Gündelik Hayatta Bisiklet

Muad dib

Daimi Üye
Tepki
315
Bisiklet
Orbea
-Bisiklet bir gününüzün ne kadarını kapsıyor? İşten geldikten sonra 2 saat sürerim gibi planlarınız olur mu?
-Herhangi bir şehir merkezine gidip bir sey almak istiyorsunuz(30km). Yine bisiklet elinizin altında mı olur? Bisikleti gittiğiniz yerde nereye koyuyorsunuz. Ağaca filan mı bağlıyorsunuz?(Salladım)
-Bisiklet sürerken playlistinizi hangi şarkılar süslüyor. Sürekli kulaklık kulağınızda mı?
-Eklemek istediğiniz, benim aklıma gelmeyen detayları da paylaşırsanız mutlu olurum..

Scudo

Aspendos2309

Aktif Üye
Tepki
56
Bisiklet
Salcano
-işe bisiklet ile gelip giderim. Fiziksel olarak bisiklet günümün 1 saatini kapsar ama Mental olarak tamamını diyebilirim.
-bisiklet ile şehir merkezine gitmem aksine şehirden uzaklaşmak için kullanırım bisikleti.
-bisiklet sürerken kulaklık takıp müzik dinlemem. Kulaklık takmadan müzik dinlerim Doğa sesi, kedi sesi, kuş sesi en Sevdiğim müziklerdir.
Saygılar...

fatihbugra

Üye
Tepki
44
İsim
Fatih GÜNEY
Bisiklet
Specialized
Forumu keşfettikten sonra inanılmaz derecede bağımlı oldum. Okuyorum, inceliyorum acaba ne öğrenirim diye...bilmediğim ne çok şey varmış! Şu aralar hava berbat ve mesaiden zaman yaratmak öyle zor ki! İçim içimi yiyor turları gezileri gördükçe. Ha bir de 2 küçüğüm var ellerinizden öperler :) Belki de bahane bulmamak en doğrusu lakin yapamıyorum stresten ölüyorum

Tepki
20
İsim
M. C.
Bisiklet
b'Twin
Fiziki olarak bu aralar hiç, düşünce olarak 3 saat kadar meşgul etmekte, gelecek planımda ise işe bisikletle gidip-gelmek, şehir içi işlerini-misafirliği-ilk etapta şehir dışı yakın illeri-sonrasında şehir dışı nispeten uzak şehirleri bisikletle gitmek (yani bir nev'i bisiklete göre hayatı şekillendirmek).

Ameller niyetlere göredir, niyetimiz bu yönde bakalım zaman ne gösterecek.

ylmzcn2001

Üye
Tepki
4
İsim
Yılmazcan Öztok
Bisiklet
Diğer
- Bisiklete ancak eve gelince binebiliyorum.Günde en fazla 30-40 dakika.

-Bizim buralar hiç güvenilir değil.O yüzden şehir merkezi, alışveriş merkezi gibi yerlere toplu taşıma araçlarıyla gidiyorum.Zaten bisikletimi bağlayabileceğim bir yer neredeyse yok.

-Bisiklet sürerken müzik dinlemem.Çünkü olası bir durumda birşey olur, duyamam kaza olur filan. :D:D:D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Forumda bunların hepsinin cevabı var. Neden araştımadan aynı şeyler soruluyor anlamış değilim.
:kötü:

Muad dib

Daimi Üye
Tepki
315
Bisiklet
Orbea
@BF Okuru

nasıl aratabilirdim mesela bu konuyu? bilgi almak için soruyorum bunu..

• Beğen
Tepkiler: ylmzcn2001
Tepki
770
İsim
Çağlar ç
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Üniversite öğrencisiyim.Yol bisikletim var. Okulla ev arasını(1,5) Km hep bisikletle gider gelirim. Şehir içinde asla minibüs-otobüs kullanmam. Her işimi bisikletimle yaparım. Hem spor hem de ulaşım aracımdır kendisi :) Tek başıma sürerken müzik dinlerim. Ancak yoldaki her tehlikeyi önceden görebilmeniz lazım. Herkes beni uyarıyor bu konuda. Kulağımda kulaklık varken kaza tehlikeleri de atlattım ama şimdilik sıkıntı yok. Kilit konusundaysa iki tane kablo kilit kullanıyorum. Okulda park yerindeki aydınlatma direğine veya ağaçlara kilitliyorum. Şehir içindeyse bisiklet göremeyeceğim yerde ise işimi halledip çıkıyorum. Gördüğüm yerde zaten sıkıntı olmuyor. Bisiklete binmediğim de oluyor 2-3 ayda 1-2 gün :) Bütünleştik iyice...

@omur_ms arama için forumun en üstünde sağ taraftaki arama bölümünü kullanabilirsiniz.

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
Iki adet bisikletim var. Biri katlanir digeri mtb. Mtb ile haftasonlari sabah sporumu yapiyorum. 7.30-10.30 arasi gibi dusunebilirsiniz. Birde dag bayir turlari olursa onalara gidiyorum. Bunun disinda katlaniri haftasonu gezmelerimde kullaniyorum. Nereye gidersem gideyim.onunla gidiyorum. Sivil kiyafetle. Kot pantalonum botum ayakkabim gomlegim paltom. Yavas tempoda gidiyorum hiz yapmiyorum.bu sayede yorulmuyorum. Genelde yesilcam muzikleri dinlerim. Yada durgun slow yabanci seyler. Tek kulakligim takili olur oda sag kulakligim. Sol ile yolu duyarim. Gunes gozlugum her zmn gozumde olur:)