Güney Kore- Güneş Panelli Otoyollu bisiklet yolu

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında bekotechno tarafından paylaşıldı.

1. bekotechno

bekotechno Aktif Üye

Adı:
    Bekir
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Adamlar Yapmış, Bizde Neden Olmasın? Güney Kore'deki Faydası Sayısız Güneş Panelli Otoyol
    Güney Kore'nin Seoul şehrinde otoyolların ortası güneş panelleri ile kaplı. Bu paneller sadece elektrik üretmiyor. Aynı zamanda, güneş panellerinin altında bisiklet yolu bulunmakta ve bisikletçileri güneş ve yağmurdan korumakta. Bir diğer faydası da kış aylarında otoyolun buzlanmasını önlüyor. En önemlisi ise ürettiği elektrik ile ülke ekonomisine katkı sağlıyor.
    video linki

z. usta, baykuş97 ve emre_s bunu beğendi.
  2. Hüseyin Külcüoğlu

Hüseyin Külcüoğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Bizim bu seviyeye ulaşmamız için yıllar belki de yüzyıl gerekiyor, daha fazlası da olabilir.

İlginizi Çekebilir

upload_2016-6-24_11-13-48.png
Performans sürüşü yapanların yanıtını aradığı bir soru olsa gerek: Aslında, her şart altında mevcut durumumuzdan daha hızlı nasıl gidebiliriz diye de özetlenebilir. Benim düşüncem aynen şöyle:...
upload_2016-10-3_17-1-4.png
Sonbahardayız ve önümüz kış. Bisiklette gelişmek adına bu dönemde ne tür çalışmalar yapabiliriz? Birçok konu var ama bana göre en önemlisi aerobik dayanıklılığa yatırım yapmak. Bu antrenmanları...
170120152989.jpg
Merhaba arkadaşlar. Belki bilmeyeniniz vardır diye burada konu açmak istedim. Şuanda Decathlon'un internet sitesinde gözükmediği için müşteriler hep mağazaya geldiklerinde farkediyorlar....