Güneş Altında Bisikelt Sürme ve Amele Yanıkları :)

Scudo

kemal HAN

Üye
Tepki
9
merhaba arkadaşlar. istanbul da " body worlds " sergisini gezme imkanı buldum . daha önceki bilgilerim ve orda öğrendiklerime göre güneş ışınları ciltte bulunan bağları çok kolay koparıyor ve onarılması uzun sürüyor. vücut ilginç bir yapıda bildiğiniz gibi. ve vücudu koruyan tek şey de cildimiz. kısa ve öz olarak güneş cilde son derece zararlı . güneş kremi , sütü , losyonu vb kullanmanızı tavsiye ederim .tamam onlar da kimyasal ama güneş daha zararlı. saygılar

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Tek ve doğal çözüm

Güneş taa tepedeyken korunun ne deniz nede başka bir spor
ara verin derim.
Koruyucularda sorun yapabiliyor. Gerçekten tüm argeleri yapmışlarmı bilmek zor .

İsmail Emir

Aktif Üye
Tepki
19
@birolcakir

Her kimyasal ürünün bir formülasyonu vardır ve bu formülasyonu oluşturan bileşenlerin yalnız üründeki işlevi göz önünde bulundurulur. Arka planla fazla ilgilenilmez. Eğer o bileşenin kullanımına dair yasalar izin veriyorsa şirketler ayrıca o bileşenin yapısını ve etkilerini araştırmazlar. Sağlıklı görülen ve yasalarca onaylanan kimyasal bir maddenin sonradan kanser etkisi çıkabilmesi mümkündür. Kısaca kimyasal ürünlerin tümü her zaman risk taşır. Şartlar elverdikçe doğal şartlara ayak uydurmak daha iyi olur sanırım.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ayrıca bugün için sağlıklı görülen ilaçların yada ürünlerin zararlı etkileri yıllarca sonra ortaya çıkabilir. Hangimiz bir ilacı 100 yıldır kullanıyorum bir zarar görmedim diyebilir :)

TurgutRiis

Daimi Üye
Tepki
257
Bisiklet
Bianchi
Arkadaşlar haklısınız o zararlı bu zararlı.. ve açıklıyorum bu işin doğal yolu ceviz lifidir. isteyenler ceviz ağcının yaprağından veya cevizin ( bu zamanlarda mevcuttur) yeşil kabuğnu kaynatarak suyunu bir bez eşliğinde vucutlarına sürebilirler bu işlemi bir kaç kez arayla tekrarlamanız yeterlidir veya hiç kasmak istemeyenler bu iş için yapılmış ceviz lifli mendil kullanabilirler.

hüseyin karakurt

Aktif Üye
Tepki
107
o yanıklar bendede var sorana lisansımı gösteriyorum

Bu hayatda bisiklete binmek için yiyorum bisiklete binmek için içiyorum bisiklete binmek için çalışıyorum bisiklete binmek için uyuyorum emin olun her hareketimin sonucu mutlaka bisiklete çıkar.
Böyle düşünen biri için yanıklar ne anlam ifade eder :) ?

yanıklarımı seviyorum arkadaş :) böyle bir spor dalı ile uğraştığım için ailemin ve çevremin her zaman desteğini almışımdır.
Varsın apachiler dalgasını geçsin umrumda bile değil.

Newguinea

Üye
Tepki
51
25 inde sabah 7 de yola çıktım. Lam hava sıcak mı bana mı öyle geliyor diye düşünürken, dedim dün gece içtiklerin herhalde kanında dolaşıyor daha ondandır.
Güneş, tayt gömlek falan dinlemedi. 3 saat sonra döndüğümde bütün vücudum yanıyordu. En az 2.5 lt su içmiştim. Ama susuzluk çekiyordum. Bir ara gücüm düştü, köy bakkalından 2 çizi kraker aldım, birini anında yuttum diğerini yiye yiye devam ettim. 10 dakika sonra gücüm yavaş yavaş geri geldi. Lanet sıcakları hiç sevmiyorum. Soğuk olsun yağmur yağsın canımı yesin.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Oda bişeymi :)

Ben 25 saat 8:40 da Yalova-Kaytazdereden yola çıktım İzmit Kandıra Kerpe yarım saat deniz sefası sonra geri Kandıra Ağva Şile geceledim şilede
Sabah Şileden İstanbul Üsküdar Eminönü Gaziosmanpaşa ve nihayet 500Evler

Toplamda 320 KM ve içtiğim su soda çay 17 litre verdiğim kilo 2 kg.

Ama yinede Güneşi seviyorum. Olmazsa olmazzzz
:in:

Adil

Aktif Üye
Tepki
113
@pınar kacakkiz

Allah'ım bu kıza yıldız yetmicek... :) :)

150 faktör eşek derisine etkili krem kullancam bundan sona yoksa çabuk yanıp acı çekiyorum. birde güneş alerjisi olunca :(