Gündüz ve gece kullanımı için DS-500 arka lamba

UtkuK

Aktif Üye
Tepki
135
İsim
Utku Karaarslan
Bisiklet
Cannondale
Selam arkadaşlar, Designshine DS-500 model arka lambam nihayet elime ulaştı. Harici pille çalışmakta olan ürün oldukça küçük boyutlarda.
İçinde 6 tane power led barındırmakta, ve lens çerçevesinin kalınlığı sayesinde yandan da görünmekte ve yaklaşık 270 derecelik görünürlük sağlamakta.
Oldukça güçlü ışık vermekte hatta üreticisinin bloğunda alman LupineLights laboratuvarında yapılan testte 800 lümen üzerinde ışık yayımı saptandığı yazıyor. Öncelikle gündüz kullanımı için tasarlanmış olup kademe ayarı ile gece kullanımına uygun 60 lümen ışık gücüne kadar düşürülebilir. Ayrıca içinde oldukça gelişmiş bir Led driver barındırıyor, 7,4 V yada 11 V akım ile çalışabilir, flaş modları farklı sürelere ayarlanabilir, aşırı ısınma durumunda akım otomatikman düşürülerek çalışmakta olduğu kademenin altına iner, batarya azaldığında uyarı verir. Evde ufak bir çektim yaptım, beğenilerinize sunuyorum.
(link)

Scudo

ulaş kaya

Forum Bağımlısı
Tepki
405
Bisiklet
Cannondale
Ürünü inceledim güzel bir ürün,fakat nette satış yapan bir yer bulamadım.

UtkuK

Aktif Üye
Tepki
135
İsim
Utku Karaarslan
Bisiklet
Cannondale
Amerikalı bir elektrik mühendisi (aynı zamanda bisiklet kullanıcısı) evinde hobi amaçlı üretiyor,

(link)

internet sitesinden temas kurulabilir.

HexfeT

Daimi Üye
Tepki
475
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bence amacı aydınlatma değil, ben buradayım uyarısı olan arka ışık için gereksiz derecede abartılı. Bu kadar güçlü bir ışığın arkanızda seyreden bisikletliyi rahatsız edeceği zaten kesin, araç sürücülerinin de gözünü alabilir. Ayrıca batarya dahil tahminen 300gr civarında ekstra bir yük.

Furkan Ş.

Üye
Tepki
3
konunun ardından vıdeolarına baktım,gercekten mukemmel bır urun.. gece olsun gunduz olsun farkedılmemek ımkansız gıbı gozukuyor :)