nedir onu sormak lazım da işte gel gelelim burası bir bisiklet forumu.

Gjankrow

Forum Bağımlısı
Tepki
3.300
Bisiklet
Salcano
Şu forumda bir gün olsun, ön yargılarımızı yıkarak, birbirimize tahammül ederek, ötekileştirmeden, her şeyi konuşabilme umudunu taşıyorum. Az kaldı hep beraber başaracağız. Konuyu kilitliyorum.

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.